- •Затверджую”
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Організаційний момент.
- •Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
- •Вивчення нового матеріалу:
- •Право на громадянство.
- •Порядок набуття та припинення громадянства України.
- •Порядок визначення громадянства дітей.
- •Узагальнення й систематизація знань.
- •Самостійна робота учнів.
- •Підсумки уроку.
- •Домашнє завдання.
Затверджую”
Груповий методист ______________
Учитель правознавства__________________
“_____” ______________20___року
КОНСПЕКТ УРОКУ
з правознавства у 10 класі
ЗОШ І-ІІІ ст. № 35, м. Кіровограда
студента-практиканта V курсу факультету історії та права
КДПУ імені Володимира Винниченка
Білявського Сергія Вікторовича
Дата проведення : 10 листопада 2011р.
Кіровоград 2011
Дата: 11.11.2011
Клас: 9”А”
Порядковий номер уроку: № 10
Тема: Громадянство України.
Мета:
навчальна – навчити розрізняти статус громадянина, іноземця, особи без громадянства, розв'язувати правові ситуації щодо набуття громадянства;
виховна – виховувати в учнів гордість за свою державу, належність до українського громадянства;
розвиваюча – розкрити зміст понять «громадянин», «громадянство»; ознайомити учнів з основними нормами Закону України «Про громадянство України».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Методично – дидактичне забезпечення уроку: Конституція України, Закон України «Про громадянство України», паспорт громадянина України, підручники:
Наровлянський О. Д. Правознавство(Практичний курс): Підручн. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл.- К.: Грамота, 2009.
Ратушняк С. П. Правознавство. Практичний курс: Навчальний посібник для 9 – го класу. 12- річна школа: - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009.
Основні терміни: громадянин, громадянство, апатрид, біпатрид, іноземець.
Структура уроку
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Вивчення нового матеріалу:
Право на громадянство;
Порядок набуття та припинення громадянства України;
Порядок визначення громадянства дітей.
Узагальнення й систематизація знань.
Самостійна робота учнів;
Підсумки уроку.
Домашнє завдання.
Хід уроку
Організаційний момент.
Вчитель вітається з учнями: “Доброго дня,сідайте готуйтеся до уроку,відкривайте підручники та повторюйте домашнє завдання,зараз будемо його перевіряти.”
Вчитель перевіряє присутніх на уроці, доки учні повторюють домашнє завдання.
Перевірка домашнього завдання:
а) учитель проводить експрес-опитування щодо визначення понять: природні права людини, права людини, пояснити чим відрізняються особисті, політичні, економічні, та соціально-культурні права;
б) учитель пропонує розв’язати задачку, що стосується політичних прав громаднина України: Чотирнадцятилітній громадянин Петров звернувся до місцевих органів виконавчої влади із заявою, що містила прохання про реєстрацію молодіжної організації, засновником якої він є. Мета даної організації( за заявою громадянина Петрова)- вивчення прийомів рукопашного бою, правил користування холодною та вогнепальною зброєю,вивчення вибухових пристроїв та вибухових речовин. Чи буде зареєстровано дану організацію? Чому? ( Ні, по-перше засновниками молодіжних організацій можуть бути особи з 15 років; по-друге, користування вогнепальною зброєю дозволяється з 18 років.)