- •Заняття №1 «Зимова казка»
- •Заняття №2 «Зимонька-Зима»
- •Заняття №3 «Наш добрий друг - художник коло»
- •Заняття № 4 «Зимовище звірів»
- •Заняття № 5 «Зоопарк»
- •Заняття № 1 «Ті, що говорять малюнками»
- •Заняття № 2 «Юні мультиплікатори»
- •Заняття №3 «Лісова абетка»
- •Заняття № 4 «Сніг - сніжок»
- •Заняття № 1 «Чарівний ліс»
- •Заняття №2 «Веселі задачки»
- •Заняття № 3 «Найвеселіше на світі»
Заняття № 1 «Ті, що говорять малюнками»
Мета: розвиток сприйняття, уяви, формування вміння представляти реальні предмети за їх схематичного зображення, вчити виділяти в предметі головні відмінні риси.
Попереднє читання оповідання «Ті, що говорять малюнками». Запропонувати виконати завдання: дітям по черзі показують картинку з якимсь схематичним зображенням і просять назвати, на які предмети це схоже. Після, можна роздати кожній дитині по одній схемі і попросити домалювати картинку.
Хід заняття: педагог розповідає історію: «Колись давним-давно люди не знали букв і не вміли писати, а історії, які їм треба було зберегти і запам'ятати, вони малювали. Такий вид запису називався піктографією і ним користувалися в стародавніх країнах - в Єгипті й Ассирії, Японії та Китаї. Хочете і ми з вами пограємо в намальовані історії». Поясніть, що малюнки повинні бути зовсім прості і в той же час зрозумілі, тільки тоді вони стануть «говорити!». Для початку педагог показує намальований початок історії (наприклад, казку про Червону Шапочку), а діти усно пропонують, що можна намалювати далі. Потім вихователь просить намалювати будь-яку історію так, щоб інші діти розповіли про що вона.
Заняття № 2 «Юні мультиплікатори»
Мета: розвивати словесну творчість, вчити передавати його в зображенні; розвивати уяву; вчити дітей домовлятися між собою, погоджувати свої дії.
Попередній перегляд діафільму. Обговорення того, як він зроблений (послідовний ланцюжок з картинок).
Хід заняття: педагог показує сюжетну картинку, пропонує дітям розглянути її і придумати розповідь, що було до і після того, що зображено. Діти пропонують свої варіанти оповідання, потім узагальнюють у спільній історії. Педагог наводить дітей на думку про створення свого діафільму і питає, що для цього необхідно (намалювати багато малюнків з діями, діти повинні визначитися, що саме вони будуть зображувати й домовитися, хто яку картинку малює). Після закінчення роботи педагог разом з дітьми складають загальний ряд, дають назву - вийшов діафільм.
Заняття №3 «Лісова абетка»
Мета: закріпити техніку малювання пальцями, «стусанами» кистями різної величини; вчити підбирати розмір кисті в залежності від зображуваного.
Попередня робота: спостереження на ділянці за тим, хто які сліди залишає на снігу, розгляд ілюстрацій зі слідами тварин, гра «Слідопит», на закріплення знань про тварин, їхній спосіб життя і залишаються відбитках.
Хід заняття: педагог пропонує згадати ранкові спостереження і намалювати картинку так, щоб на ній не було ні однієї тварини, але щоб інші зрозуміли, хто живе в цьому лісі. Звертає увагу на те, як можна намалювати, пальчиками, різними пензликами, відбитки лапок лісових звірів і птахів. Після малювання діти можуть придумати історії про те, хто, коли і як залишив сліди.
Заняття № 4 «Сніг - сніжок»
Мета: закріпити вміння наносити фарбу пальцями, набризком, стусанами пензлики, тонкими лініями; познайомити з технікою «манкографіі» і «рісографіі»; вчити вибирати техніку малювання в залежності від снігу.
Попереднє спостереження за падаючим снігом, різними його формами.
Хід заняття: педагог пропонує намалювати сніг, але ж буває різний, педагог пропонує малювати наступним чином:
Пальцями, стусанами кисті - пластівці снігу
Набризком - дрібну мряку
Тонкими лініями - сніжинки
Манкою, рисом - сніговий покрив.
ДОДАТОК 7 3. Творчий етап
Напрямки |
Завдання |
Зміст роботи |
Розвиток творчої активності, уяви |
Самостійне застосування отриманих знань дітьми, придумування ними нових форм отримання нестандартних рішень. |
Заняття, ігри переважно у самостійній діяльності. Завдання на творче застосування отриманих умінь і знань через пропозицію теми або шаблону, самостійний вибір дітьми засобів і способів малювання, ігор, вміння домовлятися між собою. Розвиток продуктивності та швидкості мислення через прийом змагань, вміння відстоювати свою позицію. |
Розвиток образотворчих здібностей |
Закріплення отриманих умінь і навичок. Спрямованість на самостійний підбір та реалізацію задуму з різних матеріалів. |
|
Розвиток пізнавальних процесів (мислення, сприйняття) |
Спрямованість на самостійне добування знань, аналіз отриманої інформації. |
|
Розвиток емпатії, формування згуртованого колективу |
Самостійні ігри |
|
ДОДАТОК 8 Заняття творчого етапу