- •Передмова
- •1. Мета та зміст практики
- •2. Завдання практики
- •3. База практики
- •4. Організація та керівництво практикою
- •Обов’язки студента
- •Підведення підсумків практики
- •Організація роботи студентів на практиці.
- •VII розділ плану - “Підготовка до звіту з педагогічної практики”.
- •Титульна сторінка
- •Педпрактики студента V курсу
- •Перша сторінка щоденника:
- •Друга сторінка щоденника:
- •Третя сторінка щоденника:
- •П’ята сторінка щоденника
- •Шоста сторінка щоденника.
- •Сьома сторінка щоденника
- •Типи уроків теоретичного навчання
- •Зразок оформлення уроку теоретичного навчання
- •Основні компоненти уроку практичного навчання
- •Організаційний момент.
- •Вступний інструктаж:
- •Методичні рекомендації до проведення виховного заходу на тему: “Березень - ранок року”.
- •Методичні рекомендації По складанню психолого-педагогічної характеристики на колектив групи.
- •Методика проведення соціометричного обстеження колективу групи.
- •Рекомендована література:
Типи уроків теоретичного навчання
Традиційні: уроки набуття нових знань; комбіновані, контрольно-перевіркові уроки, уроки-повторення (узагальнюючі уроки), уроки закріплення і застосування знань.
Нетрадиційні: уроки-сюрпризи, урок-казка, уроки в формі ігор та змагань, урок-ділова гра, урок-ККВ, урок-конкурс, урок-естафета, урок мудрості, урок-аукціон, урок-телепередача, урок-патентне бюро та інші.
Основними структурними компонентами таких уроків (у різних варіантах) є: організаційний момент; перевірка домашнього завдання або перевірка пройденого матеріалу; актуалізація опорних знань студентів; мотивація пізнавальної діяльності студентів; повідомлення теми і завдань уроку; викладення нового матеріалу; закріплення нового матеріалу; самостійна робота студентів; підведення підсумків уроку; домашнє завдання.
Зразок оформлення уроку теоретичного навчання
Дата Група
Спеціальність
ТЕМА УРОКУ:
МЕТА: Освітня (повідомити, ознайомити, сформувати знання тощо).
Виховна (сприяти вихованню культури спілкування, товариськість, посидючість, охайність, естетичний смак тощо).
Розвиваюча (сприяти розвитку пам’яті, логічного, технічного мислення, просторової уяви тощо).
ТИП УРОКУ: комбінований.
НАОЧНІСТЬ:
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ:
Хід уроку
Організаційний момент.
Перевірка домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань.
Мотивація пізнавальної діяльності.
Повідомлення теми і завдань уроку.
Викладення нового матеріалу.
Закріплення нового матеріалу.
Самостійна робота студентів.
Підведення підсумків уроку.
Домашнє завдання.
Типи та структура уроків практичного навчання.
Вступний урок (студенти знайомляться з професією, навчальними матеріалами, характером і змістом робіт, які будуть виконуватись в процесі навчання).
Урок вивчення трудових прийомів і операцій (урок формування вмінь та навичок).
Урок виконання простих комплексних робіт (закріплюються і вдосконалюються уміння студентів).
Урок виконання складних комплексних робіт (формування умінь та навичок виконання типових для професії навчально-виробничих робіт, які поєднують раніше вивчені технологічні операції і способи дії).
Контрольно-перевіркові уроки (виконання контрольних, перевіркових робіт; студентам на занятті надається самостійність у плануванні та здійснені самоконтролю перевіркових і контрольних робіт).
Основні компоненти уроку практичного навчання
Організаційний момент.
Вступний інструктаж:
перевірка знань студентів (перевірка домашнього завдання);
актуалізація опорних знань;
мотивація пізнавальної діяльності студентів;
повідомлення теми і мети уроку;
пояснення порядку виконання вправ чи самостійної роботи студентів;
розбір креслення схем технічних вимог та іншої інструкційної та інструкційно-технологічної документації; демонстрація зразків;
ознайомлення студентів з матеріалами, інструкціями, приладами, які застосовуватимуться на занятті;
пояснення і показ раціональних прийомів, способів і послідовності виконання завдань, а також способів контролю якості роботи;
розгляд типових помилок, способів їх запобігання й усунення;
пояснення і показ способів раціональної організації робочих місць під час виконання завдань;
вивчення чи повторення правил безпеки праці;
пробне виконання студентами прийомів роботи, показаних викладачем;
підведення підсумків вступного інструктажу;
видача завдань і розподіл студентів по робочим місцям.
Примітка: якщо тема програми вивчається протягом двох і більше уроків, то на першому з них проводять інструктування з усієї теми.
Поточний інструктаж: (включає різні види інструктажів: поточний, індивідуальний, груповий, колективний).
В процесі поточного інструктажу здійснюються цільові обходи робочих місць студентів.
Метою цільових обходів може бути:
1-й обхід – перевірка правильності організації робочих місць і дотримання правил техніки безпеки;
2-й обхід – перевірка правильності виконання студентами трудових прийомів і технологічного процесу виконання робіт;
3-й обхід – перевірка вмінь користуватися технічною і технологічною документацією;
...............................................................
...............................................................
6-й обхід – перевірка ходу виконання роботи;
7-й обхід – прийом і оцінка робіт.
Заключний інструктаж:
повідомлення про досягнення мети і завдань уроку;
здійснюється аналіз виконання навчально-виробничих завдань групою, бригадами, окремими студентами;
підводяться підсумки змагання між студентами і студентівськими бригадами;
проводиться розбір неточностей, допущених при виконанні робіт; пояснюються шляхи їх попередження та усунення недоліків;
аналіз дотримання правил техніки безпеки, організації робочих місць;
розглядаються випадки втрат робочого часу, браку, аналіз їх причин;
повідомлення оцінок і теми наступного уроку;
видача домашнього завдання.
Примітка: До кожного уроку практичного навчання обов’язково додавати технічну і технологічну документацію.
ДОДАТОК № 2