Новая папка_1 / среда 04.02 / математика 04.02
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Десяток. Повторення таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10. Розв’язування задач
Мета: Ознайомити учнів з десятком – новою лічильною одиницею; вдосконалювати обчислювальні навички під час розв’язання задач і прикладів у межах 10; розвивати творче вміння, мислення, увагу, навички самостійної роботи.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, казковий герой «Мавпа»
Хід уроку:
I. Організація класу
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Введення казкового героя
- Діти, сьогодні до нас на урок завітала Мавпочка, але вона дуже голодна, а для того щоб її нагодувати, нам треба виконати всі завдання і за кожне вірно виконане завдання ми будемо отримувати фрукти.
2. Усна лічба
Гра «Ланцюжок»
3 + 3 = – 4 = + 2 = – 1 = + 6 = 9
10 – 5 = + 2 = – 4 = + 5 = + 2 = 10
3. Математичний диктант
-
Число 3 збільшити на 7.
-
Число 10 зменшити на 9.
-
Перший додано – 1, другий – 8. Чому дорівнює сума?
-
5 + 2 – 3
-
10 – 6 + 1
-
Запишіть «сусідів» числа 9; попереднє число до числа 5; наступне до числа 6.
4. Веселі задачі
Десять ялинок у лісі росли,
В школу на свято одну відвезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш це сам.
(10 – 1 = 9)
Два грибочки білка швидко
Понесла в своє дупло.
А в дуплі в неї раніше
Три грибочки вже було.
А тепер скажіть ви нам,
Скільки всіх грибочків там?
(2 + 3 = 5)
III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати обчислювальні навички під час розв’язання задач та познайомимось з новою лічильною одиницею – десяток.
2. Робота за підручником (с. 84)
Завдання 1
Повторення чисел першого десятка.
-
Спишіть, заповнюючи пропуски.
-
Оберіть найкращу цифру, з тих що ви написали і відзначте її короною.
3. Утворення числа 10
Завдання 2
-
Скільки білих квадратиків? Скільки блакитних?
-
Скільки всього квадратиків?
-
Як ви утворили число 10?
Якщо взяти 10 паличок і зв’язати їх у пучок, то ми отримаємо 1 десяток паличок.
-
1 десяток – це скільки паличок?
-
Десять паличок – це десяток.
-
Є такі предмети, які легше рахувати десятками: яйця, ґудзики, горіхи.
4. Гра «Магазин»
- У мене на столі лежать десятками фрукти, гриби і горіхи. Один учень буде в ролі покупця, а інший – продавця. Продавець називає певну кількість фруктів, грибів або горішків, наприклад: «Продайте мені, будь ласка, десяток грибів, десяток горішків і десяток яблук». А продавець видає цю кількість за допомогою шаблонів. Потім учні міняються місцями.
5. Фізкультхвилинка
Демонстрація відео фізкультхвилинки.
6. Робота над задачами
Завдання 5
1) Читання задачі вчителем
-
Яке питання задачі?
-
Книжок у Петрика стане більше чи менше? Чому?
-
Який приклад складемо?
-
Дайте повну відповідь на запитання задачі.
2) Читання задачі вчителем
- Яке питання задачі?
- Книжок у Петрика стане більше чи менше? Чому?
- Який приклад складемо?
- Дайте повну відповідь на запитання задачі.
- Чим схожі задачі? (Числовими даними.)
- Чим відрізняються? (Розв’язанням, відповіддю.)
7. Складання і розв’язування прикладів за малюнком
- Давайте допоможемо бджілці і жабці розв’язати приклади, але для початку відкрийте зошит.
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті
Завдання 1
-
Як утворилося число 10?
-
Давайте запишемо відповідь до прикладу.
Завдання 2
-
Порахуйте, скільки паличок зображено на малюнку?
-
Десять одиниць – це десяток.
-
Давайте порахуємо, скільки десятків зображено на першому малюнку? На другому?
Завдання 3
Виконуємо на дошці.
+ |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Завдання 4
-
А зараз ми з вами спробуємо скласти задачу за малюнком.
-
Що на ньому зображено?
-
Яка маса качки? Яка індика?
-
Що потрібно знайти?
-
Який приклад складемо?
V. Підсумок уроку
- Мавпочка хоче перевірити, як ви засвоїли новий матеріал і підготувала ще декілька цікавих завдань для вас.
- На чотирьох лотках лежить по десятку яєць. Скільки всього яєць лежить на лотках?
- Закінчіть речення: «У мене є десять яблук – це…(1 десяток яблук)», «Десять горіхів – це…»; «Десять груш – це…»
- Молодці! Мавпочка дуже вами задоволена і вдячна вам за те, що ви її нагодували. Якщо будете чемними дітьми, то вона обов’язково завітає до вас в друге!