Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
метод розр. відкр.уроку.doc
Скачиваний:
61
Добавлен:
12.02.2016
Размер:
168.45 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки,молоді та спорту України

Головне управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації

Управління професійно- технічної освіти,координації діяльності вищих навчальних закладів та науки

Львівський професійний ліцей харчових технологій

Методична розробка

відкритого уроку

на тему:

«Приготування прісного шарового напівфабрикату»

Розробив викладач вищої

категорії Федьків Д.І.

м.Львів

2012р.

Тема №7 Технологія приготування без дріжджових видів тіста та виробів із них

Тема уроку:»Приготування прісного шарового напівфабрикату»

Мета уроку:

Навчальна:забезпечити ґрунтовне засвоєння технології приготування прісного шарового напівфабрикату;

засвоїти причини виникнення дефектів при приготуванні прісного шарового напівфабрикату, щоб не допускати їх в роботі.

Розвиваюча:розвивати професійні навички, відчуття смаку і аромату,

зорову пам’ять.

Виховна:виховувати любов до професії та почуття відповідальності за якість виконаних робіт.

Тип уроку:комбінований з використанням інтерактивних методів навчання та комп’ютерної техніки.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

-при проведенні лабораторно-практичної роботи виготовити якісний прісний шаровий напівфабрикат;

-вміти визначати готовність випеченого напівфабрикату;

-не допускати дефектів при приготуванні прісного шарового напівфабрикату.

Міжпредметні звязки:

-виробниче навчання,

-сировина і матеріали,

-фізика,

-хімія

Матеріально-технічне забезпечення уроку:

-презентаційні матеріали;

-роздатковий матеріал:опорні конспекти до теми »Приготування прісного шарового напівфабрикату»;

- натуральні зразки прісного шарового напівфабрикату;

-ТЗН

-наочні посібники:

1.Таблиця»Послідовність приготування шарового

тіста вручну»

Хід уроку:

І.Організаційний момент (привітання, перевірка готовності до уроку, відсутні)

Налаштування на робочий настрій- девіз уроку:

«Якщо хочете чогось навчитися – робіть це!

Робертс Шанк

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

Викладач:

Давайте пригадаємо,що ми вивчали на попередніх заняттях.

(Очікуваний результат: на попередніх заняттях ми вивчали технологію приготування випечених напівфабрикатів:пісочного,бісквітного, заварного, білково-повітряного та виробів із них)

Викладач:

Давайте ми з вами повторимо знання, здобуті на попередніх уроках, для цього об’єднаємось у чотири групи. Я роздам вам цукерки певного кольору (зелені, сині, бурячкові, жовті) і ви об’єднуєтесь у групи за кольором цукерок. За перший стіл сідає група, яка одержить «цукерки» зеленого кольору. За другий стіл сідає група, яка одержить «цукерки» синього кольору. За третій стіл – група, яка одержить «цукерки» бурячкового кольору. За четвертий – жовтого кольору (викладач роздає «цукерки» і учні формують групи).

Викладач:

А тепер я дам кожній групі завдання і ви повинні ознайомитися із цими запитаннями ,визначити, хто із вашої групи буде відповідати на поставлені питання, при цьому на кожне запитання повинен відповідати інший учень.На це вам відводиться 2 хв (викладач роздає завдання кожній групі).(Див додаток №1)

Через дві хвилини учні кожної групи зачитують і відповідають на поставлені питання. Викладач підводить підсумки виконання цього завдання.

ІІІ.Вивчення фактичного матеріалу.

Після цього викладач ставить кожній групі на стіл зразки випеченого шарового напівфабрикату і пропонує учням попробувати його на смак і визначити як цей напівфабрикат називається.(Очікуваний результат:учні правильно називають цей напівфабрикат).

Викладач:

Отже,ви, напевно, вже здогадалися, що на сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати технологію приготування прісного шарового напівфабрикату, вимоги, які ставляться до основної сировини, що використовується для замішування прісного шарового тіста,як здійснюється замішування тіста,правила прошаровування тіста жиром, правила формування, випікання, які дефекти можуть виникнути при приготуванні прісного шарового напівфабрикату, їх причини і чи можна їх виправити. Цей напівфабрикат є складним у приготуванні, тому ви повинні ретельно вивчити всі технологічні стадії приготування даного напівфабрикату,щоб на лабораторно- практичному занятті і в подальшому ви виготовляли шаровий напівфабрикат і вироби із нього тільки хорошої якості і мали задоволення від виконаної роботи і подяку від споживачів ваших виробів.Отже, записуємо тему і план сьогоднішнього уроку(викладач проектує з комп’ютера на екран назву теми і плану уроку).

Викладач:

Оскільки на попередніх заняттях ми вже вивчили не один, а декілька випечених напівфабрикатів, то сьогодні ви самостійно будете вивчати технологію приготування прісного шарового напівфабрикату.Для цього я кожній групі роздам матеріал згідно плану уроку, який ви маєте вивчити і розказати іншим групам. Доповідача по цих питаннях групи визначають самі.На це завдання відводиться 10 хв.(Викладач роздає кожній групі відповідий матеріал, необхідні схеми).Див додаток№2.

Після відведеного часу учні розказують вивчений матеріал згідно з планом уроку, а саме:

  • 1.Характеристика прісного шарового напівфабрикату.Вимоги до основної сировини, що використовується для замішування прісного шарового тіста.

  • 2.Технологія приготування шарового тіста по стадіях:

  • А)підготовка жиру для прошаровування;

  • Б)замішування тіста;

  • В)прошаровування тіста жиром;

  • 3.Формування і випікання шарового тіста.

  • 4.Можливі недоліки шарового напівфабрикату і причини їх виникнення.

  • 5.Прискорений спосіб приготування прісного шарового тіста.

  • 6.Приготування прісного шарового напівфабрикату за німецькою технологією.

Викладач:

Отже, ви прослухали відповіді на всі питання плану уроку і хочу сказати,що всі учні правильно і аргументовано відповіли на всі питання,а я ще хочу додатково ознайомити вас із деякими корисними порадами при приготуванні шарового напівфабрикату( викладач проектує з комп’ютера на екран корисні поради при приготуванні шарового напівфабрикату),щоб ви випікали цей напівфабрикат тільки хорошої якості.Крім цього я ще хочу продемонструвати вам ті види виробів із шарового тіста, які виготовляються на наших базових підприємствах (викладач проектує з комп’ютера на екран види виробів із шарового тіста, які виготовляються на базових підприємствах).

ІV.Підсумок уроку

На сьогоднішньому уроці ми ще маємо зробити підсумок ,чи ми досягли результатів уроку,мети уроку.Для цього я використаю уявний

мікрофон і буду підходити до вас з запитаннями:

1.Що ми вивчили на уроці?

2.Чи сподобався вам спосіб, за допомогою якого ми вивчили технологію приготування прісного шарового напівфабрикату?

3.Чи досягли очікуваних результатів ви особисто, група в цілому? Чому ви так вважаєте?

4.Що могло бути, на вашу думку,організовано краще, корисніше?

Викладач:

Підбиваючи підсумки уроку, хочу сказати , що ми досягли з вами поставленої мети,бо з ваших відповідей видно, що ви засвоїли технологічний процес приготування прісного шарового напівфабрикату.

Всі учні працювали активно, добросовісно.Мені було приємно працювати з вами.На слідуючому занятті ми продовжимо вивчення цієї теми, зокрема, будемо вивчати технологію приготування виробів з прісного шарового напівфабрикату,а на лабораторно – практичному занятті будемо готувати вироби з цього напівфабрикату. ( Викладач оголошує оцінки учням за урок).