Новая папка_1 / среда 04.03 / читання 04.03
.docxДата: 04.03.15
Назва предмету: Читання
Затверджую:
Тема: Бесіда-розповідь про Івана Франка. Опрацювання тексту «Іван Якович Франко» та уривка казки І. Франка «Лисичка і Рак»
Мета: Розказати учням про Івана Франка; розвивати техніку читання; формувати навички виразного читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати повагу до інших людей, любов до читання.
Обладнання: портрет, підручник
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання.
2. Перевірка домашнього завдання.
- Діти, як називається оповідання, яке ви читали вдома? Про що воно?
II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи
1. Робота над скоромовкою
Радо грати дітворі У широкому дворі. Гомінлива дітвора На весь двір кричить: «Ура!»
2. Звукова зарядка.
Назвіть голосні у слові лисиця; початковий звук у словах неборак, хвіст.
3. Робота над чистомовкою
Лі-лі-лі — відлетіли журавлі, Ли-ли-ли — дні осіннії пройшли, Ло-ло-ло — вже все снігом замело, Ни-ни-ни — будем ждати ми весни.
4. Гра «Шифрувальники»
Карта — кар - р + з + ка =... (казка). Франція — я - ці + к + а = ... (Франка).
5. Читання тексту «Тарас Григорович Шевченко» і вірша Т. Шевченка «Тече вода з-під явора»
Фізкультхвилинка
III. Ознайомлення з творчістю І. Я. Франка
1. Розповідь учителя
- Кого ви бачите на портреті?
Великого українського письменника Івана Яковича Франка знають і дорослі, і малі діти. Іван Франко дуже любив тварин, особливо сиріток, бездомних, беззахисних. Писав казки про тварин. Об'єднав їх у збірку «Коли ще звірі говорили».
IV. Ознайомлення з новим матеріалом
1. Робота за малюнком
-
Що ви бачите на малюнку?
-
Чи знаєте ви:
-
Яке місто носить ім'я Івана Франка? (Івано-Франківськ)
-
Якому університету присвоєно його ім'я? (Львівському)
-
Чи знаєте ви, який театр названо його ім'ям? (Київський)
2. Читання тексту вчителем
Опрацювання тексту «Іван Якович Франко»
-
Хто такий Іван Якович Франко?
3. Читання тексту учнями
А) Гра «Бджілки»
-
Що ви дізналися про дитинство письменника?
Б) «ланцюжком».
-
Як люди ставляться до Івана Франка?
4. Вибіркове читання.
- До чого привчали Івана Франка у дитинстві?
- Про що писав Іван Франко?
- Що створив для дітей Іван Якович Франко?
- Які казки найвідоміші?
5. Гра «Читає Незнайко»
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні від кують речення і читають його без «помилки».
Любив спостерігати за нелегкою роботою батька (коваля). У сім'ї дитину (хлопчика) привчали до праці, поваги до людей. Ім'ям Івана Франка названо міста (вулиці), театри, школи.
6. Робота за малюнком
- Кого ви бачите на малюнку?
7. Читання уривка з казки вчителем
Опрацювання уривка казки І. Франка «Лисичка і Рак»
- У казках І. Франка під образами тварин висміюються люди з їх недоками: жадібністю, невдячністю, жорстокістю, грубістю і нечемністю, хитрощами та лінощами. У казках тварини з цими рисами характеру завжди покарані.
-
Хто головні герої казки?
8. Читання уривка з казки учнями
-
Які герої казки?
-
Хто переміг?
9. Гра «З'єднай речення»
І. Я. Франко — це... цікаві казки.
Народився у... український письменник.
Створив для дітей... родині коваля.
Читання віршів Т.Г. Шевченка
V. Підсумок уроку
- Про кого дізналися на уроці?
- З яким письменником познайомилися на уроці?