Новая папка_1 / среда 25.02 / читання 25.02
.docxДата:
Назва предмету: Читання
Затверджую:
Тема: Звук [дж], позначення його буквосполученням «дж». Відпрацювання злитої вимови звука [дж]. Звуко - буквений аналіз слів. Опрацювання вірша Н. Забіли «Джміль» та оповідання В. Дуб «Бджілка»
Мета: Навчити учнів правильно (злито) вимовляти звук [дж] та позначати його на письмі двома буквами: д, ж; продовжити формувати в учнів уміння аналізувати звуковий, буквений склад слова, розрізняти невідповідність між звуками і буквами; виховувати інтерес до читання.
Обладнання: ілюстрації, скоромовка
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання.
2. Перевірка домашнього завдання.
- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?
II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи
1. Робота над скоромовкою
Жу-жу-жу — по галявині ходжу. Жі-жі-жі — дуже гострі ножі. Жи-жи-жи — ти мені допоможи. Же-же-же — кішка мишку стереже.
2. Гра «Продовж ряд»
Лзот, дзьоб, дзюркіт...
Ґедзь, ґудзик, кукурудза...
3. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
Білі зуби маю, Та усі ховаю. Довгі коси маю,
Та не заплітаю. (Кукурудза)
Який є, таким покаже
І без слів про все розкаже. (Дзеркало)
4. Гра «Третій зайвий»
Лзиґа, дзвін, дзвонар.
5. Гра «Жук-буквоїд»
Д...він ...звенить ...вінким стр…мочком ...ілий день.
6. Читання вірша А. Зарудного «Дзвіночки» та оповідання за Ю. Старостенком «Лісовий майстер»
Фізкультхвилинка
III. Ознайомлення з буквосполученням «дж»
1. Робота загадками
Зимою спить, Літом бринить, Понад садами літає, Солодку росу збирає. (Бджола)
Не мотор, а гуде, Не пілот, а летить,
Не гадюка, а жалить. (Джміль)
-
Послухайте, як я вимовлю слова бджола і джміль. Який звук є в обох словах? Пригадайте, як ми позначали звуки [дз] і [дз']. Звук [дж] також позначається на письмі двома буквами: «де» і «же». В українській мові звук [дж] завжди твердий, і лише перед буквою і вимова [дж] буває пом'якшена.
-
- Тепер порівняємо кількість звуків і букв у словах бджола і джміль. - Чому в слові джміль чотири звуки, але шість букв?
-
2. Виділення звука [дж] з поданих слів
-
Послухайте слова і спробуйте визначити в них звуки [дж], якщо вони є: дзень, джип, джем, ґудзик, дзвінкий, день, джміль, джерело, ценькати, дзенькати, бджілка, джинси, дзінь, ґедзь, джунглі, джемпер.
-
IV. Вправи з читання
-
Робота за Букварем (с. 138 - 139)
-
1. Звуко-буквений аналіз слів за малюнками і схемами, поданими в підручнику.
-
Нагадую, що буквосполучення дж позначається одним звуком.
-
2. Читання слів у стовпчиках.
-
Знайдіть слова-родичі та слова з однаковою частиною, але різні за значенням (джем — джемпер).
-
- Які мають однаковий перший склад? (джерело, джерельце, джерельна)
-
V. Ознайомлення з текстом
-
1. Вступна бесіда на тему з тексту з використанням ілюстрації в букварі
-
- Що зображено на малюнку?
-
2. Читання вірша вчителем
-
Опрацювання вірша Н. Забіли «Джміль» та вірша Л. Костенко. - Назвіть слова в яких ви почули буквосполучення дж.
-
3. Читання вірша учнями.
-
4. Читання тексту вчителем
-
Опрацювання оповідання В. Дуб «Бджілка»
-
- Як Василько виручив із біди бджілку?
-
5. Самостійне читання учнями.
-
А) «Ланцюжком»
-
Б) «Бджілки»
-
- Чому здивувався Василько?
-
6. Вибіркове читання
-
Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
-
Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак питання.
-
7. Читання оповідання за особами
-
VI. Підсумок уроку
-
Які твори вивчали на уроці?
-
Чого навчилися на уроці?
-
Що нового дізналися?