Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / пятница 20.02 / читання 20.02

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
26.42 Кб
Скачать

Дата: 20.02.15

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Звук [ф], позначення його буквою «еф». Читання слів. Опрацювання вірша І. Макоти і тексту «Телефон»

Мета: Ознайомити учнів з новою буквою Фф та її звуковим значенням; відпрацювати з учнями артикуляцію звука [ф]; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; навчати «друкувати» букву Фф (велику і малу), складати слова з нею; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати назви; виховувати культуру спілкування по телефону.

Обладнання: ілюстрації, скоромовка

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання.

2. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Повторення раніше вивченого віршика

Щиглик дуже гарним став,

Щітку він собі придбав.

Пір'я чистити щодня

Змалку вчили пташеня.

2. Розучування скоромовки.

У лузі журавлик Щипав собі щавлик.

Купіть йому горщик,

Він зварить вам борщик.

3. Звукова зарядка.

- Назвіть голосні у слові журавлик; початковий звук у словах щавлик, горщик, він, йому.

4. Гра «Жук-буквоїд».

  • Вставте букви, яких бракує.

У гі..і на в.рбі в.сіло незвич.йне гн:здо, дуже схо.е на рукави.ку.

5. Читання тексту «Про що шепотіли берізки»

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з буквою «еф»

1. Робота над віршем

Фурчить, блищить на різні фарби Фонтан великий у садку. В нім водить флот легкий та гарний Федорка в білім фартушку.

  • Подивіться уважно і прислухайтесь, як я вимовляю звук [ф]. ( Під час вимовляння нижня губа притискується до верхніх зубів, перешкоду розриває струмінь повітря, утворюючи шум, без будь-якого голосу. Якщо подати голос, то вийде дзвінкий звук [в].)

  • Спробуйте вимовити цей звук. (Учні вправляються, вчитель перевіряє артикуляцію кожного учня, стежить, щоб вони не вимовляли звукосполучення [хв] замість [ф].)

  • Який це звук? (Приголосний, глухий, твердий)

  • Парного м'якого та парного дзвінкого в українській мові він не має.

  • У творенні звука [ф], як і звука [в], беруть участь губи, і тому їх називають... (губні приголосні).

  • А які губні приголосні ви ще знаєте? ([б, в, п, м])

2. Аналіз елементів букви Фф

Велика і мала букви мають однакову форму.

- З яких елементів складається буква «еф»? (З двох півовалів і прямої палички між ними.). З'ясування місця літери в касі букв.

IV. Вправи з читання

Робота за Букварем (с. 132 - 133)

1. Звуко-буквений аналіз слів за малюнками і схемами, поданими в підручнику.

- Яким по порядку є звук [ф] у словах фартух, фарби, телефон.

- А які інші слова зі звуком [ф] ви знаєте?

2. Читання і порівняння складів

3. Читання слів у стовпчиках.

4. Звуко аналіз слова туфельки - складання звукової моделі.

V. Ознайомлення з текстом

1. Вступна бесіда на тему з тексту з використанням ілюстрації в букварі

- Що зображено на малюнку?

2. Читання вірша вчителем

Опрацювання вірша і. Макоти

- Назвіть слова з буквою ф. Яке найкоротше слово? Яке — найдовше?

- Назвіть слова зі складами фа, фі, фо, фе.

3. Читання вірша учнями.

4. Читання тексту вчителем

Опрацювання тексту «Телефон»

5. Самостійне читання учнями.

6. Робота за малюнком

  • Кого ви бачите на малюнку?

  • Чи можете ви сказати, хто де зображений?

7. Складання правил розмови по телефону

  • Які правила розмови по телефону ви знаєте? Розкажіть про них.

Правила розмови по телефону

  1. На початку розмови назвіть себе.

  2. Коли телефонуєш, не можна запитувати, хто говорить.

  3. Говорити слід коротко і чітко.

  4. Телефонувати слід у зручний для співрозмовника час.

VI. Підсумок уроку

  • З якою буквою ознайомилися на уроці?

  • Який звук вона позначає?

Соседние файлы в папке пятница 20.02