Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
курсова.docx
Скачиваний:
68
Добавлен:
20.02.2016
Размер:
258.96 Кб
Скачать

Додаток з

Приклад уроку навчання читання на останньому році початкової школи.

Тема: Хобі.

Мета: ознайомити учнів з новою лексикою, правилами написання листа; розвивати навички усвідомленого, пошукового читання; виховувати в учнів інтерес до вивчення німецької мови, бажання підтримувати дружні контакти з учнями Німеччини.

Обладнання: лист учениці з Німеччини, картки з завданнями, плакат з правилами написання листа.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

  2. Мовна розминка.

Бесіда за питаннями вчителя.

II. Основна частина уроку

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Подання нового матеріалу.

Вчитель звертає увагу учнів на дошку, де написані невідомі слова, просить записати їх в словнички.

а) Вчитель читає листа дівчинки з Німеччини (пере цим показавши фотокартку дівчинки) з правильно інтонацією та вимовою, звертаючи увагу на невідомі слова, які учні вже записали до словничків. Після чого пропонує учням прочитати листа.

Patrizia Machado aus Köln erzählt uns in ihrem Brief über ihr interessantes Hobby.

10.05.1999, Köln

Liebe Klasse,

ich habe ein schönes Hobby, mir gefällt es. Ich gehe jeden Mittwoch zum Tanzen. Jeder hat einen Partner. Es gibt aber auch Mädchen, die mit Mädchen tanzen. Ich tanze mit einem Jungen. Ihr fragt euch sicher schon, was wir alles für Tänze tanzen. Wir tanzen z. B. Cha-Cha-Cha, Samba, Rumba und andere Tänze, aber Cha-Cha-Cha und Samba tanze ich am liebsten. Da habe ich ein so schönes Rhythmusgefühl. Jedes Jahr haben wir einen Auftritt in der Stadthalle in Köln. Es macht immer viel Spaß. Ich habe sogar noch ein Video davon. Wenn wir fertig sind, rufen wir immer: „Wir leben noch". Das ist so eine Redensart von uns.

Ach, ich habe euch noch etwas vergessen zu erzählen. Wir ziehen unsere schönsten Sachen an, die Mädchen Kleider und die Jungen einen Anzug mit Schlips oder Fliege.

Mit herzlichen Grüßen Eure Patricia

б) Всі учні працюють одночасно в парах, один читає текст впівголоса, інший перекладає його. Після цього вчитель пропонує одній парі прочитати і перекласти текст вголос.

в) Вчитель обговорює з учнями зміст листа на німецькій мові, з'ясовуючи ставлення дітей до описаних подій чи до автора листа і пропонує їм розповісти про подібні ситуації з життя.

г) На дошці вивішується плакат з правилами написання листа. Учні з допомогою вчителя пишуть колективну відповідь на листа. Один з учнів пише текст листа на дошці, притримуючись правил написання листа і оформлення адреси. Вчитель виправляє помилки і учні переписують листа в свої зошити.

III.Заключна частина уроку.1. Подання домашнього завдання.

Вивчити нові слова, розказати вдома батькам про листа з Німеччини прочитати колективну відповідь.

  1. Підведення підсумків уроку.

  2. Виставлення оцінок.

A