Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2_klass.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
22.03.2015
Размер:
392.7 Кб
Скачать

Урок позакласного читання 2 клас

Тема: В.О. Сухомлинський «Шкільними стежинами»

Мета уроку. Розширити та поглибити знання дітей з розділу "Шкільними стежинами", познайомивши дітей з творами В. О. Сухомлинського; удосконалювати якості читання дітей; вчити самостійно робити добірку творів вивченого автора; сприяти розвитку мовлення, мислення, оперативної пам'яті, виробити вміння концентрувати увагу, володіти голосом. Закріплювати вміння працювати з жанром ОПОВІДАННЯ. Виховувати інтерес до художніх творів, почуття доброти, милосердя, любові та поваги до рідних, друзів, тварин, бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Портрет В.О.Сухомлинського, збірка його творів, картки для індивідуальної роботи, малюнки, казкові герої "Читайлик", "Питайлик", "Довідкове бюро", "Віконце у навколишній світ", Казка-сюрприз.

Тип уроку. Урок позакласного читання.

Хід уроку

1.Організація навчальної діяльності.

Дзвоник дзвонить, не стихає:

Гей до класу поспішайте,

На місця свої сідайте.

Зараз, урок читання.

Це незвичайний урок.

2 . Створення ситуація успіху.

2.1. Введення казкового героя.

­- Хто це стукає, у двері ? Відчинимо!

(Заходять до класу Читайлик та Питайлик).

Здрастуйте, друзі мої дорогі!

Я Читайлик, хлопчик невеличкий,

Так мене назвали люди недарма!

Я завжди читати маю добру звичку.

Є у світі цікавого так багато –

Я намагаюсь про все прочитати.

Щось розкажуть дома мама і тато,

Щось дідусь, бабуся можуть розказати,

Але найбільше у бібліотеці можна прочитати.

Питайлик. А що ж таке бібліотека?

Учитель. А ти хто?

Питайлик. Я, Питайлик, я крокую; з Читайликом шкільними стежинами, бо питань зібралась у мене повна торбинка. Ми прийшли до школи, бо саме в ній багато чого вчать. Може ви мені й підкажете, що таке та бібліотека - де найбільше можна прочитати.

2.2. Ознайомлення з поняттям "бібліотека", "бібліотекар".

Учитель. Спробуємо, а допоможе нам "Довідкове бюро".

Учитель. Перша бібліотека з'явилась на Україні ще за Ярослава Мудрого, близько IX ст. назад. У перекладі з грецької - бібліотека - сховище, зібрання ; це місце, де проживають книги. Погляньте, якими мудрими були наші предки, вони казали: - Книги - це ріки, що наповнюють всесвіт. Книги - це джерело мудрості. ( Вчитель виставляє в довідкове бюро стрічки з написами.) Тож промовимо хором, звертаючи увагу на наголос

БІБЛІОТЕКА.

А хто працює в бібліотеці?

БІБЛІОТЕКАР.

Промовимо разом, звертаючи увагу на наголос. Тож, завжди пам'ятаймо, як треба поводитись в бібліотеці!

3. Постановка навчальної задачі.

Сьогодні у нас урок позакласного читання за оповіданнями, написаними видатним учителем:

(звучить текст, під супровід легкої інструментальної музики)

«Ходімо діти, до школи ,- сказав загадковим голосом учитель і попрямував у сад. Так, наша школа; буде тут під гіллястою грушею. Скинемо ось тут черевики і підемо босі, як звикли ви бігати, ціле літо..!»

Незвичайна школа, незвичайний учитель - так називали люди В.О.Сухомлинського.

3.1. Демонстрація портрета В.О.Сухомлинського. 3.2. Розповідь вчителя.

У школу він прийшов, як учитель в 17 років і працював до кінця свого, життя. Вів щоденник, у якому записував свої спостереження за поведінкою дітей. А потім його роздуми вибивались на папір і ставали книгами.

