matematika_2kl
.pdfУРОК 106
Тема: Повторення вивченого. Розв’язування складеної задачі на три дії за поданим планом.
Мета: Вправляти учнів у застосуванні знань таблиць множення та ділення щодо розв’язування різних видів завдань; розглянути уміння розв’язувати задачі на три дії.
Обладнання: таблиці множення та ділення.
Хід уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
—На дошці записано приклади та відповіді. Поєднайте їх стрілочками:
—Скільки всього грошей мав покупець?
—Скільки грошей у нього залишилось?
—Як ви знайшли невідоме число?
2.Обчисліть усно та розшифруйте запис
м— 76+15 е — 16+13 и — 97–54 ц — 78–65 а — 47+2 т — 38+47 к — 45+23 р — 63+17 у — 50–27 я — 57–24 н — 90–54
91 75 85 29 91 75 85 43 68 75
13 |
75 |
90 |
43 |
13 |
53 |
|
36 |
75 |
27 |
68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповідь: Математика — цариця наук.
3. Різнорівневі завдання на вибір
I рівень
yст. 132, № 790
222
II рівень
25+23=10– 14=70+80– 91–70–13=
III рівень
48–12= – 60–51= + 32+0= –
II.Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
—Сьогодні ми повторимо все, що вивчали на попередніх уроках. Розв’яжемо складену задачу на три дії.
III.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Розв’язування задачі.
yст. 132, № 791
—Узнайте, скільки наручних годинників залишилося відремонтувати?
—Скільки настінних годинників залишилося відремонтувати?
—Яких годинників залишилося відремонтувати більше? На скільки?
—* Спробуйте записати розв’язання цієї задачі виразом.
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
увиучуваному матеріалі
1.Усні вправи — фронтально. yст. 132, № 789, 793, 794
2.Розв’язування числових виразів — робота
упарах.
yст. 132, № 792
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—Як узнати, на скільки одне число більше або менше за інше?
—Як знайти невідому частку?
—Як ще можна назвати частку? (Відповідь: час-
тина)
Домашнє завдання
ст. 132, № 795, 796
223
УРОК 107
Тема: Складання таблиці множення числа 4. Застосування таблиці для розв’язування прикладів та задач.
Мета: Опрацювати таблицю множення числа 4; вчити учнів застосовувати таблицю для розв’язування прикладів та задач.
Обладнання: таблиці множення числа 4.
Хід уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та
опорних знань
1. |
Перевірка домашнього завдання. |
|||||||||||||||||||
— Проведіть взаємоперевірку прикладів. |
||||||||||||||||||||
— Скільки всього кілограмів крупи розсипали |
||||||||||||||||||||
у пакети? |
||||||||||||||||||||
2. |
Усні обчислення. |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповідь: 9, 18, 45, 20, 10, 30, 27, 9.
3. Різнорівневі завдання на вибір.
I рівень
9+43–24 |
60–41+9 |
75–30+30 |
||
31–17+6 |
|
|
|
|
II рівень |
|
|
|
|
8+ (54–17) |
(37–18) +5 |
76+ (14–7) |
||
(38+7) |
–26 |
|
|
|
III рівень |
|
|
|
|
(42–15) + (8+27) |
(68+5) – (16+28) |
|||
(81+9) |
– (38–19) |
(71–24) + (8+16) |
II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів
— Сьогодні ми переходимо до складання нової таблиці множення. А от якої? Ви скажете зараз самі
yст.132, №797 yст.132, №798
III.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Усні вправи — фронтально.
224
yст. 133, № 799 yст. 133, № 800
— Що цікавого ви помітили у прикладах: 4•2=8; 4•3=12?
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
уматеріалі, що вивчається
1.Розв’язування задач — диференційовано.
ст. 133, № 801
— Скільки метрів тканини купили всього?
— Як узнати, скільки метрів тканини було у сувої
спочатку?
2. Розв’язування прикладів — робота у парах.
