Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 18.02 / матем 18.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
24.58 Кб
Скачать

Дата: 18.02.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Доповнення рівностей. Розв’язування задач. Побудова ламаних ліній (ст. 93)

Мета: Закріпити знання нумерації в межах 20; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів; розвивати кмітливість; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра «Число загубилося»

  • Запишіть усі числа в зошит за варіантами: 1 варіант- 1 рядок 2 варіант — 2 рядок.

10 11 … … 14 … 16 17 … … 20

20 … 18 … 16 … … 13 12 … 10

2. Гра «Перетворення»

1 дм 7 см = … см 1 дм 2 см = … см 11 см = … дм … см

1 дм 5 см = …см 18 см = … дм … см 13 см = … дм … см

3. Гра «Білки та горіхи»

- Допоможіть білочкам зібрати горішки!

На дошці — малюнки білок. Перша білка тримає кошик із цифрою 5, друга — із цифрою 6, третя — із цифрою 7; малюнки горіхів, на яких записані гриклади: 2 + 5; 2 + 3; 3 + 4; 9 - 3; 8 - 1; 5 + 0; 3 + 3; 5 + 1; 10 - 5.

4. Каліграфічна хвилинка

Чотирнадцять груш у брата,

У сестрички – десять.

Треба нам порахувати,

На скільки більше в брата. ( 14 - 1 = 4)

III. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Робота з а підручником. Завдання 1

Перший стовпчик учні аналізують усно, другий — розв'язують з коментуванням, третій і четвертий стовпчики — за варіантами.

  • Як називаються числа при додаванні?

  • Чи зміниться сума від перестановки доданків?

  • Як знайти невідомий доданок?

2. Робота над задачею. Завдання 2

  • Скільки огірків купила мама? скільки помідорів? скільки яблук?

  • Скільки всього овочів купила мама? Як дізналися? 2-3 = 5 (кг)

  • Чого більше купили — овочів чи фруктів? (Овочів)

  • На скільки кілограмів більше? (На 1 кг)

- Як дізналися? 5-4 = 1 (кг) 3. Вправа на увагу. Завдання3

  • Розгляньте малюнок.

  • Хто сидить ліворуч? праворуч?

—Чия маса більша — кота чи собаки?

  • Обґрунтуйте свою відповідь,

4. Робота над задачею на дві дії. Завдання 4

- Задача містить два питання. Перше: скільки зошитів у лінію? Друге: скільки всього зошитів купила дівчинка? Отже, в задачі 2 дії.

- Як дізнатися, скільки було зошитів у лінію? 7 + 3 = 10 (з.)

— Як дізнатися, скільки всього було зошитів? 10 + 7 = 17 (з.)

Творча робота над задачею

Замініть слово більше словом менше. Як зміниться розв'язання задачі?

5. Робота з геометричним матеріалом

Завдання 5

  • Чим відрізняються ламані лінії? (Перша ламана лінія незамкнена а друга — замкнена.)

  • Накресліть у зошиті таку ламану, як на малюнку ліворуч.

  • Зверніть увагу на те, зі скількох ланок вона складається.

Пальчикова гімнастика «Дерева»

Йдем у ліс ми по гриби

Там є сосни і дуби Вітер віє-повіває І дерева колихає.

6. Робота в зошиті

Завдання 1

Вписати пропущені числа.

Завдання 2

- Записати числа сусідів числа 12, 16, 19.

Фізкультхвилинка

Завдання 3

- Яке запитання задачі?

- Якщо ми знаємо, що молоко використали, забрали, то яку дію потрібно виконати?

- Який приклад можна скласти? (10 – 6 = 4(л))

- Яке запитання задачі?

- Якщо нам потрібно дізнатися на скільки більше використали молока, ніж залишилося, то яку дію ми можемо виконати?

- Що дізнаємось?

- Який приклад складемо? (10 – 4 = 6 (л))

Завдання 4

Записати в рядок числа від найменшого до найбільшого.

V. Підсумок уроку

Пряма і зворотна лічба в межах 20. - Прочитайте записані числа: 14; 16; 17; 18; 20.

- Скільки десятків та одиниць у числах 12; 13; 15; 19?

- Ви гарно попрацювали!

Соседние файлы в папке среда 18.02