Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 18.02 / письмо 18.02

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
23.84 Кб
Скачать

Дата: 18.02.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Письмо великої букви Д. Порівняння форми великої і малої букви. Письмо буквосполучень з великою буквою Д, слів та речень з нею. Списування друкованого речення

Мета: Вчити учнів писати велику букву Д, порівнювати її з іншими буквами; розвивати мовлення, вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, узагальнювати, візуально визначати правильну форму букви серед інших букв; виховувати уважність.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота за малюнком зошита (ст. 42)

  • Розгляньте малюнок. Що роблять діти? Чому вони радіють? Що промов­ляють діти? Складіть розповідь за малюнком.

2. Ознайомлення з буквою

  • Порівняйте перші звуки у словах діти і дощик.

  • Якою буквою позначаються ці звуки?

Буква Д, наче дім, Височенний дах на нім.

  • Назвіть чоловічі імена на [д], [д']. (Давид, Діма, Дмитро)

  • Назвіть жіночі імена на [д], [д']. (Дора, Дарина, Дорофея)

  • Доберіть назви міст на [д], [д']. (Донецьк, Добруш)

  • Назвіть назви річок на [д], [д']. (Дністер, Дніпро, Десна)

3. Читання складів з буквою Д

III. Показ зразка писаної літери Д у сітці зошита (збільшеної у 20 разів)

IV. Аналіз будови букви з переліком її елементів

- З яких елементів складається рукописна велика буква Ш? (З трьох прямих подовжених ліній із заокругленням унизу і невеликої петлі, останній елемент заокруглюється вужче і переходить у петлю.)

IV. Засвоєння конфігурації літери Д

1. Графічний аналіз великої букви Д

— Елементи великої рукописної букви Д — це пряма похила подовжена лінія з лежачою петлею і великим півовалом.

Порівняння форми друкованої і рукописної великої букви Д.

—- Зверніть увагу: пряма похила подовжена лінія — це та сама пряма, що й перший елемент у великих буквах Р, Т, І.

2. Показ написання букви на дошці з поясненням

Демонструю дітям на дошці і коментую.

3.Писання учнями букви в повітрі з орієнтацію на показ учителя.

Учні пишуть велику букву Д. Допи­сують букву в рядку. У наступному рядку пишуть склади Да, Де, Дм.

4. Аналіз зразка букви в зошитах

Діти прописують 2 рядки велиої букви Д.

V. Вправи з письма

1.Письмо великої рукописної букви Д.

- Велику букву Д починаємо писати від міжрядкової лінії прямою, по­хилою подовженого лінією, яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо лі­воруч угору, праворуч і вниз, описуючи петлю («рибку»). Біля нижньої ряд­кової лінії заокруглюємо ліворуч угору, описуючи великий правий півовал, що торкається міжрядкової лінії, закінчуємо його нижче від лінії, зліва від прямої похилої. Петля має лежати на нижній рядковій лінії.

Перед написанням великої букви Д у зошиті діти «пишуть» її три-чотири рази в повітрі із заплющеними і розплющеними очима. Під час написання в рядку спостерігають за розташуванням букви між двома допоміжними лі­ніями.

2. Письмо слів великою буквою Щ.

Учні читають буквосполучення і слова хором.

  • Як буква Д поєднується з іншими буквами?

  • До якого поєднання букв воно подібне? (Поєднується, як 0, Р, У.)

Фізкультхвилинка

Сонечко втомилося

Нам усім світити.

Нам його швиденько

Слід розвеселити:

Немов курочка чубата,

На одній нозі треба стрибати.

І як півник голосистий,

Треба швидко нам присісти.

Немов котик, вигнуть спинку,

Як горобчик, зацвірінькать.

І, як жабка, пострибати,

І, як бусол, постояти.

Дуже гарно, дуже мило,

Добре всі ми відпочили.

3. Письмо речення

Учні читають речення в зошиті з тією інтонацією, яку підказує знак оклику.

4. Виконання завдання зі знаком питання

  • Обведіть ручкою букву правильної форми.

5. Письмо букв і речень. Списування з рукописного шрифту

  • Які назви річок, озер і міст України ви запам'ятали?

6. Списування друкованого речення

Речення учні списують по слову.

7. Розфарбовування малюнка (ст. 42)

VI. Підсумок уроку

  • Яку букву навчилися писати на уроці?

Соседние файлы в папке среда 18.02