Урок української літератури в 11 класі
.docx@@Урок української літератури в 11 класі
Тема: Літературна дискусія 1925-1928 років
Мета: ознайомити учнів із літературним життям України 20-х—початку 30-х років, із поняттям дискусія; розвивати уміння визначати зв'язок між змінами в суспільстві та розвитком літератури, а також аналізувати отриману інформацію та робити висновки; виховувати повагу до людей, до чужої думки, толерантність.
Тип уроку: формування й удосконалення знань, умінь та навичок
Міжпредметні зв’язки: історія України, етика.
Обладнання: музичний центр, портрети поетів і письменників, плакат зі словами В.Скотта.
SEO-оптимізація сайту у пошукових системах: |
|
Якщо люди не навчаться …поважати
один одного, то рід людський зникне… Скотт
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
*На уроці працюють 4 групи. Учні розподіляються за власним бажанням.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Вступне слово вчителя.
«Якщо люди не навчаться …поважати один одного, то рід людський зникне…», —ці слова Вальтера Скотта є епіграфом уроку. Для літературного процесу двох перших десятиліть ХХ століття визначальним було мирне співіснування різних ідейно-стильових течій з їх несхожими, часто протилежними, програмними положеннями і деклараціями. А у складний період епохи революції, Першої світової та громадянської воєн, колективізації, голодомору, сталінських репресій—в надзвичайно важкі 1900-1930 роки «Україна кипіла, як величезний казан на безперестанному шаленому вогні, і в цім казані виварювалися думки й почуття, наново перетворювалися світогляди, дивно змінювалися люди. Тим-то літературні явища цієї доби становлять надзвичайно строкату картину» (літературознавець Олександр Білецький).
|
|
2. Бесіда з учнями.
*Запитання до учнів:
1)Які політичні процеси відбувалися в Україні після жовтневих подій у Петрограді?
2)Про що йдеться у III Універсал Центральної Ради від 20 листопада 1917 року?
3)Як сприйняли більшовики проголошення незалежності України?
4)Розкажіть про боротьбу більшовиків із Центральною Радою.
5)Розкажіть про громадянську війну в Україні та її наслідки.
6) Назвіть ідейно-стильові літературні течії 1900-1930рр. (Романтизм, реалізм, неокласицизм).
7) Назвіть найвідоміші літературні угрупованнятих років.( «ВАПЛІТЕ», «ГАРТ», «Неокласики»,«Плуг», «Молодняк», «ВУСПП»).
*Слово вчителя.
На попередньому уроці ми ознайомились із літературним розмаїттям тих років, що зараз називаємо «відродженням», дивувалися кількості літературно-художніх організацій, яким до 1925 року вдавалося мирно співіснували.
* Асоціативний кущ
З названих чисельних літературних угруповань тих років створитиасоціативний кущ (вказавши основні риси, відмінності, програмні положення, декларації тощо).
|
|
|