Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
подорож на ферму.docx
Скачиваний:
51
Добавлен:
22.11.2018
Размер:
118.13 Кб
Скачать

Заняття з розвитку математики

Друга молодша група

“Мало “ ,“ порівну “ ,“ багато “ , - дізналися малята “

Програмовий зміст: формувати знання про рівність та нерівність множин за кількістю елементів; учити розуміти запитання скільки? ; поняття порівну, більше, менше, співвідносити величини в дидактичних іграх. Закріпити знання дітей про геометричні фігури. Виховувати посидючість та інтерес до математики.

Матеріал: картини із зображенням свійських тварин, кошик із шишками, геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Хід заняття

-         Діти ви любите подорожувати?

Сьогодні ми підемо гуртом до лісу – помилуємося весняною природою, подивимося на тваринок, птахів.

-         А як ми поїдемо? Гадаю, що поїздом буде найзручніше.

-         Що нам потрібно, щоб поїхати на поїзді?  Так, квитки. Ось зараз я вам їх роздам. (роздаю геометричні фігури – діти повинні сісти на місце в “ поїзді “ на якому лежить зображення їхньої фігури)

Перша зупинка. Озеро (сюжетна картинка)

-         Подивіться, хто плаває в озері?(качка).

-         А хто плаває поряд з дорослою качкою? (каченята)

-         Скільки каченят? (багато)

-         А скільки великих качок? (одна)

-         А які каченята? (маленькі)

-         А яка мама качка?( велика)

-         А як каже качка? (кря)

-         Хто ходить бережком? (гуси)

-         Як називаються їхні дітки? ( гусенята)

-         Які гусенята? (маленькі)

-         А мама? (велика)

-         Скільки разом гусей і качок? (багато)

Поїзд рушає далі. Знову роздаю квитки. Перед дітьми картина “курка з курчатами “ .

Вийшла курочка гулять,

Щоб травичку пощипать

І яєчко потім знести –

Радість діточкам принести.

Йшла курочка, йшла та загубила яєчко. Кудкудакає: “ Куд- кудак, де моє яєчко? Чи не тут воно?

-         Скільки яєчок? (багато).

Наступна зупинка. Лісова галявина, на картинці білочка з горішком.

-         Погляньте, що тут у кошику? (горішки,шишки та гриби)

-         Що робить білочка? (ласує горішками)

-         А скільки горішків? (багато)

-         А грибочків? (багато)

-         А шишок?( одна)

-         А тепер відгадайте загадку?

Червонясту шубку має,

По гілках вона стрибає,

Хоч мала сама на зріст,

Та великий в неї хвіст.

Як намиста оченята.

Хто це? Спробуй відгадати.

(білка)

 Влітку носить сіру шубку,

Взимку білого кожуха.

Має з тріщиною губу.

Косі очі й довгі вуха.(зайчик)

 

-         Так, дітки це зайчик.

-         Почастуємо зайчика та його друзів?

Діти сідають за столи. Працюємо з картками. Викладаємо зайчиків та моркву. Розподіляємо порівну морквин між зайчиками. Повторюємо нове слово – порівну.

Підсумок заняття. От і завершилася наша прогулянка. Ми з вами дізналися багато нового: як тварини живуть в лісі.

         Вам сподобалась наша подорож? А кого ми сьогодні бачили?

Молодці діти.

Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі

(математика )

Тема. Друзі для геометричних фігур.

Мета. Вчити дітей уважно слухати вихователя та однолітків. Закріпити назву геометричних фігур, кольори. Розвивати логічне мислення, уважність, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Виховувати спостережливість, та старанність у роботі з індивідуальними картками.

Матеріал. Геометричні фігури: коло – веселе, жовте; квадрат – здивований синій; трикутник – сумний, зелений. Різні предмети за кількістю дітей в коробці. Індивідуальні завдання на кожну дитину за рівнем дітей, кольорові олівці.

Попередня робота. Мовна гра «Якої форми предмет» (розгляд різних предметів). Логічна вправа «Домалюй».