Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
21.2 Кб
Скачать

Дата: 28.02.15

Назва предмету: Природознавство

Затверджую:

Тема: Які рослини Називають лікарськими

Мета: Мета: ознайомити учнів з дикорослими рослинами рід­ного краю, вчити називати їх; розвивати вміння виділя­ти головне в навчальному матеріалі; показати багатство і красу рослинного світу рідного краю; виховувати любов до Батьківщини, її багатств.

Обладнання: підручник, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Перевірка домашнього завдання

А) Підсумок спостереження

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Які місяці ви знаєте?

- Яка наступна пора року?

Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання

- Які дерева і кущі поширені там, де ви живете?

- Наведіть приклади інших дикорослих рослин нашого краю.

- Які з них можна вживати в їжу?

III. Актуалізація опорних знать

1. Бесіда

- Розгляньте малюнки (огірок, соняшник, вишня, смородина).

- Чим схожі всі ці рослини? (їх посадила і виростила людина.)

IV. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми ознайомимося з дикорослими рослинами нашого краю, з'ясуємо значення рослин у житті людини.

V. Формування нових знань, умінь і навичок

1. Робота з підручником (ст. 72-73)

    1. Читання тексту на с. 72.

  • Які дерева утворюють хвойні ліси?

  • Як виглядає ялиновий ліс? (Він похмурий, темний.)

  • Які у ньому ростуть рослини?

  • Чим відрізняється сосновий ліс від ялинового? (У сосновому лісі більше сонячного світла, сухо.)

  • Які рослини тут ростуть?

  • Розгляньте фото. Які із цих рослин зростають у хвойних лісах ва­шої місцевості?

  1. Читання тексту на с. 73.

  • Які ліси називають листяними?

  • Де ростуть листяні ліси? (Там, де навесні і влітку достатньо во­логи, де є багато світла і сонячного тепла.)

  • Розгляньте фото.

  • Які рослини листяного лісу вам відомі? За якими ознаками ви їх упізнали?

  • Крім рослин, ліси багаті на гриби.

  • Які їстівні гриби вам відомі? Яких грибів не можна збирати? Чому?

    2. Бесіда про значення рослин у житті людини

    • Які рослини годують людину? (Яблуня, пшениця, капуста)

    • Які рослини одягають людей? (Льон, бавовна)

    • Які рослини лікують людей? (Мати-й-мачуха, звіробій, береза)

    • Які рослини дають багато корисних речей — меблі, паливо, буді­вельні матеріали? (Дуб, сосна)

    • Яке ж значення лісу в житті людини?

    Фізкультхвилинка

    VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань

    1. Робота над загадками

    Живе один батько і тисячі синів має. Всім шапки справляє, а собі не має. (Дуб і жолуді)

    Має гарні жовті вічка Й фіолетову спідничку.

    Запах ніжний і духмяний Наповняє ліс весняний. (Фіалка)

    На дереві гойдається, Жупан колючий має, На літо одягається, А восени скидає. (Каштан)

    У зеленім кожушку, костяній сорочці Я росту собі в ліску — всім зірвати хочеться. (Горіх)

    Сонечко в траві зійшло, Усміхнулось, розцвіло, Потім стало біле-біле І за вітром полетіло. (Кульбаба)

    Квітка пишна, квітка гожа, На троянду трішки схожа. На кущах вона зростає. Хто із вас цю квітку знає? (Шипшина)

    Серед літа -- метелиця: Пух летить і стелиться. (Тополя)

    Навесні росте, влітку цвіте, Восени осипається, Взимку відсипається; Лікує від грипу, Кашлю і хрипу. (Літа)

    І літом, і зимою Одне вбрання у нас, А можна нас побачить Як рік почавсь у вас. (Ялина і сосна)

    • Які з цих рослин ви зустрічали у лісах свого краю? 2. Ознайомлення з їстівними дикорослими рослинами

    • У нашому краї росте значна кількість дикорослих рослин. Серед них є й їстівні.

    • Чи збирали ви у лісі ягоди? Які?

    • Чи подобається вам збирати гриби? Які?

    • Яких правил необхідно дотримуватися під час збирання рослин і грибів? (Точно знати зовнішній вигляд їстівних рослин; збирати да­леко від доріг і тільки за містом; краще вживати їх у травні-червні. поки відчувається їх смак.)

    V. Підсумок урокуу

    - Які дерева і кущі поширені там, де ви живете?

    - Наведіть приклади інших дикорослих рослин нашого краю.

    - Які з них можна вживати в їжу?

    - Чи могла б людина існувати без дикорослих рослин? Яке їх зна­чення?

    89

  • Соседние файлы в папке пятница 27.02