Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 04.02 / читання 04.02

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
17.92 Кб
Скачать

Дата: 04.02.2015

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукового значення вивчення букв. Опрацювання тексту «Міста України»

Мета: Закріпити знання учнів про звукове значення вивчених букв; вчити складати усну розповідь про рідне місто(село); провести роботу з дитячою книжкою; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: казковий герой «Незнайко», ілюстрації, роздрукована скоромовка

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

- Доброго дня діти, з сьогоднішнього дня уроки з вами буду проводити я, а звати мене Валерія Євгеніївна.

2. Перевірка домашнього завдання

а) Конкурс кращого читача (викликаю до дошки)

б) Аналіз прочитаного тексту

- Як називаються гроші якими користуються українці?

- Які ще гроші ви знаєте?

- Портрети яких видатних людей зображені на наших грошах?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Введення казкового героя

-Діти, хто це, скажіть?

2. Мовленнєва розминка

Їжак, їжаченя,

Їздять по гриби щодня.

Їжачиха помагає,

Сироїжки їм збирає.

3. Звукова зарядка

1) Назвіть голосні у слові «українка» (у,а, і)

2) Визначте наголос і кількість складів у словах: «гривня», «гривні», «гривень»

4. Гра «Хто більше?»

На дошці записані слова:

Київ, киянин, киянка, кияночка.

Діти читають написане протягом кількох секунд. Потім слова зникають, а учні по пам’яті мають їх відтворити.

5. Читання тексту «Гроші України»

6. Робота над загадками

Прекрасне, горде й величаве

Стоїть на березі Дніпра.

Князів-русинів вічна слава

У назві міста ожива. (Київ)

Цвітуть сади, Дніпро шумить,

І пісня ллється солов’їна,

І жайвір лине у блакить.

Це рідна наша…(Україна)

  • Саме про це піде мова на нашому уроці.

III. Ознайомлення з текстом

1. Робота над ілюстраціями

- Діти, наша держава велика, в ній є багато міст і сіл. Які міста та села ви знаєте?

Ось тут на фотографіях зображені краєвиди кількох міст.

- А хто знає, як називається головне місто України? Київ – це столиця нашої держави, найбільше місто.

- Можливо хтось знає, як називається головна вулиця Києва? (Хрещатик)

- На берегах якої річки розташований Київ?

2. Опрацювання тексту «Міста України»

1) Читання тексту вчителем

- На честь кого названо місто Київ?

2) Читання тексту учнями «ланцюжком»

3) Вибіркове читання

- Знайдіть слова з буквою ї та прочитайте їх.

- Хто заснував місто Львів?

- На яких річках стоять міста Полтава, Ужгород, Луганськ?

5) Гра «Читає Незнайко»

Читаю текст, замінюючи слова. Діти мають знайти помилку та виправити мене.

…І назвав це місто на честь свого сина Лева (Кия).

Полтава стоїть на річці Уж (Лтава), Ужгород – Лугань (Уж.)

6) Гра «Третій зайвий»

Київ, Полтава, Лтава, Ужгород, Запоріжжя, Уж, Дніпро, Луганськ, Лугань.

3. Складання усної розповіді про рідне місто (село)

- Які міста тобі відомі?

- Розкажи про місто або село, у якому ти живеш.

IV. Робота з дитячою книжкою

1. Вікторина «З якої це казки?»

  • І на останок Незнайко приготував для вас цікаву вікторину, яка має назву «З якої це казки?»

«…А півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а мишенята танцюють та в ігри граються..» (Колосок«)

«…Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?» («Коза-Дереза»)

«…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» («Колобок»)

«…Я – Мишка – шкряботушка, я – Жабка – скрекотушка, а я – Зайчик – побігайчик, а ти хто така?» («Рукавичка»)

V. Підсумок уроку

- Який текст ми читали на уроці?

- Що нового дізнались?

Знаєте, дітки, Незнайко каже, що йому сподобалось з вами навчатись, тому він хоче ще на наступному уроці з вами позайматись!

Соседние файлы в папке среда 04.02