Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
42.5 Кб
Скачать

Предмет: письмо

Затвержую:

Тема. Письмо великої букви Щ («ща»), складів, слів із нею. Робота з діалогами

Мета: вчити писати велику літеру Щ («ща»); закріплювати вміння визначати її звуковий склад, порівнювати елементи літер і з’єднань; розвивати мовлення дітей, збагачувати його новими словами; виховувати бажання виконувати хатню роботу.

Обладнання: предметні малюнки; зображення великої і малої друкованої та рукописної літериЩщ («ща»).

Хід уроку

I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .

II. Звукові аналітичні й синтетичні вправи

1 Розпізнавання звуків у заданих учителем словах з визначенням локального місця звука (на початку, в середині, у кінці)

Учитель читає вірш із прописів (с. 39), діти впізнають слова зі звуками [шч], дають відповідь на запитання вчителя: «Як помирились дві щітки?»

Щітка щітці говорила:

«Я щоранку щось робила!»

Щітка щітці відказала:

«Ти щоранку міцно спала!»

Щоб дві щітки не сварились,

ми раненько пробудились.

Щітка перша замітає,

Друга — вікна вимиває.

Г. Чубач

2 Виховний момент

— А яку роботу виконують ваші домашні щітки з вашою допо­могою?

3 Доповнення складу зі звуком для утворення слів, які б відповідалина запитання який?

Щедрий, щасливий, щербатий, щирий, щільний, щоденний, щуплий.

— Які ознаки стосуються істот, а які — неістот?

4 Словникова робота: з’ясування значення слів щербатий і щуплий

• Щербатий — це той, що має нерівний, зазублений край: На бе­резі річки було багато щербатого каміння.

• Щуплий — худий, слабкий, кволий: Щеня було щуплим.

5 Повторення вивченого на уроці читання напам’ять висловлювання:«Буква “ща” на письмі позначає два твердих приголосних звуки: [ш] і [ч]»

6 Пальчикова гімнастика (за вибором учнів)

III. Демонстрація зразка рукописної великої літери «ща» у сітці зошита

IV. Аналіз графічної будови з переліком елементів

— Велика буква Щ («ща») складається з чотирьох елементів: трьох довгих прямих ліній, з яких

перша заокруглюється вгорі, унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга і тре

тя заокруглюються тільки внизу праворуч, і маленької петлі.

V. Засвоєння конфігурації літери

1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовностізображення елементів

Алгоритм написання великої букви Щ («ща») (див. с. 319)

2 Письмо учнями в повітрі з орієнтацією на демонстрацію учителя (стоячи спиною до класу)

3 Аналіз зразка букви у зошиті з друкованою основою

VI. Вправи з письма

1 Повторення правил письма (постава, положення зошита, тримання ручки)

2 Письмо (обведення) літери за поданим у зошиті контуром або пунктирним зображенням

3 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер за зразком.Аналіз

Помилок

4 Дописування рядка літери

Алгоритм написання великої букви Щ («ща»)

— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два-і, три-і, чотири-і.

5 Звуко-буквений аналіз слова щедрий з побудовою схем фішками і викладанням з букв розрізної азбуки

6 Фізкультхвилинка (під скоромовку)

Пішли рясні дощі. Ловилися лящі.

А хлопці — мов хлющі: забули про плащі.

Та що їм ті дощі, коли такі лящі!

7 Письмо другого рядка букви (друга частина рядка — письмо під рахунок)

8 Запис речення Щедрий вечір, добрий вечір за контуром і списуючи з наведеного

9 Звуковий аналіз слова лящ з подальшим записом речення Щука та лящ — це риби (за зразком)

10 Читання словосполучення щира посмішка

11 Складання речення зі словосполученням: Щира посмішка зігріває серце.Запис моделі речення

12 Списування із друкованого словосполучення щира посмішка

13 Робота з діалогами

Учитель читає. Діти визначають дійових осіб. Учитель призначає ви­конавців за бажанням.

Діалог 1

— Розкажіть про букву Ща!

— А вона така ж, як Ша.

— Тільки в неї,— каже Костик,—

Унизу праворуч хвостик.

Діалог 2

Букві Ща сказала Ша:

— Ти стрибаєш, як лоша.

Я на тебе дуже схожа,

Хоч стрибати так не можу…

— А відгадка тут проста:

Я з хвостом,

Ти — без хвоста!

VII. Підсумок уроку. Коментар учителя щодо роботи учнів та її результатів

— Яку букву навчилися писати?

— Які звуки нею позначаються на письмі?

— Як помирилися дві щітки?

— Бажаю і вам рости працьовитими, вчитися підтримувати по­рядок та чистоту в класі і вдома.

Соседние файлы в папке 20,03