Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
18.86 Кб
Скачать

4

Тема : Народні танці.

Мета: надати учням уявлення про особливості танців – польки та вальсу ( відчуття дводольності та тридольності у музиці); засвоїти з ними поняття полька, аркан, учити висловлювати враження від музичних творів, передавати у виконанні настрій і характер музики; розвивати почуття ритму та метру; виховувати любов до природи, інтерес до музики різних народів.

Музичний матеріал: М. Глінка « Полька», У. н. т. « Аркан», О. Янушевич « Мама і я».

Обладнання: фонохрестоматія, ілюстративний матеріал.

Хід уроку.

Учні заходять до класу під музичний супровід « (Вальс квітів П. Чайковського)

І. Організаційний момент.

ІІ. Музичне привітання.

ІІІ. Актуалізація раніше засвоєних знань.

  • Хто у нашому класі любить танцювати?

  • Правильно, майже всі. Але спочатку пограємо у гру « Імена»

Гра «Імена»

Отже, ваші імена можна вимовити по різному; або коротко, або продовжити їх звучання. Ось наприклад : Га – ля, О – ля, Пет – рик, Ро – ма.

Зверніть увагу, що наголошений завжди перший склад. Отже, проплескаймо імена дітей нашого класу за такою схемою:

Ці самі імена ми можемо назвати ласкаво, наприклад: Га- ло – чко,

О- леч – ко, Пет – ри – ку.

Проплескаймо ці імена за іншою схемою:

Як бачите, ваші імена можна простукати двома долями, а можна трьома.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Кожен народ має свою музику. З – поміж народних танців різних країн деякі відомі усьому світі.

А чи любите ви танцювати? Чи хотіли б ви дізнатися, які танці є найпоширенішими? Ми з’ясуємо це на сьогоднішньому уроці.

IV. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні ми отримали запрошення від одного з китів – танцю. Я переконана , що ви любите танцювати. Як же свято може бути без танців? Отже, послухайте музику танцю, що має назву полька.

  • Яким є характер цього танцю?

V. Слухання музики.

Слухання « Польки» М. Глінки, визначення особливостей музики танцю.

Написав цей танок російський композитор М. Глінка.

Полька – це веселий рухливий дводольний танець. Його виконують порами з підскоками.

Характер у польки легкий, грайливий. Послухайте танок ще раз і легкими рухами рук, нібито танцюючи, підкресліть пульс музики.

Повторне слухання польки М. Глінки.

На відміну від польки Вальс – це тридольний, палавний, спокійний танок. Його виконують, плавно кружляючи, немов ковзаючи по паолу. Послухайте вальс та пластичним рухом рук передайте плавність звучання музики.

Слухання «Вальсу квітів» П. Чайковчького.

Написав цю чудову музику П. Чайковський, чиї твори ми вже слухали. Який ніжний, тремтливий вступ до « Вальсу квітів»! Нібито той, хто виконує цю музику, торкається не інструмента, а нашої душі. Коли я слухаю цю музику будь якої пори року, то одразу уявляю квітучий сад, весну та квіти. Музика вальсу така легка, повітряна, що здається зараз підхопить нас, закружляє і перенесе в далеке королівство, де всі люди бажають одне одному лише добра. Заплющте очі та послухайте цю чудову музику.

Повторне слухання « Вальсу квітів» П. Чайковського»

  • Чим відрізняються між собою ці танці?

  • Які українські народні танці ви вже знаєте?

Зараз познайомимось з новим танцем , який називається АРКАН.

Засвоєння нових знань.

Аркан – український народний чоловічий танець. Музика цього танцю швидка, енергійна, запальна.

Отже, послухайте цей танець та зверніть увагу на його незвичайний ритм.

Слухання українського народного танцю «Аркан».

З виконанням танцювальних рухів.

VI. Вокально – хорова робота.

Розспівки.

Продовження вокально – хорової роботи над піснею О. Янушевича « Мама і я»

VII. Підсумок уроку.

Подякуємо нашому гостеві – «киту» - за чудову музику, з якою він нас познайомив.

  • Назвіть танці, що пролунали на уроці.

  • Чим вони різняться між собою?

  • Які танці вам ще відомі?

Учні виходять із класу під музичний супровід « Вальс квітів» П. Чайковського.

Соседние файлы в папке музыка