Новая папка_1 / понедельник 09.02 / читання 09.02
.docxДата: 10.02.2015
Назва предмету: Читання
Затверджую:
Тема: Закріплення звукових значень букви Юю. Звуко-буквенний аналіз слів. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників» та вірша І. Січовика «Руки»
Мета: Закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей.
Обладнання: підручник, чистомовка
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Перевірка домашнього завдання
- Діти, як називаються вірші, які ви читали вдома?
- Про що вірш «Я матусю дожидаю»?
- Що дівчинка зробила дома по господарству, поки чекала матусю свою?
II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи
1. Мовленнєва розминка
Читання чистомовки
Ви-би-би — на голуб'ятні голуби. Ді-ді-ді — сиві, білі й руді. Ись-ись-ись — полетіли вони ввись. Ів-ів-ів — кличу я голубів. На-на-на — насипаю їм зерна. Ють-ють-ють — прилетять і поклюють. Ні-ні-ні — щиро дякують мені.
2. Гра «Продовж ряд» Стою, даю, читаю...
3.Робота над мовною загадкою
З «У» — стріли пускають,
А якщо «Ю» — через нього під землю спускаюсь.
(Лук — люк)
4. Послухай — посміхнись!
Юля юшку вранці їла. Юля юшки не любила.
Мама каже: — Ще наллю! Юля каже: — Не люблю!
Мама Юлю так любила, Що за неї юшку з'їла.
Г. Чубач
5. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками
-
Назвіть чоловічі імена на Ю. (Юрій, Юхим)
-
Назвіть жіночі імена на Ю. (Юля, Юстина, Юнія)
6. Робота над загадками
До блузки будь-якої Її ти одягаєш. Жінкам вона знайома
І ти її впізнаєш. {Юбка)
Всім обід готує мама, Ось бере вона петрушку, Інші додає приправи — Будем їсти смачну... (юшку).
7. Читання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води», О. Пархоменка «Я матусю дожидаю»
Фізкультхвилинка
III. Ознайомлення з буквою «ю»
1. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»
А) Читання тексту вчителем
- Про яких десятьох робітників ідеться в цій розповіді?
Б) Читання тексту учнями :
-
«пташиний базар»
-
«ланцюжком»
Звертаю увагу учнів на те, що оповідання складається із запитань і відповідей, тому треба навчитися читати так, щоб це було схоже на розмову двох людей.
-
Що здивувало чоловіка у хаті Одарки?
-
Що відповіла Одарка на запитання чоловіка?
Підготовка до читання за особами.
-
Прочитайте ще раз оповідання самостійно і підготуйтеся до читання за особами. Зверніть увагу на те, що тут тільки дві особи — оповідач і Одарка.
В) Читання оповідання за особами.
2. Опрацювання вірша !. Січовика «Руки»
А) Читання вірша вчителем.
-
Що вміють руки?
Б) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Де працюють руки?
В) Читання вірша учнями «ланцюжком» по рядках.
3. Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшукують речення і читають його без «помилки». Поливають, носять (косять), миють, варять, риють (шиють), пришивають (прибирають), у дворі, в садочку, в школі (домі).
Г ) Виразне читання вірша.
4. Складання речень за малюнками.
5. Звуко-буквений аналіз слів вміють, запитую, дивлюсь
IV. Підсумок уроку
-
Про яких людей ми читали на уроці?
-
Так про кого можна сказати таким прислів'ям: «Де руки й охота, там скора робота»? (Про людей працьовитих, охочих до роботи)