- •Тема: квк «Другорядні члени речення»
- •Хід уроку
- •V. Підведення підсумків змагання.
- •VI. Домашнє завданння.
- •Тема: Література рідного краю. Шевченко і Волинь. Образ Кобзаря у творчості волинських письменників.
- •Хід уроку
- •1. Слово вчителя.
- •3.Слово вчителя.
- •1. Слово вчителя.
- •3.Слово вчителя.
- •Молитва за Тараса Шевченка
- •Шевченка дума – наша сила
- •IV. Підсумок уроку.
- •1.Слово вчителя
- •V. Домашнє завдання.
- •Тема. Література рідного краю. Фольклорні жанри у творчості волинських поетів. (Улюблені фольклорні твори моєї родини).
- •Хід уроку
- •1.Слово вчителя.
- •Тайнички на вікнах
- •Безконечна казочка
- •IV.Підсумки уроку.
- •V. Оцінювання.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Тема: Зв’язне мовлення. Ділові папери. Розписка.
- •Хід уроку
- •II.Мотивація навчальної діяльності.
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприйняття навчального матеріалу.
- •VI. Осмислення навчального матеріалу
- •Розписка
- •Розписка
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •Тема: Урок-гра із практичним застосуванням вивчених ділових паперів
- •Хід уроку
- •IV тур. Конкурс спритних і кмітливих.
- •V тур. Конкурс на виявлення швидкості.
- •Vі тур. Конкурс творчості.
- •IV. Домашнє завдання.
Тема: квк «Другорядні члени речення»
Мета: закріпити знання учнів та навички, здобуті на попередніх уроках, про другорядні члени речення; розвивати пам’ять, увагу, логічне та образне мислення; виховати у пошані до рідної мови як невід’ємної складової держави.
Обладнання: підручник, картки із завданнями, зразки текстів, емблеми головних і другорядних членів речення.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми, мети уроку.
1. Слово вчителя
Ми закінчуємо вивчення теми «Головні і другорядні члени речення», тому сьогодні – урок узагальнення знань із цієї теми. Ми повторимо та закріпимо вивчення у формі КВК-змагання кмітливих, винахідливих та допитливих.
III. Актуалізація опорних знань , активізація розумової діяльності.
Кожен ряд-команда. Спочатку треба обрати капітанів-лідерів. Ними стануть ті, хто найшвидше і безпомилково сформулюють визначення:
1 команда-додатка;
2 команда- означення;
3 команда- обставини.
- Дозволяю протягом хвилини «порадитися» з підручником: повторіть визначення другорядних членів (ст.58-59)
IV.Організація розумової діяльності.
1. Вибір лідерів.
- Сформулюйте визначення додатка, означення, обставини.
2. Завдання на картках (по 1 учню з кожної команди)
- Записати загадку на дошці , відгадати її , підкреслити члени речення.
1) Кинув не палку, піймав не галку, скубу не пір’я, їм не м’ясо (риба).
2) Чорненький, білодзьобий, він за плугом ходить-бродить черв’ячків, жучків знаходить (грак).
3) У темній хаті живе сто Мартинів , в’яжуть мережки без вузлів і петель (бджоли).
3. Творча робота(виконують усі , крім тих, хто біля дошки).
- Скласти невеличкий текст (5-6 речень) на тему «Рідна мова в моєму житті», використати усі другорядні члени речення. Назвати ці члени речення. Враховується: швидкість, правильність, зв’язність мовлення.
4. Складання усної лінгвістичної розповіді.
- Хто швидше складе усну розповідь про те, що відображає ця схема:
5.Завдання на картках( виконують по 1 учневі із команди)
- Скласти речення про мову за такими схемами:
1 ) Український народ шанує мову.
2) Завжди я шануватиму українську мову.
3 ) Звучить українська мова ніжно.
6. Лінгвістична гра «Складіть схему» (по черзі кожна команда)
- Члени команд повинні зіграти роль того, чи іншого члена речення , а учні будують схему, тримаючи аркуш-емблему.
- Учитель читає речення , а учені будують схему , тримаючи аркуші-емблеми.
1) Рідна мова – це мова матері.
2) Ми вивчаємо рідну мову в школі.
3) Народ не існує без мови.
7. Робота з текстом в групах (підкреслити в тексті усі головні і другорядні члени речення):
Мова – це душа народу. Дитина росте, чує першу казку, першу пісню, лепече ту казку й пісню і розводить свій квітник слів. В її свідомість разом з материнським словом входять звичаї свого оточення. Через оповідання близьких довідується про діла своїх дідів і прадідів, про подвиги героїв минулого. Історія живе в нашій мові, в пісні, слово нам доносить з глибини віків пристрасті, сподіванки й горе наших предків. Ми повинні зрозуміти, який дорогий скарб для кожної людини – рідна мова.
- Які думки виникли , прочитавши текст.