- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •3. Норматив рентабельності, що забезпечує підприємству отримання прибутку, дорівнює 15,0 %.
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •7. Потреби населення у вугіллі визначені у розрахунковому році на рівні 7,5 млн.Тон
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
Задача
Визначити річний розмір дотацій хлібозаводу на виробництво хлібу, який необхідно передбачити у місцевому бюджеті, та питому вагу дотації у реальній ціні
Вихідні дані:
1. Обсяг виробництва хліба, що дотується, дорівнює 4 тони на добу.
2. Витрати хлібозаводу на виробництво 1 кг дотованого хліба складають:
матеріали 1,43 грн.,
експлуатація машин та механізмів – 0,72 грн.,
заробітна плата з нарахуваннями – 0,63 грн.,
невиробничі витрати – 0,32 грн.
3. Норматив рентабельності, що забезпечує підприємству отримання прибутку, дорівнює 10,0 %.
4. Відпускна ціна за 1 кг хліба, що дотується, встановлена місцевою Радою на рівні 2,80 грн.
Годовой объем пр-ва хлеба=4тонны*365дней=1460т/год
Розв’язання
СС1батона=1,43+0,72+0,63+0,32=3,10грн.
Отпускн.цена для п/п=СС1бат.*Н.рентаб.=3,10*1,1=3,41грн.
Размер дотации=(3,41-2,8)*1460000кг=890600грн
Уд.вес=890600/(3,41*1460000)=0,179=17,9%
Задача
Скласти розрахунковий баланс вугілля та визначити можливий обсяг його експорту в розрахунковому році
Вихідні дані:
1. В розрахунковому році теплові електростанції, що працюють на вугіллі, вироблятимуть 146 млрд.квт-час. електроенергії. В середньому за день вони виробляють 400 млн. квт-час.
2. Норма витрати вугілля на виробництво 1 млн. квт-час. електроенергії дорівнює 300 тон
3. Нормативний запас вугілля на кінець року повинен забеспечити бесперебійну роботу теплових електростанцій протягом 30 днів.
4.В розрахугковому році коксохімічні батареї мають виробити з вугілля 24,0 млн. тон коксу.
5.Норматив виходу коксу з вугілля складає в середньому 60,0 %.
6. Нормативний запас вугілля на кінець року, який повинен забеспечити бесперебійну роботу коксохімічних батарей, дорівнює 6,5 млн. тон.
7. Експлуатаційні потреби інших галузей народного господарства у вугіллі визначені на рівні 4,5 млн.тон, а їх нормативний запас на кінець року – 0,3 млн.тон
9. Потреби населення у вугіллі визначені у розрахунковому році на рівні 7,5 млн.тон
10. Норматив державного резерву для вугілля складає 10,0 %.
11. На початок розрахункового року у державному резерві знаходиться 7,5 млн. тон вугілля.
12. В розрахунковому році виробнича потужність підприємств вугільної промисловості досягне 100,0 млн.тон вугілля на рік та буде використовуватись на 97,5%.
13. Залишки вугілля на початок розрахункового року складатимуть:
в енергетиці – 3,0 млн. тон, в коксохімії – 3,5 млн. тон, в інших галузях – 0,2 млн. тон.
Розв’язання
Ресурсы |
Млн т |
Распределение |
Млн т |
Запасы на начало года (Знг): а) в енергетиці б) в коксохімії в) в інших галузях
Объем производства (ОП)
Импорт
Разбронирование гос резерва (РГР)
Прочие ресурсы |
3,0 3,5 0,2
97,5
4,1
-
- |
ПЭН: а) в енетргетике б) в коксохимии в) др отрасли г) население Капитальное строительство Рыночный фонд Экспорт Закладка в гос резерв (ЗГР) Запасы на конец года (Зкг): а) в энергетике б) в коксохимии в) другие отрасли |
43,8 40,0 4,5
-
7,5
-
2,1
3,6
6,5
0,3 |
Всего |
108,3 |
Всего |
108,3 |
1) ОПр-ва = Мгод * Ки = 100 млн т * 0,975 = 97,5 млн т
2) ПЭНэн =Q*N=(146 млр * 300 т)/1 млн = 43,8 млн т
3) ПЭНкокс = 24 млн т / 0,6 = 40 млн т
4) ГРн = Нгр*(ПЭН + КС + РФ)/100 = 10*(43,8+40+4,5+7,5)/100 = 9,6 млн т
ΔГР = ГРн – ГРнг = 9,6 – 7,5 = 2,1 млн т
5) Зкг в энергетике = нормативный запас в днях * среденесуточное потребление
Зкг в эн = 30*400*300/1000000=3,6 млн т
Задача
Визначити, чи має право сім’я на отримання субсидії.? Якщо так, то якого
розміру на місяць вона має бути ? 2. Яку суму коштів буде сплачувати сім’я за комунальні послуги після отримання субсидії?
Вихідні дані:
1. Сім'я власника житла складається з 4 -х осіб та відповідає вимогам щодо надання субсидії.
2. Вартість комунальних послуг, що отримує сім'я щомісячно, складає 515,0 грн., в т.ч. у межах норми
споживання - 475,0 грн.
3. Затверджений державою розмір прожиткового мінімуму складає 744 грн. на одну особу на місяць.
