- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 38.
За звітний період фірма “Олеся-Інфобізнес” досягла наступних фінансово-економічних показників своєї діяльності, тисяч гривень: прямі матеріальні витрати - 12400; інші матеріальні витрати - 2200; витрати на оплату праці - 2800; амортизація основного капіталу - 800; витрати на виплату відсотків - 600; виручка від реалізації продукції-20000; вартість устаткування - 1700; середньорічні товарні запаси - 4000; дебіторська заборгованість - 3900; грошові кошти - 300; власний капітал - 3400; кредиторська заборгованість - 1700; податок на додану вартість - 600; податок на прибуток - 540. На основі наведених вихідних показників потрібно скласти річний звіт про прибуток підприємства та обчислити такі показники, як рентабельність власного капіталу і виробництва та показники оборотності обігових коштів.
С/в=12400+2200+2800+800=18200тис.
Приб=Виручка-с/в-ПДВ-Под_на_приб=20000-18200-540-600=660тис.
Rвир-ва=Приб/(1700+4000-3900+1700+300+3400)=0,25
Rвк.кап.=Приб/Вк.кап.=660/3400=0,19
ОК=4000-3900+1700+300=2100тис.
КОок=TR/OK=20000/2100=9,05
Тоок=Рік/КОок=360/9,05=38днів
Задача 1.
Визначити абсолютні та відносні зміни обсягу товарної продукції у 2002р., які відбулися за рахунок змін продуктивності праці та чисельності працюючих на основі наступних даних:
Показники |
Од.вимір. |
звітний |
розрахунковий |
Товарна продукція |
тис.грн. |
4530 |
5436 |
Чисельність працюючих |
чоловік |
2265 |
2471 |
∆ТП=ТПрр-ТПзвр=5436-4530=906
ППзвр=ТПзвр/ЧПзвр=4530/2265=2т/чол.
ППрр=ТПрр/ЧПрр=5436/2471=2,2
Абсолютні зміни
∆ТПрр=ЧПрр(ППрр-ППзвр)=2471(2,2-2)=494,2
∆ТПзвр=ППзвр(ЧПрр-ЧПзвр)=2(2471-2265)=412
відносні зміни
∆ТП=(∆ТП/ТПзвр)*100%=20%
∆ТПрр=494,2/4530*100%=10,9%
∆ТПзвр=412/4530*100%=9,1%
Задача 2.
Виробнича бригада слюсарів за розрахунковий місяць виконала роботу обсягом 1325 нормо-годин. Середній тарифний розряд робітників бригади дорівнює 4,5, планове завдання виконано на 105%. За виконання плану передбачено премію в розмірі 18% відрядного заробітку бригади, а за кожний відсоток перевиконання планового завдання – 4% заробітку.
Визначити:
загальну суму місячного заробітку бригади;
2) частку тарифного заробітку в загальній сумі заробітної плати бригади, якщо погодинні тарифні ставки відрядних робітників у межах 6-розрядної тарифної сітки становлять відповідно 63, 68, 75, 88, 99 і 115коп.
1) ТС=(88+89)/2=93,5
ТЗ=ТС*ОР=93,5*1325=123887,5
Премія1=ТЗ*0,18=123887,5*0,18=22299,75
Премія2=ТЗ*0,04*5=123887,5*0,04*5=24777,5
ЗП=ТЗ+премія1+премія2=24777,5+22299,75+123887,5=170964,75
2)частка ТЗвЗП=ТЗ/ЗП=123887,5/170964,75*100%=72%
Задача 3.
У звітному році трудомісткість виробничої програми підприємства склала 2665000нормо-годин. Передбачається, що у наступному році у зв’язку з деяким ускладненням виготовлюваної продукції її загальна трудомісткість має збільшитися на 15%. Очікується, що річний фонд робочого часу одного робітника, який становив у звітному році 1785 нормо-годин, за рахунок скорочення внутрішньозмінних простоїв має зрости приблизно на 16 %, а передбачуване виконання норм виробітку кожним робітником, що дорівнювало у середньому за звітний рік ВР 112%, - на 5%.
Визначити: необхідну чисельність виробничих основних робітників-відрядників у звітному та розрахунковому роках.
ЧП=ТМ/(Фрч*ВР)
ЧПзвр=ТМзвр/Фрчзвр*ВРзвр=2665000/1785*1,12=1334чол
ЧПрр=(2665000*1,15)/(1785*1,16*1,17)=1265чол
Задача 4.
Визначити можливе зростання продуктивності праці у розрахунковому році порівняно із звітним на основі вихідної інформації, наведеної у таблиці.
Показник |
Одиниця виміру |
Звітний рік |
Розрахунковий рік |
Випуск продукції |
тис.грн. |
10500 |
х |
Чисельність персоналу |
чол. |
2000 |
х |
Структура чисельності персоналу: |
|
|
|
- робітники |
% |
80 |
х |
- спеціалісти, службовці |
% |
20 |
х |
Очікуване збільшення випуску продукції |
% |
х |
3 |
Очікуване вивільнення робітників внаслідок впровадження нової техніки і технології |
чол. |
х |
50 |
Скорочення чисельності спеціалістів і службовців за рахунок впровадження нової оргструктури управління |
% |
х |
10 |
ПП=ТП/ЧП
ППзвр=10500/2000=5,25
ТПрр=10500*1,03=10815
ЧПрр=(1600-50)+(400*0,9)=1910чол
ППрр=10815/1910=5,66
∆ПП=ППрр-ППзвр=5,66-5,25=0,41