- •Задача 1
- •Решение:
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Задача 8
- •Задача 9
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 24 перекласти
- •Задача 26
- •Задача 39
- •Задача 41
- •Задача 42
Задача 8
На заводі радіально-свердлильних верстатів при розрахунку виробничої потужності як ведучий приймається механічний цех. Провідною групою устаткування в механічному є група металорізальних верстатів. Проект річного плану виробництва включає випуск продукції в таких обсягах: А - 342 шт., Б -508 шт., В - 235 шт. Кількість календарних днів у році -366, у тому числі 113 святкових і вихідних. Режим роботи цеху - двозмінний, тривалість зміни - 8 годин. Простої устаткування в плановому ремонті складуть: для токарських верстатів - 21 дн., свердлильних - 24 дн., фрезерних - 19 дн., шліфувальних - 17 дн.
У табл. наведено дані про верстатомісткість одиниці продукції й середньорічній кількості металорізального устаткування в розрізі технологічних груп.
Необхідно: 1) скласти плановий баланс завантаження устаткування; 2) зробити висновки щодо обґрунтованості виробничої програми підприємства наявними виробничими потужностями механічного цеху.
Групи устаткування |
Середньорічна кількість, од. |
Верстатомісткість одиниці продукції, н-г |
||
А |
Б |
В |
||
Токарські верстати Свердлильні верстати Фрезерні верстати Шліфувальні верстати |
14 11 10 8 |
41 26 19 23 |
38 57 27 16 |
67 32 44 21 |
1)Феф.=(Фкаленд.-Праздн.-Вихідні-Ремонти)*С*Тс
Феф.ток=(366-113-21)*8*2=3712(годин);
Феф.свердл.=(366-113-24)*16=3664(годин);
Феф.фрез.=(366-113-19)*16=3744 (годин);
Феф.шліф.=(366-113-17)*16=3776 (годин)
Групи обладнання: Феф*N; Феф.ток=3712*14=51968(станко-годин); Феф.свердл.=40304;Феф.фрез.=37440; Феф.шліф.=30208(станко-годин)
2)Фнеобхідний=∑Трудомісткість*Qі
Фнеобх.ток.=(41*342)+(38*508)+(67*235)=49071(станко-годин)
Фнеобх.сверд.=(26*342)+(57*508)+(32*235)=43368(ст-год)
Фнеобх.фрез.=(19*342)+(27*508)+(44*235)=30554(ст.-год)
Фнеобх.шліф.=(23*342)+(16*508)+(21*235)=20929(ст.-год)
Баланс завантаження обладнання
Групи обладнання |
Феф.наявний. |
Феф.необхідний |
Фнаявний-Фнеобхідний |
Кзавантаж.(Фнеобх./Фнаявний) |
Токарний Свердлильний Фрезерний Шліфувальний |
51968 40304 37440 30208 |
49071 45368 30554 20929 |
51968-49071=2897 -5064 6886 9279 |
0,944 1,126 0,92 0,69 |
Висновок: на даному участкі виробництва є вузьке місце, група свердлильних станків, недолік наявного фонду часу на якому склали -5064 станко-годин. У зв’язку з цим необхідно реалізувати комплекс мір щодо його ліквідації.
Задача 8
Обувная фабрика располагает 2-мя предметно-специализированными цехами. Производство обуви осуществляется на поточных линиях.
Показатели |
Ед. измерен |
Цех 1 |
Цех 2 |
1. Полезный фонд времени поточной линии |
час/год |
3980 |
3980 |
2. Такт поточной линии |
мин |
10 |
8 |
3. Планируемый выпуск обуви |
пар/год |
22000 |
23000 |
4. Цена 1 пары обуви |
грн. |
40 |
90 |
Определить: 1) плановую величину производственной мощности 1-го и 2-го цеха; 2) коэффициент использования производственной мощности фабрики в планируемом году
Решение: 1) ПМ1 = Фэ / такт = 3980*60 / 10 = 23880 пар
ПМ 2 = 3980*60 / 8 = 29850 пар
2) К исп 1 = Q / ПМ = 22000 / 23880 = 0,92
К исп 2= 23000 / 29850 = 0,77
К исп.общ =