В його доробку:

Стрічки з написами демонструються в "Довідковому бюро":

36 досліджень;

600 статей;

1200 художніх творів.

Найчастішу звертався до жанру казки, оповідання, може ще й тому, що любив у казковій формі про всі речі оповідати своїм дітям - Сергійкові й Олі. В.О. Сухомлинський казав: "Читання - то віконце, через яке дитина бачить і пізнає світ, а також саму себе у цьому світі. Тож давайте заглянемо у це віконце. (Виготовлене віконце, де пізніше вчитель демонструє всю наочність до творів).

3.3. Що ж ми бачимо у цьому віконці?

• Коли ви прийшли вперше до школи.

• Я взяла маленьке зернятко знань і доброти.

• Ось таке ( вчитель говорить і малює )

• І посіяли його у ваші голівки.

• Ми почали вчитись» і зернятко пустило корінці.

• Потім з'явився перший пагінець, а на ньому листочки.

• Перший листочок - то була перша літера, яку ми навчились писати, другий - перше слово, прочитане вами, третій - то перший ваш малюнок.

• Пагінець ріс, мужнів і перетворився на велике дерево знань, на якому поспіли ось такі плоди. Кожен плід на цьому дереві - це плід сумлінної праці кожного з вас. Адже сьогодні ви вже, вмієте читати і навіть вже самостійно можете дібрати до уроку, книжечку з бібліотеки.

3.4. Подивіться скільки різних збірок з творами В.О. Сухомлинського у вас на партах? Це говорить про те, що діти полюбляють твори письменника. А я хочу звернути вашу увагу на виставку творів В.О. Сухомлинського, які я зібрала до уроку.

Виставка книг

3.5. Тож давайте простежимо чого навчав своїх учнів В.О.Сухомлинський.

3.6. Представлення журі:

Хочу представити вам наше журі. Це наші батьки._______________________

Вони оцінять нашу роботу і визначать, хто краще:

- читав;

- переказував;

- впевнено висловлював свою думку;

- створив ілюстрації до своїх творів.

В кінці уроку за хорошу роботу ви зможете зірвати плоди із дерева знань, як винагороду. Тож почнемо працювати.

3.7. Літературна вікторина:

а). Є у світі хтось такий єдиний.

Хтось такий коханий, дорогий.

Що усім є для дитини.

Що без нього був би світ пустий!

- Хто це?

- У кого у творах зустрілася мама?

- Хто ще прочитав цей твір?

- Почне переказувати........

Прочитати уривок з твору диктором,

б). У кого у творах зустрівся дідусь?

Зробити презентацію свого твору.

- Чого вчить це оповідання?

в). Хто впізнає цей твір?

Спробуйте відгадати, уривок з якого оповідання зараз прозвучить

- Яблуко переходило з рук в руки, дівчатка не могли дійти згоди. Та ось їм обом сяйнула одна і таж думка : вони прибігли до мами, радісні, схвильовані. Віддали їй яблуко...

В маминих очах засяяла радість.

г). Казковий "Дід-буквоїд" поз'їдав літери у назві іншого твору. Щоб прочитати назву оповідання, вставте пропущені літери:

Н___очу б_ти сл_б_им.

- Хто головний герой оповідання? Що трапилось з хлопчиком?

- Чому він вирішив не бути слабшим?

д). До якого оповідання підійде ця ілюстрація? (Кому ж іти за дровами?)

ж). А зараз пограємо в гру.

Із глечика висипались літери.

Скласти їх так, щоб отримати слово :

а м і ь н к

Отримали слово - КАМІНЬ.

"Камінь" - таку назву має одне з оповідань В.О.Сухомлинського.

Хто читав це оповідання?

Погляньте речення, в якому слова записані задом наперед?

з). Прочитайте речення у зворотному напрямку.

ВАСИПС УЧАДАЗ

е). Прочитайте назву наступного твору.

є). Читання в парі улюблених уривків з творів.

Хто хоче прочитати в парі з товаришем уривок із свого твору?

Прочитати улюблений уривок диктором.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]