Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Природа СО.docx
Скачиваний:
117
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
72.67 Кб
Скачать

4. Складання конспекту заняття з використанням нескладних дослідів для дітей різного віку ( за вибором студента)

Тема "Вода" 1. Мета: навчити розрізняти стан води (холодна, тепла, гаряча, чиста, забруднена). Матеріал: три склянки з водою різної температури, дві прозорі банки з чистою та забрудненою водою (вкинути грудочку землі). Умови: звичайне приміщення будь-якої пори року. Хід досліду: • Розглянути з дітьми три однакові склянки з водою. Запитати: чи однакова вода в них? (Так, зовні однакова). Запропонувати по черзі відчути на дотик. З'ясувати, яка температура води у склянках, як використовують різну воду. • Розглянути дві банки з водою. Запитати: чим вони відрізняються? Показати дітям, що крізь забруднену воду погано видно предмети. Підкреслити, що чиста вода прозора, не має ні запаху, ні кольору.

5.Розробити конспект дидактичної гри природничого змісту з дітьми дошкільного віку.

Тема : Що буває восени?

Мета: закріпити в дітей знання осінніх явищ ; розвивати логічне мислення .

Хід гри :

Вихователь називає явище, якщо таке може бути в осінню пору , діти плескають в долоні , якщо ж ні то тупотять ногами .

6.Розробка конспекту екскурсії в природу для дітей старшого дошкільного віку

Мета: учити складати порівняльний опис рослин, логічно і послідовно будувати розповідь; вправляти у звуконаслідуванні, розширювати словниковий запас за допомогою віршів, загадок, легенд; розвивати вміння відтворювати в пластиці рухи тварин.

Матеріал: вірші, загадки, ілюстрації із зображенням тварин і птахів, легенда про мати-й-мачуху, дзеркальця, окуляри від сонця, панамки, ковдри, питна вода, пиріг, пакети для сміття, 2 червоні прапорці, аптечка.

Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Діти, сьогодні у нас незвичне заняття. Ми підемо з вами на екскурсію до озера. Разом з нами підуть і ваші батьки

К. Крутій

Раз, два – дерева

три, чотири – вийшли звірі

п’ять, шість – пада лист

сім, вісім – птахи в лісі

дев’ять, десять – он сунички

підвели червоні личка.

Діти крокують разом з батьками, промовляючи слова віршика. Всі підходять до озера.

Вихователь. (на місці стоянки)

Т. Бойченко

Повітря, земля і вода – це Природа.

Природа – це Я. І ти – це природа.

У божому світі під сонцем одним,

Повинні ми жити у згоді.

Вихователь. Навколишній світ такий красивий, складний і розмаїтий. Усі ми – діти Природи. Як добре, що ми можемо усе це бачити. Природа дала очі всім – людині, тварині, птаху, комасі. З-під кожної травинки, листочка на нас хтось дивиться. У жучків очки малесенькі-малесенькі, а в жабки –більші. Ворона гарно бачить вдень, а сова в ночі. Я зараз дам вам дзеркальця, щоб ви подивилися на свої очі. У кожного є повіки, вії, які захищають зіницю від пошкоджень.

Закрийте очі долоньками і попробуйте підійти до мене. Дуже тяжко, майже не можливо. Я закликаю вас до обережності. Доглядайте за своїми очима, особливо тут, де багато різних камінців, гіллячок. А щоб сонечко не дуже пекло і світило нам у очі, закриємо їх окулярами від сонця або довгими козирками від шапочок.

Вихователь. Діти, давайте підійдемо до озера. Ой, тільки хлюп та хлюп! Що сталося? Так, то жабки уважно слухали про що ми розмовляли, злякалися, й у водичку повтікали. Згадаймо, як вони і різні звірі рухаються.

Рухлива гра "Хто як рухається?"

Вихователь показує зображення тварин, птахів, а діти і батьки відтворюють їхні рухи.

Вихователь.

Ходжу, броджу між маками

Чи квіти є однакові?

Напевне, є, та де знайти

Я не знайшла іще. А ти?

