Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

матан 3 курс 2013 / практика / Невласні інтеграли / практическое занятие № 13

.doc
Скачиваний:
44
Добавлен:
13.04.2015
Размер:
116.22 Кб
Скачать

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОРЛІВСЬКИЙ ТЕХНІКУМ ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 13

з теми: «Дослідження інтегралів на абсолютну та умовну збіжність.»

Модуль КЗН-02. ПР.О.03.09 Невласні інтеграли

Дисципліна: «Математичний аналіз»

Розглянуто та схвалено

на засіданні циклової комісії інформаційних технологій та

прикладної математики

протокол № ____ від _______20__ р.

Голова циклової

комісії ПМ О.В. Велікодна

Розробив викладач

Велікодна О. В.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Дата: курс: ІІI

Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна.

Тема: Дослідження інтегралів на абсолютну та умовну збіжність.

Мета:

  • Дидактична: виробити вміння досліджувати на абсолютну та умовну збіжність невласні інтеграли.

  • Виховна: підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, розвивати наукове мислення, усне мовлення студентів.

  • Методична: вдосконалювати методику проведення практичних занять з використанням технології проблемного та проектного навчання.

Тип: практичне заняття

Вид: практичне заняття – дослідження.

Методи та форми проведення заняття: практичні, дедуктивні, проблемно – пошукові, фронтальна, групова робота.

Наочні посібники: -

Роздавальний матеріал: тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.

Обчислювальні засоби: -

Література:

  1. Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.

  2. Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.

  3. Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.

  4. Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление функции одной переменной в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Організаційна частина:

  1. відсутні;

  2. підготовка до заняття;

  3. перевірка д/з.

  1. Мотивація навчальної діяльності студентів: вивчити основний математичний апарат – інтеграл, що дає змогу розв’язувати прикладні задачі в різних галузях науки та техніки.

  1. Актуалізація опорних знань: методи дослідження невизначених інтегралів на збіжність, визначення абсолютно збіжного інтегралу, умовно збіжного інтегралу, ознаки збіжності невизначеного інтегралу.

  • Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:

  1. Інструктаж щодо виконання практичної роботи.

  2. Видача завдань для виконання роботи.

  3. Виконання студентами практичної роботи.

  4. Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.

  5. Підведення підсумків. Оцінювання.

  6. Домашнє завдання:

Конспект практичного заняття № 13.

Тема: «Дослідження інтегралів на абсолютну та умовну збіжність.»

Протягом практичного заняття студенти виконують завдання на дослідження невласних інтегралів від невід’ємних функцій на збіжність, невласних інтегралів від знакозмінних функцій на абсолютну та умовну збіжність.

Варіант 1.

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

Варіант 2

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

Варіант 3.

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

Варіант 4.

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

Варіант 5.

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

Варіант 6.

  1. Обчислити невласні інтеграли

  1. Дослідити на збіжність інтеграли:

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

практичної роботи

Практична робота складається з двох завдань.

Перше та друге завдання – практичні, складені за матеріалами модулю КЗН-02. ПР.О.03.09 Невласний інтеграл.

Практична робота перевіряє вміння обчислювати невласні інтеграли за визначенням та досліджувати їх на збіжність, застосовуючи для цього відповідні ознаки збіжності.

Перше завдання оцінюється від 0 до 20 балів, друге – від 0 до 20 балів в залежності від виконаного об’єму.

Оцінка "2"(незадовільно) виставляється тоді, коли студент відтворює на рівні розпізнання окремі елементи навчального матеріалу та не усвідомлено виконує окремі частини завдань практичної роботи. Під час виконання завдань студент допускає суттєві помилки.

Оцінка "3"(задовільно) виставляється тоді, коли студент без достатнього розуміння відтворює навчальний матеріал та виконує завдання практичної роботи в неповному обсязі. Недостатньо обґрунтовано аналізує і порівнює інформацію. Під час виконання завдань студент допускає помилки, які самостійно виправити не може.

Оцінка "4"(добре) виставляється тоді, коли студент самостійно, з розумінням відтворює основний навчальний матеріал та застосовує його під час виконання завдань практичної роботи, робить аналіз, порівняння і робить висновки. Відповідь студента в цілому правильна, логічна та достатньо обґрунтована. Під час виконання завдань студент допускає несуттєві помилки, які може виправити самостійно.

Оцінка "5"(відмінно) виставляється тоді, коли студент володіє глибокими міцними узагальненими системними знанням навчального матеріалу в повному обсязі та здатний їх ефективно використовувати для виконання завдань практичної роботи. Відповідь студента повна, правильна, логічна. Самостійно, правильно, в повному обсязі виконує завдання. При виконанні завдання може допустити неточності, які самостійно виявляє та виправляє.

Сумарна кількість балів переводиться в оцінку за шкалою:

Номер завдання

Кількість балів

1

20

Оцінка "5" – 36  40 балів

2

20

Оцінка "4" – 31 – 35 балів

Оцінка "3" – 20 – 30 балів

Оцінка "2" – 0 – 19 балів

Разом

40