Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
37.38 Кб
Скачать

Предмет:письмо

Затверджую:

Тема:ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ ЛІТЕР.

УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІННЯ ПИСАТИ ВЕЛИКІ БУКВИ В, З.

СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ. САМОДИКТАНТ

Мета: удосконалювати навички письма вивчених букв; формувати гігієнічні навичкиписьма, вміння виконувати елементарні творчі завдання; вчити списувати з рукописного і друкованого текстів; виховувати самостійність.

Обладнання:ілюстрації,ноутбук

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1.Повторення правил сидіння за партою під час письма

Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на

парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 24–25)

1. Переведення друкованої букви в рукописну

— Які друковані букви ви впізнали? Скільки їх?

— Запишіть на дошці відповідні рукописні букви.

Учні аналізують, порівнюють літери з буквами на таблиці «Пиши правильно». Потім записують букви у зошитах.

2. Гра «Дай ім’я на букву В, З»

— Які імена можуть бути у дітей, якщо вони починаються буквами В і З?

Як пишуться імена?

— Назвіть жіночі імена на [з], [з’]. (Зіна, Земфіра, Зоя, Зореслава, Зорянка)

— Назвіть чоловічі імена на [з], [з’]. (Захар, Зіновій, Зосим)

— Назвіть чоловічі імена на [в], [в’]. (Віктор, Валерій)

— Назвіть жіночі імена на [в], [в’]. (Віолетта, Вероніка)

3. Письмо буквосполучень

— Буквосполучення вг, ве пишуться безвідривно.

4. Гра «Давайте посперечаємося»

Довгий — короткий.

Великий — малий.

Оленка весела, а Назар сумний.

5. Виконання завдання зі знаком питання

1) Порівняння букв В і З.

Привітались на шосе

Буква І та буква З.

Де ж вони? Ну й дивина:

З двох з’явилася — одна,

Їй дали ім’я нове:

Стала літера вже В.

2) Письмо буквосполучень.

— Доберіть слова, що містять подані буквосполучення.

6. Самодиктант

Ваза, зірка, вареник.

7. Перетворення друкованого тексту на рукописний

8. Робота над загадками

yy Стало біло навкруги —

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я — ... (зима).

yy Сіла пташка на дубку,

Завела своє «ку-ку»!

Стрепенулись їжачок,

Заєць і козулі.

Всіх збудив той голосок,

Пісенька... (зозулі).

yy В лісі, в полі, навкруги —

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

Їм капусту на городах,

Моркву, ріпу, буряки.

Відгадайте, хто такий? (Зайчик)

yy Скажіть, малята, що воно за птиця?

Все життя співати в півня вчиться,

Але і досі зна вона всього

Лиш половину пісеньки його. (Зозуля)

yy Без ніг біжить, без крил летить. (Вітер)

yy Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться,

Як немає — все всихає,

Звір і птаха помирає. (Вода)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які літери ми згадували на уроці?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

Соседние файлы в папке 20,02