Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / пятница 06.03 / ПИСЬМО 06.03

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.63 Кб
Скачать

Дата: 06.03.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Удосконалення навичок письма вивчених букв, слів і речень з цими буквами. Повторення написання букв Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н.

Мета: Вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; повторити написання букв Ф, І, ї, Я, Р, Л, Д, К, Н; вчити виконувати творчі письмові за­вдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати куль­туру письма.

Обладнання: зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Вправи з письма

1. Письмо букв Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н на дошці

2. Письмо букви Ф

Учитель нагадує, що велика буква Ф складається з лівого і правого овалів: прямої похилої подовженої лінії із заокругленням унизу ліворуч. Спочатку між верхньою рядковою і міжрядковою лініями пишемо овал, який закін­чуємо на міжрядковій лінії, звідти ведемо пряму похилу подовжену лінію, що на нижній рядковій заокруглюється. Потім пишемо останній елемент у рядку між верхньою рядковою і верхньою міжрядковою.

3. Письмо буквосполучень і слів

Учні вправляються в поєднанні великої букви Ф з іншими буквами. (Учи­тель одночасно пише на дошці.) Слід нагадати, що велика буква, як і мала, по­єднується з іншими буквами прямою лінією.

  • У складі Фе не розтягувати поєднувальний елемент від букви Ф до е.

  • Що ви знаєте про Івана Яковича Франка?

  • Які казки цього письменника ви знаєте?

  • Іван Якович Франко написав збірку казок під назвою «Коли ще звірі го­ворили».

У цій збірці Іван Франко вдало змалював риси тварин: зажерливість вовка, хитрість лиса, незграбність ведмедя, упертість віслюка тощо. До збірки «Коли ще звірі говорили» увійшли казки:

«Осел і Лев»;

«Лисичка і Рак»;

«Як лисиця сама себе перехитрила»;

«Заєць та їжак »;

«Вовк-старшина»;

«Лис і Дрізд»;

«Заєць та Ведмідь»;

«Ворона і Гадюка»;

«Королик і Ведмідь»;

«Лисичка і Журавель»;

« Лисичка-кума»;

«Війна між Псом і Вовком»;

«Три міхи хитрощів»;

«Мурко і Бурко»;

«Фарбований Лис»;

«Як синиця хотіла море спалити».

4. Письмо речень (с. 56)

Діти читають речення. Наводять їх, читаючи по складах. Потім списують, спочатку запам'ятавши перших два слова, потім — наступних два, і перевіряють написане.

Фізкультхвилинка

5. Письмо речень (с. 57)

6. Гра «З яких це казок»

Діти читають речення, вибирають правильну відповідь, з якої це казки.

  • «Курочка Ряба»

  • «Лисичка і Рак»

  • «Колосок»

  • «Ріпка»

  • Які з цих казок — народні?

  • Які з цих казок написав Іван Якович Франко?

Рукописні речення списують, диктуючи собі слова по складах.

IV. Підсумок уроку

  • Чого навчилися на уроці?

  • Твори якого письменника згадали?

  • Які казки Івана Франка запам’ятали?

Соседние файлы в папке пятница 06.03