Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
35.84 Кб
Скачать

Предмет: письмо

Затверджую:

Тема:БУКВ є. ЇХ ЕЛЕМЕНТАМИ — О, С, X, Ж. ПИСЬМО МАЛОЇ є,

СЛІВ І РЕЧЕННЯ З НЕЮ. ПИСЬМО ЗНАКА ПИТАННЯ. САМОДИКТАНТ

Мета: вчити учнів писати малу букву є, слова та речення з нею; розвивати, мовлення, вміння зосереджуватися; виховувати любов до природи.

Обладнання: ілюстрації,схема написання літери, ноутбук

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1.Повторення правил сидіння за партою під час письма.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за малюнком зошита (с. 37)

— Хто сидить у барлозі?

— Чому він такий здивований?

— Що ще зображено?

— Відгадайте загадку.

yy Навесні я зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)

— Опишіть квітку проліска. (Пролісок — це рослина з блакитними, синіми, фіолетовими або білими квітками.)

2. Ознайомлення з буквою

Учитель виставляє на дошці букви я, ю, ї.

— Які звуки вони позначають?

— Буква є теж позначає два звуки.

— Не ховайся, букво Є,

Озовися, де ти є?

— Я, сказала буква Є,—

У словах: моє, твоє,

У фойє і в ательє,

У єхидни, у єнота,

А нема — у бегемота.

3. Графічний аналіз малої і є

— Порівняйте малу і велику, друковану і рукописну букви Єє.

— Велика буква Є відрізняється від малої лише розміром, а поперечний

елемент проходить трохи вище рядкової лінії.

4. Письмо малої рукописної букви є

— Розгляньте букву є в рамці. У яких буквах такі елементи ви вже писали?

(У буквах с, о, х, н, ю, ж)

— Рядкову букву є починаємо писати трохи нижче від верхньої рядкової

лінії, заокруглюємо вліво під рядковою лінією і ведемо, заокруглюючи, вниз

до нижньої рядкової лінії, де знову заокруглюємо і закінчуємо на середині

рядка. Буква є — це півовал, верхнє заокруглення слід писати вужче.

Нагадую, що в рядку подано допоміжні похилі лінії з метою «вирівнювання спинки» букви є.

5. Письмо буквосполучень та слів

Кожне слово діти читають хором, складають з ними речення. Потім наводять слова і записують їх у рядку. Учитель звертає увагу на складні та безвідривні поєднання у буквосполученнях озцві, жив, ригр, рилі.

Фізкультхвилинка

6. Письмо речення

— Із якої загадки цей рядок?

yy Тане сніжок,

Квітне лужок,

День прибуває.

Коли це буває? (Весною)

— Прочитайте речення з питальною інтонацією. Чому саме так треба читати?

— Який знак про це свідчить?

  1. Розфарбовування малюнка (с. 37)

Соседние файлы в папке 16,03