ргр / 2 переезда 10 сигн установок АСДК / ДСН ГОТОВИЙ 1 — копия
.docx5 Розрахунок лінії ДСН
Інформація про стан об`єктів контролю передається по лінії ДСН (подвійного зниження напруги). До лінії ДСН підключені відповідні реле ДСН, які розміщюються безпосередньо в релейних шафах як сигнальних установок так і переїзної сигналізації . До цих реле послідовно підключені додаткові опори Rд, які використовуються для налаштування номінальної напруги живлення реле ДСН.
Лінія ДСН живиться від джерела живлення розміщеного на прилеглій станції (згідно з варіантом – Слов’янськ), з номіналом 60В.
В даному розділі потрібно розрахувати лінію ДСН, а саме: кількість реле ДСН, номінальні значення опору додаткових резисторів.
Згідно з завданням на двохколійній ділянці розміщені 10 світлофорів, з яких 5 розміщені в парному напрямку та 5 в непарному напрямку вони знаходяться один напроти одного, та 2 переїзди. Установлюють по одному реле ДСН на одну сигнальну точку та переїзд (Додаток А). Всього реле ДСН буде – 12. Позначимо додаткові резистори реле відповідно сигнальним установкам і переїздам: Rд1, Rд10, Rд3, Rд8, RдП1, Rд5, Rд6, RдП2, Rд7, Rд4, Rд9, Rд2. Наступним кроком буде розділення перегону на ділянки і присвоєння їм довжини згідно завдання:
-
ст. С–1/10 (1.3 км) 5. 5/6–П2 (2.4 км)
-
1/10–3/8 (2 км) 6. П2–7/4 (0.6 км)
-
3/8–П1 (0.6 км) 7. 7/4–9/2 (1.5 км)
-
П1–5/6 (1.4 км)
Так як надійне спрацьовування реле ДСН (АНШ5-1600) досягається при 9.6 В, можемо визначити струм яке воно буде споживати за законом Ома:
(4.1)
де IHhРрррр – струм реле, А;
Uр – напруга надійного спрацьовування реле, Uр =9.6 В;
Rр – опір обмотки реле, Rр =1600 Ом;
(4.2)
Наступним кроком буде визначення станційного додаткового опору
Rд ст. :
(4.3)
де Rд ст – додатковий опір станційного реле, Ом;
– напруга живлення лінії ДСН, =60 В;
Uр – напруга надійного спрацьовування реле, Uр =9.6 В;
IHhРрррр – струм реле, IHhРрррр =0.006 А;
Rд ст = (60-9.6)/0.006=8400 Ом (4.4)
В таблиці 4.1 показано опір кабелю (мідного з діаметром 0.7 мм) ДСН в залежності від кількості реле:
Наступним кроком розраховуємо величину віднімаючого опору за формулою:
(4.5)
де - величина опору в залежності від кількості реле, Ом;
- довжина ділянки, км;
Rвід ст.С – 1/10= 220* 1.3=286Ом·км
Rвід 1/10 – 3/8=440 * 2 = 880 Ом·км
Rвід 3/8 – П1= 550 *0.6 = 330 Ом·км
Rвід П1 – 5/6= 770 * 1.4 = 1078 Ом·км
Rвід 5/6 – П2= 880 * 2.4 = 2112 Ом·км
Rвід П2 – 7/4= 1100 * 0.6= 660 Ом·км
Rвід 7/4 – 9/2=1320* 1.5=1980 Ом·км
Заповнюємо таблицю 4.2 розрахованих значень віднімаючого опору:
Таблиця 4.2 - розраховані значеня віднімаючого опору
|
Найменування ділянок кола ДСН |
||||||
С -1/10 |
1/10-3/8 |
3/8-П1 |
П1-5/6 |
5/6-П2 |
П2-7/4 |
7/10-9/2 |
|
Довжина, км |
1.3 |
2 |
0.6 |
1.4 |
2.4 |
0.6 |
1.5 |
Кільуість реле живлення по дротам данної ділянки |
2 |
4 |
5 |
7 |
8 |
10 |
12 |
Величина віднімаючого опору |
286 |
880 |
330 |
1078 |
2112 |
660 |
1980 |
Розраховуємо додаткові опори реле ДСН за формулами:
R1/10=Rд ст- Rвід ст.С =8400-286=8114 Ом
R3/8=8114-880=7234 Ом
RП1=7234-330=6904 Ом
R5/6=6904-1078=5826 Ом
RП2=5826-2112=3714 Ом
R7/4=3714-660=3054 Ом
R9/2=3054-1980=1074 Ом
Заповнюємо таблицю 4.3 розрахованих значень додаткових опорів реле ДСН, та підбираємо за допомогою таблиці 4.4 встановлені номінальні додаткові опори реле ДСН.
Таблиця4.3 - розраховані значеня додаткових опорів реле ДСН
Номера пергінних установок |
1/10 |
3/8 |
П1 |
5/6 |
П2 |
7/4 |
9/2 |
|||||||
Додат-ковий опір, ом |
Розрахун-ковий |
8114 |
7234 |
6904 |
5826 |
3714 |
3054 |
1074 |
||||||
Установ-лений |
8114 |
7234 |
6904 |
5826 |
3714 |
3054 |
1074 |
Обиралися установлені додаткові опори реле ДСН наступним чином:
R1/10=6800+1200+100+12+1+1
R3/8=6800+390+39+2.2+1.8+1
RП1=6800+100+2.2+1.8
R5/6=5600+220+3.3+2.7
RП2=3300+390+22+1+1
R7/4=2700+330+22+1+1
R9/2=1000+68+3.3+2.7