Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / пятница 06.02 / читання 06.02

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.68 Кб
Скачать

Дата: 06.02.2015

Назва предмету: Читання

Затверджую:

Тема: Буква Юю, позначення нею сполучення звуків [йу]. Позначення буквою Юю звука [у] та м’якості попереднього приголосного. Опрацювання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води», О. Пархоменка «Я матусю дожидаю». Прислів’я

Мета: Ознайомити учнів з буквою Юю та позначенням нею сполучення звуків [йу] на початку слова і складу, звука [у] та м’якості попереднього приголосного; розвивати навички злитого читання; виховувати інтерес до слів та їх значень.

Обладнання: ілюстрації, чистомовка, таблиця складів, словникова робота

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Перевірка домашнього завдання

- Діти, як називається текст, який ви читали вдома?

- Про що він?

- Хто заснував місто Львів?

- На честю кого названо місто Киів?

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Мовленнєва розминка

Читання чистомовки

Аха-аха-аха – а де ж наша черепаха?

Оня-оня-оня – черепаха наша – соня.

Ів-ів-ів – до весняних теплих днів

Оню-оню-оню – не турбуйте нашу соню.

2. Робота над загадками

Гостроносий і малий.

Сірий, тихий і незлий,

Вдень ховається, вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок..

Як він зветься?..(Їжачок)

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороконіжка. (Поїзд)

  • Назвіть однакові звуки у словах-відгадках.

  • Назвіть голосні у слові їжачок.

3. Читання тексту «Міста України»

4. Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з буквою «ю»

1. Робота за предметними малюнками і звуковими моделями слів

- Пригадайте, які ми вивчили букви, що позначають по два звуки? (я, ї)

- Які звуки позначає буква я у слові ялинка?

- Які звуки позначає буква ї у слові їжак?

- Які ще слова ви можете згадати, в яких ці букви позначають два звуки?

- А сьогодні ми вивчимо ще одну букву, яка теж може позначати відразу два звуки. Це буква Юю.

- Назвіть предмети зображені на малюнках.

- Розглянемо з вами схему слова в’юн. Скільки в цьому слові складів? (Один)

А який голосний звук утворює цей склад? Назвіть тепер послідовно всі звуки [вйун].

- Звук ю позначається однією буквою, яка так і зветься – ю.

Розгляньте схему слова ключ. Скільки в слові ключ складів? (Один) А який же голосний утворює цей склад? Давайте вимовимо слово ключ, але дуже протяжно)

  • Хто мені може сказати, який же голосний утворює цей склад? [у]

  • Назвіть послідовно всі звуки в слові ключ – [кл’уч]. Поміркуйте і скажіть, як би ми прочитали це слово, якби звук [у]позначили буквою у.(Клуч) так, для того, щоб звук [л’] був м’який, пишуть букву ю, яка показує, що букву «ел» треба читати м’яко.

2. Аналіз будови, порівняння великої і малої літер Юю. Знаходження місця літери в касі букв

(За формою однакові, за розміром різні)

3. «Друкування» букви Юю

«Друкування» букви Юю (великої і малої) в зошитах у клітинку (один рядок).

IV. Вправи з читання

1. Читання таблиці складів з буквою ю

р

ч

ю

н

с

2. Читання колонки слів за букварем

V. Ознайомлення з текстом

1. Словникова робота над словами «рину», «гребельки»

Гребля - споруда, що перегороджує річку або болото.

Ринути - швидко рухатися.

2. Опрацювання вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води»

3. Бесіда

- Весняна вода. Яка вона?

- А чи чули ви пісеньку весняної води?

- А чи хотіли би ви зараз перетворитися на дзвінкий, веселий, швидкий весняний струмочок?

4. Опрацювання вірша О. Пархоменка «Я матусю дожидаю»

- Розкажіть, що ви робите по домашньому господарству.

5. Робота з прислів’ям

- Про кого розповідає прислів’я? (Про дітей працьовитих, охочих до роботи.)

- А про кого можна так сказати у нашому класі?

Хто робить, той голим не ходить.

Кожна пташка своїм носиком клює.

Щоб рибку з’їсти, треба у воду влізти.

6. Читання алфавіту на потязі

VI. Підсумок уроку

  • З якою буквою ми познайомились на уроці?

  • Які звуки вона може позначати?

Соседние файлы в папке пятница 06.02