Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 класи.docx
Скачиваний:
6
Добавлен:
04.09.2019
Размер:
36.49 Кб
Скачать

4.Аналіз прослуханих творів.

Поміркуйте,чи є щось спільне між прослуханими п’єсами Р.Шумана?

В якому темпі звучить кожна п’єса?

5.Підсумки уроку.

Сьогодні ми вивчили українську пісню «Моя земля»,а також познайомилися з творчістю видатного німецького композитора Роберта Шумана. У його музиці,як писав Петро Чайковський, «…ми знаходимо відлуння тих таємничо глибоких процесів нашого духовного життя,тих сумнівів,відчаю і поривань до ідеалу,що збурюють серце сучасної людини».

Міністерство освіти і науки України

Вінницький державний педагогічний університет

імені Михайла Коцюбинського

Конспект уроку музики у 6 класі

Тема:»Симфонія про Україну»

Виконала:

Студентка 2-б курсу

Рябокінь Оксана

Вінниця 2012

МЕТА УРОКУ:

Навчальна:вчити учнів уважно слухати музичні твори,вміти характеризувати їх;

-Познайомити з біографією Є.Станковича

-Визначення національної специфіки музики,форм прояву в музиці історичних подій,життєвих ситуацій,характерів людей,відображення станів природи(емоційно-образного змісту музичних творів);

-Характеристика та порівняння жанрів стосовно відображення життєвих образів;

-Закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна:

-Виховувати любов до класичної музики, і музики і музики рідного народу;

-Виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча:

-Розвивати музичні здібності учнів їх творчі задатки;

-Розвивати вокально-хорові навички;

-Розвивати слух,ритм.

Обладнання:Компютер,інструменти ,магнітофон , диск із записом твору ,папки із теорією, портрет композитора, наочні матеріали.

Методи і прийоми:словесні(розповідь,бесіда),наочні(використання папок, портрету композитора, демонстраційний матеріал, малюнок)власний показ вчителя,аналіз музичного твору ,порівняння, спів групами та індивідуально.

Хід уроку

1.Організація учнів до уроку.

Музичне вітання.

Музика чарівне диво ,звідки ти така грайлива

Чи надовго?Назавжди!Чи не знаєш ти куди?

Буду завжди панувати ,і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здраствуй музико,

Здраствуй музико ,здраствуй музико-привіт!

2.Вступне слово вчителя.

Я єсть народ,якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене,яка чума косила!

А сила знову розцвіла.

Щоб жить – ні в кого права не питаюсь.

Щоб жить – Я всі кайдани розірву.

Я стверджуюсь,я утверждаюсь,бо я живу.

Ще буде: неба чистої блакиті,

добробут в нас підніметься,як ртуть,

заблискотять косарки в житі,заводи загудуть.

Поміркуйте,якою музикою може «зазвучати» поезія Павла Тичини:спокійною,ліричною,жартівливою,енергійною чи динамічною?

3.Слухання музики.

Євген Станкович – сучасний композитор,педагог,народний артист України,лауреат Державної премії імені Т.Г.Шевченка

Він народився на Закарпатті в родині вчителів. Ще в дитячому садочку Євген співав і танцював у художній самодіяльності. У 10 років він почав навчатися грі на баяні. Якось викладачка музичної школи сказала матері Євгена :»З нього буде великий музикант».

Ще під час навчання в ужгородському муз училищі Станкович написав свої перші твори. Музичну освіту він продовжував здобувати у Київській консерваторії. Твори Євгена Станковича ,що відрізняються яскравою та сучасною музичною мовою,здобули визнання не лише в Україні,а й за її межами.

У творчому доробку композитора – опери «Коли цвіте папороть», балети «Ольга» , «Прометей» і «Майська ніч»,симфонії,кантати,камерно – інструментальні твори,а також музика до театральних вистав і кінофільмів. У своїх творах композитор мало використовує оригінальні теми народного фольклору – його більше цікавити дух і характер народного мистецтва.

Відомості про твір Є.Станковича Симфонія №3 «Я стверджуюсь»(фінал)

На вірші Павла Тичини Євген Станкович написав симфонію з програмною назвою «Я стверджуюсь» для виконання солістом,хором і симфонічним оркестром.За задумом композитора, - це масштабне музичне дійство героїко – епічного змісту. Розвиток твору ґрунтується на переплетінні особливостей жанрів симфонії та ораторії. Ораторія – це великий концертний твір для солістів,хору та симфонічного оркестру,що має певний сюжет.

Симфонія «Я стверджуюсь» складається з шести частин,кожна з яких має свої змістові та композиційні особливості. Вірші Павла Тичини є основою яскравих музичних образів симфонії,об’єднують її частини цілісним образом народного героїзму.

Фінал симфонії – це величний епілог ,що утверджує провідну тему могутності народу – борця.

Прослухайте Фінал симфонії і поміркуйте,чи відповідає емоційне забарвлення музичного твору поетичним рядкам Павла Тичини.