Задача 23
Позичальник припускає отримати 17.05. банківський кредит з його погашенням 15.08. сумою 15 тис. грн. Ставка банку дорівнює 19% річних, методика нарахування процентів - французька.
Визначити необхідну суму кредиту, яку може отримати позичальник.
15000=Р(1+0,19*(15+30+31+14/360))=Р=(1+0,19(90/360))=Р(1+0,19*0,25)=Р1,0475
Р=15000/1,0475=14319,81 грн.
Задача 24
Визначити термін кредиту в роках, за який вклад в сумі 5 тис. грн., вкладений фізичною особою в банк, зросте до 7,5 тис. грн., при нарахуванні відсотків за простою ставкою 15% річних.
S = P(1 + in)
7500=5000(1+0,15n)=5000+750n
750n=7500-5000=2500
n =2500/7503,3
Задача 25
Позичальник припускає отримати 23.05. банківський кредит з його погашенням 07.09. сумою 20 тис. грн. Ставка банку дорівнює 19% річних, методика нарахування процентів - німецька.
Визначити необхідну суму кредиту, яку може отримати позичальник.
20000=Р(1+0,19*(9+30+30+30+6/360))=Р=(1+0,19(105/360))=Р1,0554
Р=20000/ 1,0554=18950,16 грн.
Задача 26
При надаванні позички 400 тис. грн. визначено, що позичальник поверне через 2 роки 610 тис. грн. Визначити відсоткову ставку, за якою банк надав позичку.
S = P(1 + in)
610000=400000(1+i2)=400000+800000i
800000i=610000-400000=210000
i =210000/800000=26,25%
Задача 27
Кредитний договір передбачає погашення боргу у сумі 70 тис. грн. через 190 днів. Початкова сума боргу дорівнює 60 тис. грн. Визначити ставку відсотків, якщо розрахункова кількість днів у році 360.
70000=60000(1+i*190/360)
70000=60000+ i 31666,67
i 31666,67=70000-60000=10000
i=10000/31666,67=0,31=31%
Задача 28
Підприємство отримало 07. 04. позичку в банку 100 тис. грн. за відсотковою ставкою 15% річних, строк погашення позички 04. 09. Визначити суму, боргу за німецькою методикою нарахування відсотків.
S = P(1 + in)
S=10000(1+0,15*(24+30+30+30+30+3/360))= 10000(1+0,15*(147/360)=106124.99 грн.
Задача 29
Ставка відсотків банку за депозитним вкладам юридичних осіб, яка дорівнює на початку року 10% річних, через 3 місяці зросла до 15%, а ще через пів року – до 20% річних.
Визначити суму відсотків, нарахованих на вклад 50 тис. грн. за рік.
S = P(1 + in)
S = 50000(1+0,10*3/12)=51250 грн.
S = 50000(1+0,15*6/12)=53750 грн.
S = 50000(1+0,20*3/12)=52500 грн.
сума нарахованих відсотків = (51250-50000)+(53750-50000)+(52500-50000)=1250+3750+2500=7500 грн.
Задача 30
Підприємство отримало 12. 03. позичку в банку 150 тис. грн. за відсотковою ставкою 18% річних, строк погашення позички 15. 07. Визначити суму, боргу за англійською методикою нарахування відсотків.
S = P(1 + in)
S=150000(1+0,18*(20+30+31+30+14/365))=150000(1+0,18*(125/365))=
=159246,58 грн.