Озирніться навколо. Як багато рослин. І всі вони різноманітні. Серед них є красиві і не дуже, лікувальні й отруйні. Ось погляньте це мати-й-мачуха, яка лікує горло, кашель, животики. Про неї вам розкаже мама Вови – Олена Вікторівна.

Розповідь мами Вови, Олени Вікторівни, про мати-й-мачуху. Легенда.

Вихователь. Різні рослини в мене є. Хто їх правильно назве?

Пригадайте, які ви знаєте рослини? А зараз вам потрібно буде відгадати їх за описом.

Дидактична гра "Відгадай рослину".

Діти разом з батьками підходять до кропиви, мати-й-мачухи, лопуха, кульбаби, бузини і відгадують назву, згадують їх лікувальні властивості.

Батько дитини. Я думаю, що вам дуже хочеться серед такої красивої природи поспівати. Пропоную гру "Заспівай як я".

Дидактична гра "Заспівай як я". Батько читає вірш чи загадку про птаха чи тварину, а діти відтворюють звуки їхнього голосу.

Увечері кувала зозуля у ліску

І пісеньку співала

Одну-однісіньку –

Ку-ку, ку-ку, ку-ку.

Соловейко навесні

Сипле співи голосні:

Тьох-тьох-тьох

Тіу-тьох-тьох.

В теплий край я не літаю

Під стріхою хату маю.

Цвірінь! Цвірінь – сів я на хлівець

Зовуть мене … (Горобець)

Тук-тук-тук!

Чути в лісі перестук.

На березі, угорі

Хто довбається в корі. (Дятел)

Що воно за дивина –

Світла денного боїться

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

Ху-ху-ху! – кричить вона,

Відгадали? Це … (Сова)

У зеленому жакеті

Галасує в очереті –

Ква-ква, ква-ква. (Жаба)

На дивані кіт журчить

Ні, не правда, він мурчить:

Мур-мур, мур-мур.

Йде оркестр незвичайний –

Му – молочний

Му – музичний

Му – музики ті співають

І на тронках дзвінко грають.

К. Крутій

Вихователь. Діти, а зараз давайте уважно розглянемо листочки лопуха і кульбаби, бузини і кропиви. Скажіть, чим вони схожі, чим відрізняються?

Дидактична гра "Знайди рослину". Діти разом з батьками відшукують лопух, кульбабу, бузину, кропиву.

Вихователь. Всі сідаємо кружком

Будем слухати ладком.

Порівняльний опис рослин за бажанням. Діти разом з батьками описують рослини.

Батько дитини. Рослини прикрашають нашу землю. А земля годує нас хлібом, овочами і фруктами. Ви, мабуть, дуже зголодніли і хочете їсти? Можливо, якщо ви сильно, сильно захочете пирога, то він з’явиться.

Для цього станемо в хоровод і заспіваємо. Хоровод "Іменинний пиріг"

Як на Софіїні іменини

Та спекли пиріг з малини.

Ось такий високий,

Ось такий широкий

І красивий такий

Та ще й дуже смачний.

Батько дитини. Ви так старалися. Ось вам і пиріг, а до нього водичка чиста і прозора, яку набрали із криниці.

Пити, дітки, воду із озера суворо заборонено, тому що можна захворіти.

Діти з батьками відпочивають і їдять смачний пиріг.

Вихователь.

Л. Пшенична

Полічити не змогла

Скільки виросло кульбаб!

Гарна квітка, що не крок

Я сплету собі вінок.

Прилетить руда бджола

На віночку задріма.

І подумає, напевно,

Що кульбаба – я сама.

Нашим дівчаткам дуже захотілося стати ще кращими. І тут їм допоможе рослина-сонечко, яку звуть кульбабкою.

Дівчатка разом з мамами плетуть віночки, а хлопчики з татами їм допомагають. Діти разом з батьками фотографуються.

Батько дитини.

Час додому вирушати.

Є турбота в сонця

Людям помагати,

А наша турбота –

Природу охороняти.

Пропоную все поприбирати.

Рухлива гра "Хто швидше". Дівчата тримають пакети, а хлопці збирають сміття. Потім всі весело і дружно повертаються додому.

В групі діти малюють свої враження від подорожі.