4. Доходи членів сім’ї за 6 попередніх місяців поточного року складали: чоловіка - 9600 грн..; жінки – 6400 грн.
Розв’язання
1)ССД6мес.=9600+6400=16000грн.
2)ССД1мес=16000/6=2666,67грн.
3)Дох.1чел.1мес.=2666,67грн/4чел=666,67грн.
666,67<744 →15%
4)Сж.к.у.=Ст-сть ж.к.у.(норма)-ССД1мес.*0,15= 475,0грн-2666,67*0,15=75грн.
5)Доплаты=Ст-сть ж.к.у.(получен.)-Сжку=515-75=440грн.
Семья имеет право на Сжку в ежемесячном размере75грн, но должна будет доплачивать ежемесячно 440грн.
Задача
Визначити обсяг та темп зростання валового національного продукту у розрахунковому році.
Вихідні дані:
1. У базисному році досягнуті наступні макроекономічні показники: чистий національний продукт створений у сфері виробництва – 376,4 млрд. грн.;
чистий національний продукт створений у сфері послуг – 144,1 млрд. грн.; амортизаційні відрахування по основних фондах нац. господарства – 60,2 млрд. грн.
2. У розрахунковому році очікуються наступні зміни показників:
продуктивність праці у сфері виробництва - не зміниться;
чисельність працюючіх у сфері виробництва – скоротиться на 10,0 %;
питома вага сфери виробництва у чистому
національному продукті – зменшиться на 5,0 % пунктів;
амортизаційні відрахування основних фондів
національного господарства – зростуть на 20,0 %.
Розв’язання
1)ЧНПо общ.=ЧНПо пр.+ЧНПо услуги=376,4+144,1=520,5 млрд.грн
2)ВНПо=ЧНПо общ.+Ао=520,5+60,2=580,7млрд.грн
3)ЧНП1пр.=ЧНПо пр.*Число раб-ов*Пр-сть труда=376,4*0,9*1=338,76млрд.грн.
4)А1=Ао*1,2=60,2*1,2=72,24млрд.грн.
5)Уд.вес ЧНП о пр.=ЧНПо пр./ЧНПо общ.=376,4/520,5=0,72=72%
Уд.вес ЧНП1пр.=72-5=67%
6)ЧНП1общ.=ЧНП1пр./Уд.весЧНП1пр.=338,76/0,67=505,61млрд.грн.
7)ЧНП1 услуги=ЧНП1общ.-ЧНП1пр.=505,61-338,76=166,85млрд.грн
8)ВНП1=ЧНП1общ.+А1=505,6+72,24=577,85млрд.грн.
9)Трвнп=ВНП1/ВНПо=577,85/580,70=0,9951=99,51% (-0,49%)
Задача
Визначити річний розмір дотацій вугільній промисловості, який необхідно передбачити у витратній частині державного бюджету, та питому вагу дотації у реальній ціні
Вихідні дані:
1. У розрахунковому році річний обсяг видобутку вугілля досягне 120 млн. т
2. 50 % вугілля, що добувається, дотується з державного бюджету
3. Середні витрати вугільних підприємств на видобуток 1 т вугілля наведені у таблиці:
Матеріали, грн. 35,0
Експлуатація машин та механізмів, грн. 64,0
Заробітна плата з нарахуваннями, грн. 71,0
Невиробничі витрати у % до виробничої собівартості, % 20,0
4. Норматив рентабельності, що забезпечує підприємствам галузі отримання прибутку - 25,0 %.
5. Відпускна ціна, яка встановлена державою за 1 тону дотованого вугілля, дорівнює 200,0 грн.
Розв’язання
1)Пр-ная СС1тонны=35+64+71=170грн.
2)∑непр-ных расходов=170*0,2=34грн.
3)СС1тонны=170+34=204грн.
4)Отпускная цена для п/п=СС1тонны*Н.рентаб.=204*1,25=255грн.
5)Размер дотации=(255-200)*(0,5*120млн.тонн)=55грн*60млн.тонн=3,3 млрд.грн.
6)Уд.вес дотаций= =3,3млрд.грн/(255грн*120млн.тонн)=0,1078=10,78%
Вывод: в рез.вмешательства гос-ва в процесс ценообразования угольной пром-сти должно быть предусмотрено дотирование из гос.бюджета в размере около 3,3 млрд.грн, при этом удельный вес дотаций в реальной цене угля составляет 10,78%.
Задача
Скласти баланс виробничої потужності цементної промисловості та визначити можливий в розрахунковому році обсяг виробництва цементу
Вихідні дані:
1. У базисному році в цементній промисловості мали місце наступні показники:
обсяг виробництва цементу - 810,0 тис.т;
середньорічна виробнича потужність підприємств галузі - 845,0 тис.т;
виробнича потужність підприємств галузі на кінець року - 820,0 тис.т
2. У розрахунковому році очікуються наступні зміни виробничої потужності галузі:
виведення з 01.06. застарілого обладнання потужністю 10,0 тис.т цементу на рік;
виведення з 01.09. застарілого обладнання потужністю 12,0 тис.т цементу на рік;
введення в невизначений термін потужності розміром 15,0 тис. т цементу на рік.
3. У розрахунковому році ступінь використання виробничих потужностей галузі зросте на 2,1 % пункти.