- •1.Організація комплексної підготовки виробництва
- •2.Розрахунок витрат на виробництво засобу вимірювальної техніки
- •2.1 Витрати на покупні вироби
- •2.2. Витрати на заробітну плату
- •2.3. Загальновиробничі витрати
- •2.4 Адміністративні витрати
- •2.5. Позавиробничі витрати
- •3. Формування ціни на звіт
- •4. Визначення експлуатаційних витрат
- •4.1. Заробітна платня обслуговуючого персоналу лабораторії метрології.
- •4.2 Амортизаційні відрахування за рік
- •4.3 Витрати на електроенергію
- •4.5 Інші витрати
- •5. Визначення технічного рівня нової системи
- •6. Визначення економічної ефективності розробки і використання звт
3. Формування ціни на звіт
Оптова ціна визначається за формулою:
Цо=Сп*(1+ ) =12259,98*(1+ )=14834,58
де Сп– повна собівартість ЗВТ, грн;
П – норма прибутку, % (за даними підприємства), П=21%.
З урахуванням ПДВ (20%) відпускна ціна підприємства складає:
Цвід=Цо+0,2Цо=14834,58+2966,92=17801,5
Капітальні вкладення на ЗВТ у сфері його використання включають ціну з урахуванням витрат на його доставку, наладку і т.п.
Кпр=Кт*Цвід=1,1*17801,5=19581,65
де Кт - коефіцієнт, який враховує витрати на доставку, наладку і т.п.;
Кт=1,1
Цвідп– відпускна ціна на ЗВТ з урахуванням ПДВ, грн.
Розраховані капітальні вкладення на ЗВТ необхідно порівняти з капітальними вкладеннями на ЗВТ по базовому варіанту:
Кб=Кт*Цб=1,1*6438=7081,8
4. Визначення експлуатаційних витрат
Експлуатаційні витрати споживача, які пов’язані із застосуванням ЗВТ, містять:
- заробітну платню обслуговуючого персоналу лабораторії метрології;
- амортизаційні відрахування за рік;
- витрати на електроенергію;
- витрати на поточний ремонт та повірку ЗВТ;
- інші витрати.
4.1. Заробітна платня обслуговуючого персоналу лабораторії метрології.
Заробітна платня обслуговуючого персоналу з надходженнями для базового і проектного варіантів визначається за формулою:
ВЗП=12*Кд*Кз*Nо*Nз*Зм
де Кд – коефіцієнт, який враховує додаткову заробітну платню, надходження та преміальну доплату;
Кз – коефіцієнт, який враховує зайнятість оператора обслуговуванням даного ЗВТ,Кз=1;
Nо – кількість робітників, які обслуговують ЗВТ за зміну, 1 чол.;
Nз – кількість змін роботи ЗВТ за добу, 1 од;
Зм – середньомісячний оклад оператора, 1100 грн.
Кд=1+α+γ+λ=1+0,1+0,25+0,38=1,73
де α – коефіцієнт, що враховує розмір додаткової заробітної плати, у частках одиниці, α=0,1;
γ – коефіцієнт, що враховує преміальні та інші заохочувальні виплати робітникам, у частках одиниці, γ=0,25;
λ – норма відрахувань у фонд соціального страхування, в частках одиниці, λ=0,38.
ВЗПп=12*1,73*1*1*1*1100=22836
ВЗПб=12*1,73*1*1*1*1100=22836
4.2 Амортизаційні відрахування за рік
Амортизаційні за рік для базового і проектного варіантів розраховуються за формулою:
АРп=0,01*α*Кпр=0,01*0,4*19581,65=78,33
АРб=0,01*α*Кпр=0,01*0,4*7081,8=28,33
де Кпр – капітальні вкладення, грн.;
α – норма амортизаційних відрахувань за рік, 40%;
4.3 Витрати на електроенергію
Витрати на електроенергію для базового і проектного варіантів визначаються за формулою:
Ве=Nс*Gг*Тг=6*1,2*1832=13017,6
де Тг – кількість годин роботи ЗВТ на рік, 1832 год;
Nс – середньо витрачена потужність, 6 кВт;
Gг– встановлена оплата за 1 кВт*год електроенергії, 1,2 грн.
Тг=(Дк-Дв-Дсв-Др)*Nз*tз*Квик=(365-104-8-24)*1*8*1=1832
де Дк – календарна кількість днів на рік, 365;
Дв – кількість вихідних днів на рік, 104;
Дсв – кількість святкових днів на рік, 8;
Др – кількість робочих днів на рік, які виведені на ремонт та повірку,24;
Nз – кількість змін роботи на добу, 1;
tз – тривалість зміни, 8 год;
Квик – коефіцієнт використання системи за зміну, 1.
4.4 Витрати на поточний ремонт та допоміжніматеріали.
Витрати на поточний ремонт і повірку ЗВТ за базовим та проектним варіантам визначаються за формулою:
Вр=0,001*Nр*Тг*К,
де Nр – норматив витрат на поточний ремонт і повірку ЗВТ на 1000 годин роботи, приймаємо 0,05;
К – капітальні вкладення;
Врп=0,001*Nр*Тг*Кпрп=0,001*0,05*1832*19581,65=1793,68
Врб=0,001*Nр*Тг*Кпрб=0,001*0,05*1832*7081,8=648,69