ст. 133, № 802
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього
завдання
—Яку таблицю множення ми складали на цьому уроці?
Домашнє завдання
ст. 133, № 803, 804
УРОК 108
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Мета: Вправляти учнів у розв’язуванні вправ і задач із застосуван-
ням таблиці множення числа 4.
Хід уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
—Прочитайте приклади з відповідями: 6, 12, 60.
—На скільки кілограмів корму більше потрібно корові у холодному корівнику на одну добу?
—Скільки кілограмів можна зберегти за один
день?
225
— Як порахувати?
2. Завдання для кмітливих та допитливих.
yДві матері, дві доньки та бабуся з онучкою. Скільки всіх (Відповідь: троє — бабуся, мама, донька)
yО другій годині дня у Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин? (Відповідь: ні, бо буде ніч)
yДо 9 додали два числа і дістали 14. Які числа додали?
yЯкі два однакових числа треба додати до 10; щоб отримати 20?
yЯкі два числа треба відняти від 20, щоб отримали 12?
3. Різнорівневі завдання на вибір.
I рівень
Школярі посадили 29 дерев, на першій ділянці, а на другій ділянці на 7 дерев більше. Скільки всього дерев посадили школярі?
II рівень
У шкільному садку росло 31 дерево. 8 старих дерев спиляли і посадили 26 молодих дерев. Скільки дерев стало у садку?
III рівень
На даху сиділо 15 голубів. До них прилетіло 5 голубів, а декілька відлетіло. Після цього на даху стало 17 голубів. Скільки голубів відлетіло?
VI. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Сьогодні ми продовжуємо роботу, по засвоєнню таблиці множення числа 4.
III.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
у матеріалі, що вивчається
1.Усні вправи — фронтально
yст. 133, № 805 yст. 134, № 806 yст. 134, № 808
2. Розв’язування прикладів — диференційовано yст. 134, № 807
— Що є результатом множення? yст. 134, № 810 — «ланцюжком»
226
— У чому полягає особливість розв’язування «кругових» прикладів?
IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—Яку таблицю множення опрацювали на цьому уроці?
—Чи зміниться результат множення, якщо переставити множники місцями?
Домашнє завдання
ст. 135, № 811, 812
УРОК 109
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Зв’язок множення та ділення (повторення).
Мета: Вправляння учнів у розв’язуванні вправ і задач на засвоєння таблиці множення числа 4.
Обладнання: таблиця множення числа 4.
Хід уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
Розіб’ємося на три команди. Проведемо змагання. З’ясуємо, учні якого ряду найсильніші.
Хто швидше запише на дощі результати обчислень?
Скільки кроків зробили хлопчики вдвох? Яка відстань залишиться між ними?
2. Обчислювальний ланцюжок.
Ділене 27, дільник 3, знайдіть частку …; збільшіть на 6 …; поділіть на 3 …; збільшіть на 36 …; знайдіть попереднє число …; помножте на 8 …; зменшіть на 5 …; знайдіть попереднє число …; поділіть на 2 …; збільшіть на 3 …; поділіть на 3 …
Відповідь: 9, 15, 5, 40, 4, 3, 24, 19, 18, 9, 12, 4.
227
3. Різнорівневі завдання на вибір
I рівень |
|
|
— Порівняти вирази: |
|
|
53–8 … 53 |
53–9 … 51–9 |
|
72–6 … 72–9 |
34+7 … 34 |
|
II рівень |
|
|
— Порівняти вирази: |
|
|
6+(4+3) … (6+4) +3 |
|
30–(4+3) … (30–4) +3 |
15–(5+2) … (15–5) +2 |
(20+7)–2 … 20–(7+2) |
III рівень
— Доберіть число, при якому рівність буде правильною:
46+8<___+8 36+20>36+__ 20–7>___ 50–15>50–__
II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4.
