- •4. Розробити фрагмент уроку за технологією проблемного навчання (математика, українська мова, читання у різних класах)
- •2. Постановка проблеми.
- •3. Висунення гіпотези.
- •4. Розв’язання проблеми.
- •5. Формулювання висновку (рішення проблеми)
- •5. Розробити фрагмент уроку за технологією поетапного формування розумових дій (математика, українська мова у різних класах)
- •1.Геометрична хвилинка.
- •2.Усна лічба.
- •3.Актуалізація вмінь порівнювати числа.
- •3.Навчання написання цифри 8.
- •2. Хвилинка каліграфії
- •3. Розв’язування задачі (групова робота)
- •III. Мотивація учбовою діяльністю. Повідомлення теми та мети уроку.
- •1. Читання казки вчителем та інсценізування.
- •IV. Розв’язування часткової задачі.
- •9. Проаналізувати і дати повну характеристику підручника початкової школи за вибором студента
- •12. Опрацюйте посібник о.Я.Савченко «Сучасний урок у початковій школі» та виділіть основні компоненти готовності майбутнього вчителя до реалізації особистісно-орієнтованого навчання
1.Геометрична хвилинка.
Відкрийте зошити на сторінці 55, розгляньте геметричні фігури.
Якого кольору прямі, що перетинаються?
Якого кольору точка, в якій перетинаються ці прямі?
Якого кольору прямі, що не перетинаються?
Якого кольору промінь? Чим відрізняється промінь від прямої? Якого кольору відрізки?
Чим відрізняється відрізок від прямої? Від променя? Що спільного має відрізок і промінь?
2.Усна лічба.
Завдання 1 у зошиті.
3.Актуалізація вмінь порівнювати числа.
Завдання 2 у зошиті. Колективна робота.
(Числа, які менші ніж 7, розташовуються ліворуч від числа 7. Проте хлопчик підкреслив і число 7, а 7 не менш ніж 7. Саме в цьому помилка.)
ІІІ. Формування нових знань і способів дії.
1.Формування поняття про число 8. Позначення числа 8 цифрою. Завдання 4 у зошиті. Що можна сказати про кількість трикутників, чотирикутників і кругів на малюнку? Прикрийте пальцем трикутник справа. Скільки на малюнку залишилось трикутників (7). Що треба зробити, щоб трикутників стало стільки ж, скільки чотирикутників, стільки ж, скільки кругів? (Додати ще один трикутник). Число яке характеризує в даному випадку кількість трикутників, чотирикутників і кругів - це число 8. Число 8 на письмі позначають цифрою 8. Уважно розгляньте друковану і рукописну цифру 8 (Ілюстрація на дошці)
Фізкультхвилинка.
2. Визначення місця числа 8 у натуральному ряді. Способи одержання числа 8. Назвіть числа 1-8 у прямому та зворотньому порядках. Визначте місце числа 8 на числовому промені. Число 8 безпосередньо йде за числом 7 і стоїть перед числом 9. Як одержати число 8 із попереднього до нього числа? До попереднього числа 7 додати 1. Отже 8 - це 7і1, тобто 8=7+1. Назвіть наступне число до числа 8. Як одержати 8 із наступного до нього числа? Від наступного числа 9 відняти 1. Отже, 8 це 9 без 1, тобто 8=9-1.
3.Навчання написання цифри 8.
Завдання 5,6 у зошиті.
ІV.Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
1.Завдання 7 у зошиті . На дереві було 8 яблук. 3 яблука впало. Замкненою кривою обведені яблука, що залишилися. Щоб показати, скільки яблук залишилося, треба з усіх яблук вилучити ті, що впали. Отже нам потрібна схема де вилучають.
2.Завдання 8 (самостійно.).
V.Рефлексія діяльності.
- Про що дізналися на уроці? (Відповіді дітей).
- Що навчилися робити?.
- Що сподобалось на уроці найбільше?.
-Як одержати число 8 із попереднього до нього числа?, із наступного?
- На що схожа цифра 8?
Дякую за урок! Молодці!
6. Розробити фрагмент уроку за технологією розвивального навчання (математика, читання у різних класах)
Тема: Поняття нульової величини
Мета: познайомити дітей з нульовою величиною, довести, що існує нульова величина. Вдосконалювати розв’язування задач, застосовуючи переставний закон додавання. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховувати інтерес до уроків математики.
Тип уроку: розв’язування часткової задачі
Обладнання: ”математичні будинки”, цифри, схеми.
Хід уроку.
I. Організаційна частина 1. Перевірка готовності дітей до уроку
- Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться самі до себе, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, аби такий настрій був у нас усіх до кінця уроку.
II. Створення ситуації успіху.
1. Усний рахунок.
Фронтальна робота
а) порахувати числа;
від 0 до 7, від 4 до 9, від 9 до 12, від 11 до 20.
б) назвати „сусідів чисел”
1,7,10,18,20
в) Гра „Сніжні кульки”
- Діти загадують приклади на додавання та віднімання в межах 10 і кидають кульку, зроблену з паперу, один одному. У кого кульок буде найбільше, той і виграв.
Індивідуальна робота
а) заповнити „математичні будинки”
- „Заселіть жителів” будинку на етажі, але за умовою, що в першому будинку буде не більше шести жителів на етажі, в другому – не більше десяти, а в третьому – не більше дев’яти.
3
* 5
* 0
* 6
* *
1 *
2
6
10 9
3
* 5
* *
0 8
* *
1 *
7
*
8 5
* 2
* 8
* *
1 *
7 7
б) Порівняти „казкові числа ”
1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 0
……. …….. ………
……. ……… ……….