- •Конспект заняття з теми “ Толерантність”
- •Толерантність
- •1 Ситуація.
- •2 Ситуація.
- •3 Ситуація.
- •Зразки вирішення проблеми:
- •4 Ситуація.
- •. Наука спілкування
- •Харчування і здоров’я
- •Основи здоров’я
- •3 Клас Урок –змагання квк
- •Хід заняття
- •IV. Етап організації виконання плану діяльності
- •1. Розминка «Продовж речення»
- •2. Конкурси – перевірки знань
Основи здоров’я
3 Клас Урок –змагання квк
Тема. Природні лиха
Мета: формувати в учнів уявлення про природні лиха; ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки під час грози, бурі, землетрусу, повені, пожежі; вчити учнів правильно й критично оцінювати свої дії та поведінку в надзвичайних ситуаціях, висловлювати власну думку, формулювати її в чіткій і стислій формі;
розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки й приймати рішення відповідно до ситуації, спостегігати, аналізувати, зіставляти, робити висновки; виховувати в учнів самодисциплінованість, організованість, сумлінне й відповідальне ставлення до своїх обов’язків; викликати прагнення зберігати й зміцнювати здоров’я; сприяти розкриттю особистих здібностей учнів, формуванню точної самооцінки, розвитку комунікативних умінь.
Обладнання: ілюстративний матеріал, емблеми команд, плакати за темою уроку, малюнки учнів.
Хід заняття
Етап орієнтації
Емоційне привітання
Продзвенів уже дзвінок –
Починається урок!
Один одному всміхніться,
Пильно в очі подивіться.
Бо усміхнена людина –
Це здоров’я половина!
Психоформула
Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.
Урок новий, цікавий я з радістю почну.
Етап покладання мети і визначення теми уроку
Аналіз щоденника здоров’я
Сьогодні у нас незвичайний урок
На конкурс кмітливих запрошую…
Крок!!!
Розумна, весела у нас дітвора.
А от чи хворіє, дізнатись пора.
(Відповіді дітей)
Представлення команд
Клуб винахідливих, кмітливих
Чекає чемних, нелінивих,
Чекає дружніх, працьовитих.
Є такі серед нас?
Є такі! Просто клас!
Гей, команди, всі готові?
Є 3 команди по 5 учнів, інші вболівальники.
«Айболятка», «Розум’ятка», «Веселятка». Вболівальники.
Готові в групах працювати;
Уважно слухати та рішення приймати;
Власні думки аргументувати;
Допомагати, не кричати, радіти й здоров’я берегти!
Найповажніше журі: медсестра, психолог, представник МЧС.
Хай не буде суперечок
Поміж нас ніколи.
Нехай гра нас об’єднає
В нашій рідній школі!
Оголошення теми, мети
Головне, що в людини є – це життя.
Зберегти його справа непроста.
Ми – частина природи, живемо на планеті Земля.
Ми руйнуємо надра, втручаємось в простір космічний,
Ми забруднюєм воду, повітря – зникають рослини.
І планета кричить буревіями, стогне грозою.
І ліси запалали, тріскається земля –
Природніми лихами платить нам за образи.
Команди:
Дізнаємося більше про природні лиха.
Засвоїмо правила поводження під час цих природних явищ.
Будемо оцінювати вчинки й приймати рішення відповідно до ситуації.
Етап проектування
Розминка «Продовж речення»
Конкурси – перевірки знань
Завдання для капітанів
Конкурс творчих робіт
Вікторина для вболівальників
Підсумки змагання
IV. Етап організації виконання плану діяльності
1. Розминка «Продовж речення»
Головне, що в людини є це…(життя).
Зберегти його справа … (непроста).
Стихійні лиха – це … (повені й землетруси, цунамі, пожежі, урагани, селі).
На своєму шляху вони нищать усе …(людей, заводи, будівлі, оселі).
Це природа хоче людині сказати, що …(довкілля треба оберігати).
Не забруднювати відходами повітря й воду, бути природі… (другом).