III.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається
1.Усні вправи — фронтально.
yст. 135, № 814
2. Розв’язування прикладів. yст. 135, № 813
—Чи можете ви зразу назвати приклади з відповіддю 25? Доведіть.
3. Розв’язування задач.
yст. 135, № 815 —фронтально
—Скільки кілограмів фарби відлили всього?
—На скільки менше кілограмів фарби залишило-
ся, ніж відлили?
yст. 135, № 816 — робота у групах
— Групою уважно прочитайте і розв’яжіть задачу.
IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього за-
вдання
—Як узнати, на скільки одне число більше або менше за інше?
—З якою дією пов’язана дія множення?
Домашнє завдання
ст. 136, № 817, 818
228
УРОК 110
Тема: Складання таблиці ділення на 4. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 4.
Мета: Опрацювати таблицю ділення на 4; вчити порівнювати задачі на ділення на рівні частини і на вміщення.
Обладнання: таблиці множення числа 4; таблиця ділення на 4.
Хід уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та
опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
— Скільки троянд посадили учні? Обґрунтуйте.
— Скільки кілограмів полуниць зібрала господарка?
— Чого зібрано більше? На скільки?
2. Граф-схема
Відповідь: 18, 6, 12, 4, 2, 6, 21, 7, 18, 6, 34.
3. Різнорівневі завдання на вибір.
I рівень
Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 12 см. Знайдіть довжини однієї сторони трикутника.
II рівень
Довжина сторони рівностороннього трикутника дорівнює 4 см. Знайдіть периметр трикутника.
III рівень
Довжина сторони квадрата дорівнює 4 см. Знайдіть периметр квадрата.
II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— З якою дією пов’язана дія множення? На попередніх уроках ми вивчали таблицю множення числа 4. А сьогодні почнемо вивчати таблицю ділення на 4.
229
III.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Усні вирази — фронтально
yст. 136, № 819, 820
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
уматеріалі, що вивчається
1.Розв’язування прикладів.
yст. 136, № 821 — фронтально yст. 136, № 824 — за варіантами
I — варіант — 1 рядок
II — варіант — 5 рядок
2. Розв’язування задач — робота у групах. yст. 136, № 822
yст. 136, № 823
—Оберіть групою задачу та розв’яжіть її.
—Ви отримали однакові результати обчислень.
—А чи можна сказати, що ці задачі однакові? До-
ведіть.
yст. 137, № 825 — диференційовано
—Скільки всього головок капусти зібрали з двох
грядок?
—Скільки головок вмістилося в одному кошику?
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього
завдання
—З якою дією пов’язана дія множення?
—Чи допомагає таблиця множення у вивченні та запам’ятовуванні таблиці ділення?
Домашнє завдання
ст.137, № 826, 827
УРОК 111
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 4. Обчислення значень виразів з буквеним компонентом. Знаходження довжини сторони квадрата за периметром.
Мета: Вправляти учнів у розв’язуванні вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 4, таблиці множення числа 4; вчити порівнювати задачі на множення та ділення.
Обладнання: таблиця множення числа 4; таблиця ділення на 4.
230
Ход уроку
I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
—Скільки кілограмів рису в одному пакеті?
—Як дізналися?
—Прочитайте приклади з відповідями: 51, 14,
57.
2. Математичний диктант (зоровий).
3. Різнорівневі завдання на вибір.
I рівень |
|
|
23+46–50 |
45–6+47 |
5+45–28 |
90–64+7 |
|
|
II рівень |
|
|
(99–53) +7 |
57– (5+2) |
(64–17) –16 |
(58+20) –50 |
|
|
III рівень |
|
|
33–6+14–8+12–10= (33–6+14) – (8+12) –10=
II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
—Сьогодні ми продовжуємо працювати над прикладами та задачами на засвоєння таблиць ділення та множення.
—Периметр квадрата ми вміємо знаходити. А от довжину однієї із сторін? Цього ми будемо навчатися.
231