Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 10.02 / читання 09.02

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
24.71 Кб
Скачать

Дата:

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукових значень букви Юю. Звуко-буквенний аналіз слів. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників» та вірша І. Січовика «Руки»

Мета: Закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей.

Обладнання: підручник, чистомовка

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Перевірка домашнього завдання

- Діти, як називаються вірші, які ви читали вдома?

- Про що вірш «Я матусю дожидаю»?

- Що дівчинка зробила дома по господарству, поки чекала матусю свою?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Мовленнєва розминка

Читання чистомовки

Ви-би-би — на голуб'ятні голуби. Ді-ді-ді — сиві, білі й руді. Ись-ись-ись — полетіли вони ввись. Ів-ів-ів — кличу я голубів. На-на-на — насипаю їм зерна. Ють-ють-ють — прилетять і поклюють. Ні-ні-ні — щиро дякують мені.

2. Гра «Продовж ряд» Стою, даю, читаю...

3.Робота над мовною загадкою

З «У» — стріли пускають,

А якщо «Ю» — через нього під землю спускаюсь.

(Лук — люк)

4. Послухай — посміхнись!

Юля юшку вранці їла. Юля юшки не любила.

Мама каже: — Ще наллю! Юля каже: — Не люблю!

Мама Юлю так любила, Що за неї юшку з'їла.

Г. Чубач

5. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками

  • Назвіть чоловічі імена на Ю. (Юрій, Юхим)

  • Назвіть жіночі імена на Ю. (Юля, Юстина, Юнія)

6. Робота над загадками

До блузки будь-якої Її ти одягаєш. Жінкам вона знайома

І ти її впізнаєш. {Юбка)

Всім обід готує мама, Ось бере вона петрушку, Інші додає приправи — Будем їсти смачну... (юшку).

7. Читання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води», О. Пархоменка «Я матусю дожидаю»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з буквою «ю»

1. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»

А) Читання тексту вчителем

- Про яких десятьох робітників ідеться в цій розповіді?

Б) Читання тексту учнями :

  • «пташиний базар»

  • «ланцюжком»

Звертаю увагу учнів на те, що оповідання складається із запитань і відповідей, тому треба навчитися читати так, щоб це було схоже на розмову двох людей.

  • Що здивувало чоловіка у хаті Одарки?

  • Що відповіла Одарка на запитання чоловіка?

Підготовка до читання за особами.

  • Прочитайте ще раз оповідання самостійно і підготуйтеся до читання за особами. Зверніть увагу на те, що тут тільки дві особи — оповідач і Одарка.

В) Читання оповідання за особами.

2. Опрацювання вірша !. Січовика «Руки»

А) Читання вірша вчителем.

  • Що вміють руки?

Б) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Де працюють руки?

В) Читання вірша учнями «ланцюжком» по рядках.

3. Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшукують речення і читають його без «помилки». Поливають, носять (косять), миють, варять, риють (шиють), пришивають (прибирають), у дворі, в садочку, в школі (домі).

Г ) Виразне читання вірша.

4. Складання речень за малюнками.

5. Звуко-буквений аналіз слів вміють, запитую, дивлюсь

IV. Підсумок уроку

  • Про яких людей ми читали на уроці?

  • Так про кого можна сказати таким прислів'ям: «Де руки й охота, там скора робота»? (Про людей працьовитих, охочих до роботи)

Соседние файлы в папке вторник 10.02