Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспект щастя.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
16.04.2019
Размер:
233.98 Кб
Скачать

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Управління освіти Житомирської міської ради

Ліцей №25 ім. М.О.Щорса м. Житомира

МАТЕРІАЛИ ВЧИТЕЛЯ

УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

І ЛІТЕРАТУРИ

ЦЮРКО ТЕТЯНИ

ГРИГОРІВНИ

ЖИТОМИР – 2010

Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів.

Притчі Соломона (гл. 23, ст. 12)

Професіоналізм вчителя - це вміння знаходитись у постійному пошуку нових підходів та методів навчання. При цьому вчителі повинні приділяти велику увагу формуванню особистісних якостей учнів: культури їх творчого мислення, усної та писемної мови, толерантності, почуття людської гідності тощо.

Застосування мультимедійних систем і програмно-педагогічних засобів (ППЗ) у процесі вивчення мови і літератури дає змогу осучаснити урок, якісно вдосконалити його. Зокрема сприяють підвищенню ефективності уроку, виробленню в учнів навичок дослідницької, експериментальної роботи, розвитку творчих та естетичних здібностей, формуванню навичок самостійної роботи, формуванню інформаційних компетенцій та інформаційної культури учнів тощо.

Як зразок інноваційного уроку пропоную урок-проект «Удосконалення знань про складне речення і його типи (з використанням ІКТ)», розроблений на основі інтерактивних і проектних технологій.

Тема уроку вибрана не випадково, адже старшокласники, особливо учні випускних класів – це с особистості, яким потрібна мудра підтримка, а не просто настанова, їхні вміння і навички, сформовані в попередніх класах потребують систематизації та удосконалення. Тому поєднання такого типу уроку з комунікативною темою «Щастя людини» є цікавим і, що важливо, сприяє розвитку навичок зв’язного мовлення, що допоможе їм вдало скласти іспит з рідної мови під час ЗНО.

Безперечно, дана робота – один з прикладів співпраці вчителя і колективу учнів: від визначення теми і мети уроку – до створення колективного проекту-висновку.

А вторський урок

вчителя української мови і літератури

ліцею №25 ім. М.О.Щорса м. Житомира

Цюрко Тетяни Григорівни

Урок-проект з української мови в 11 класі

ТЕМА: Удосконаленння знань про складне речення і його типи ( з використанням інформаційних технологій)

Комунікативна тема : Щастя людини

МЕТА: систематизувати й узагальнити знання учнів про складне речення; активізувати словесну творчість учнів засобами інтеграції різних видів діяльності ;

удосконалити навички роботи з комп"ютерними тестовими програмами; стимулювати вміння учнів самостійно працювати над груповими проектами;

розвивати зв’язне мовлення учнів, їхні мислення, фантазію;

виховувати за допомогою слова почуття прекрасного, допомогти учням зрозуміти складну філософську категорію, навчити бути щасливими.

ОБЛАДНАННЯ: комп"ютерна техніка, медіа проектор, електронні таблиці, схеми, тестовий роздатковий матеріал; фотографії та твори про щасливих людей; учнівські бюлетені та буклети за темами проектів до уроку.

Епіграф: “ Як мало людині треба для щастя і як багато, щоб це зрозуміти”

( Народна мудрість)

Хід уроку:

І.Вступна частина

У юнім віці все здається немов рожевим сновидінням:

І сонечко сильніш сміється, і пестить весело промінням.

Душа співа, мов соловейко, нам хочеться весь світ зігріть,

А найвразливіше серденько вже пробує когось любить…

Ці рядки я написала, коли була у вашому віці, і тоді мені здавалось, що я – найщасливіша людина на світі. Ваша пора – пора юності, першого захоплення життям, першого кохання, цвітіння душі – це найкращий вік людини…

  1. Оголошення теми та мети уроку.

Давайте поговоримо про ... ЩАСТЯ? Саме так, про людське щастя. Але говоритимемо виключно складними реченнями. Згода? Не думаю, щоб хтось із вас був проти того, щоб при цьому ми не згадали таку важливу тему, як складне речення. тим паче, що без знань про складне речення та його типи, про пунктуацію складних речень вам ніяк не обійтися на зовнішньому незалежному оцінюванні. Не буде заперечень? Тоді починаємо...

  1. Пояснення ходу уроку. Клас поділений на 2 типи груп: комунікативно-інформаційні та творчі групи, які між собою спілкуються, доповнюють відповідь товариша; в кінці уроку кожен отримає бал за таблицями критеріїв.

  2. Очікувані цілі : Давайте, як завжди, з"ясуємо ваші очікування від уроку (учні самостійно називають свої очікування від уроку : повторити та поглибити знання про складне речення, систематизувати інформацію про типи складних речень, перевірити свої знання про розстановку розділових знаків у складному реченні, протестувати себе за темою уроку, перевірити свої можливості на комп"ютері, продемонструвати власні досягнення в роботі над проектом, поділитися думками щодо щастя тощо )

ІІ.Актуалізація опорних знань

Щастя без розуму — торбина дірява

1. Репродуктивна бесіда (користуючись схемою - таблицею до уроку):

  • Що таке складне речення ?

  • У чому різниця між сполучниковим і безсполучниковим зв”язком?

  • Що спільного і відмінного між складносурядним реченням і складнопідрядним?

  • Яке речення ми називаємо складним з різними видами синтаксичного зв’язку?

  • Що таке однорідна підрядність?

Аби щастя, а розум буде.