Новая папка_1 / четверг 26.02 / матем 26.02
.docxДата: 26.02.15
Назва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 20 на основі нумерації. Складання і обчислення виразів за текстовою. Розв’язування прикладів і задач. Порівняння виразу та числа (ст. 98)
Мета: Формувати в учнів уміння додавати й віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне числа; розв'язувати задачі і приклади вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Усна лічба
Зменшуване |
12 |
|
18 |
|
Від'ємник |
10 |
10 |
|
10 |
Різниця |
|
5 |
8 |
6 |
-
Як називаються числа при відніманні?
-
Як знаходили зменшуване; від'ємник; різницю?
2. Робота з математичним віялом
- Збільшити на 1 числа: 11; 16; 12; 15.
- Зменшити на 1 числа: 13; 17; 19; 18.
3. Гра «Істинні – хибні висловлювання»
-
Улітку йде сніг.
-
Усі птахи літають.
-
Одеса — столиця України.
-
Дніпро — річка.
III. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Математичний диктант. Завдання 1
-
Знайдіть різницю чисел: 8 і 2; 10 і 7.
-
Знайдіть суму чисел: 8 і 2; 4 і 5.
-
Від'ємник 4, зменшуване 6. Знайдіть різницю.
-
Знайдіть різницю чисел 9 і 2, а потім порівняйте різницю і від'ємник.
2. Самостійна робота. Завдання 2
-
Обчислюєте самостійно, потім перевіримо всі разом.
10 – 5
5 + 4
9 – 8
1 + 9
10 – 8
3 + 7
20 – 1
20 - 10
3. Робота над задачею. Різницеве порівняння чисел. Завдання 3
- Яке запитання задачі?
- Яка маса капусти? (4 кг)
- Яка маса гарбуза? (7 кг)
- На скільки кілограмів маса капусти менша від маси гарбуза?
- Яку дію виконаємо? (Віднімання)
- Який приклад складемо? (7 – 4 = 3 (кг))
4. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 4
- Скільки пар шкарпеток?
- Скільки шкарпеток без пари?
- Скільки всього шкарпеток?
4. Порівняння виразу і числа. Завдання 5
Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.
5. Розв'язування задачі. Завдання 6
- Яке запитання задачі?
- Нам потрібно дізнатися скільки їх всього!
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті. Завдання 1
У нас є записані числа, а нам потрібно дізнатися суму і різницю цих чисел.
2. З’єднати задачі з їх розв’язаннями. Завдання 2
1) У Юрка було 10 зошитів. 4 зошити він списав. Скільки зошитів залишилось у Юрка? (10 – 4 = 6)
2) У Юрка залишилося 10 зошитів у клітинку і 4 зошити в лінійку. Скільки всього зошитів залишилось у Юрка? (10 + 4 = 14)
3) У Юрка 10 зошитів у клітинку і 4 в лінійку. Скільки всього зошитів у Юрка? (10 + 4 = 14)
4) У Юрка було 10 зошитів у клітинку, а в лінійку – на 4 зошити менше. Скільки зошитів у лінійку було в Юрка? (10 – 4 = 6)
Зачитую умову кожної задачі, розв’язуємо її, потім шукаємо правильне розв’язання.
3. Розв’язати нерівності
15 – 1 … 10 + 4 16 + 1 … 10 + 6 20 – 1 … 19 – 1
18 – 8 … 20 – 10 12 – 2 … 9 + 1 7 – 7 … 4 + 6
V. Підсумок уроку
20 – 1, 10+ 5, 17 – 7, 18 – 1.