Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
43.36 Кб
Скачать

Дата: 05.03.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Розв’язування задач на додавання і віднімання. Способи читання виразів. Вимірювання і порівняння довжин відрізків (ст. 103)

Мета: Навчати учнів по-різному читати вирази; розвивати навички швидких обчислень, вміння порівнювати довжини відрізків, позначати їх буквами; виховувати бажання працювати колективно, швидко знаходити правильний варіант відповіді.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра «Хто швидше?»

+ 6 - 7 + 8

2. Порівняння виразу ї числа

10 □ 7 + 2 5 + 2 □ 4 10 □ 8 + 2

9 + 1 □ 11 6 + 2 □ 12 15 □ 16-1

3. Математичний диктант (ст. 100)

  • Число 8 зменшити на 3 і до результату додати 2.

  • Різницю чисел 18 і 10 збільшити на 2.

  • Суму чисел 9 і 2 зменшити на 4.

  • Перший доданок — 2, другий доданок — 2, третій доданок — 2. Чому до- рівнює сума?

III. Закріплення та поглиблення раніше засвоєних знань

1. Робота за підручником (ст. 102). Завдання 1

  • У перший стовпчик запишіть приклади з відповіддю 8. У другий .говпчик запишіть приклади, відповідь яких не дорівнює 8.

З + 3 + 2 = 8 8 + 0-1 = 7

8-2+2=8 10-2-1=7 7+1-0=8 12-2-2 = 8

2. Гра «Рукавички». Завдання 2

  • Знайдіть пари рукавичок і складіть рівності.

  • Запишіть рівності в зошити.

5 + 5 = 10 7 + 3 = 10 9 + 1 = 10

6 + 4 = 10 10 + 0 = 10 8 + 2 = 10

3. Способи читання виразів. Завдання 3

  • Читання рівностей по-різному з опорою на подані в підручнику слова.

додати

плюс

збільшити

відняти

мінус

зменшити

  • Як ще можна прочитати ці приклади? (Перший доданок 6, другий до­данок 3. Сума дорівнює 9. Зменшуване — 18. Від'ємник — 5. Різниця — 13.)

  • Фізкультхвилинка

  • 4. Гра «Скарбничка». Завдання 4

  • Скільки копійок у першій скарбничці? Як дізналися?

  • Скільки копійок у другій скарбничці? Як дізналися?

  • Скільки копійок у третій скарбничці? Як дізналися

  • На скільки копійок більше в першій скарбничці, ніж у третій?

  • Що для цього необхідно зробити? (12 - 11 = 1 (к.))

  • 5. Робота з геометричним матеріалом. Завдання 5

  • Чому дорівнює довжина відрізків АО, КМ?

  • Який відрізок коротший? (АО. Його довжина — 3 см.)

  • Накресліть у зошиті відрізок, на 1 дм довший від коротшого з поданих.

  • Скільки сантиметрів в 1 дм?

  • Як дізнатися довжину третього відрізків? (10 + 3 = 13 (см)) Діти креслять третій відрізок у зошитах і позначають його довжину.

  • 6. Самостійна робота. Розв'язування задач

  • 1 варіант Було — 12 рибок Принесли — 1 рибку Стало —?

  • 2 варіант Було —15 рибок Відсадили — 1 рибку Залишилося —?

  • 7. Логічна задача

  • У мами було 5 книг. Кілька книг вона віддала дітям. Скільки книг може за­лишитися у мами?

  • Розв'язання різних варіантів записати в зошити.

  • - Якщо мама віддала дітям по одній книзі, то в неї залишиться 3 книги. 5-1-1=3(0

  • - Якщо мама віддала дітям по дві книги, то в неї залишиться 1 книга. 5-2-2 = 1 (к.)

  • - Якщо мама віддала дітям по 1 і 2 книги, то в неї залишиться 2 книги. 5-1-2 = 2 (к.)

  • IV. Підсумок уроку

  • - Як можна прочитати приклади: 5 + 2 = 7; 10-4 = 6?

Соседние файлы в папке четверг 05.03