- •Курсовий проект « одноповерхова промислова будівля »
- •Розрахунок попередньо напруженого елемента Підкранова балка довжиною 12 м
- •Постійні навантаження:
- •4.3. Розрахунок колонни на монтажні навантаження
- •4.4. Площа арматури в перерізі 2-2
- •Визначення розмірів фундаменту
- •Визначення тиску на основу
- •Розрахунок міцності фундаменту на продавлювання
- •Розрахунок арматури підошви фундаменту
4.3. Розрахунок колонни на монтажні навантаження
Міцність колони перевіряється на навантаження під час транспортування та монтажу. Навантаження від власної ваги колони враховується з коефіцієнтом динамічності:
kdyn= 1,6 – притранспортуванні;
kdyn= 1,4 – примонтажі;
Рис.9 Розрахункова схема колони на згин,на монтажні навантаження
Підйом колон при виготовленні та відвантаженні виконується за дві точки. Транспортування та складування колон відбувається в тих же точках.
Проводимо перевірку колони на монтажні навантаження. Повна довжина підкранової частини колони
l = НН + 1 м. = 8,1 + 1 = 9,1 м;
Розрахункова вага колони:
– вага надкранової частини: G1 = G2/γf =37,13/1,1 = 33,75 кН;
– вага підкранової частини: G2 = G6/γf =91,57/1,1 = 83,24 кН;
Погонні навантаження з врахуванням коефіцієнта динамічності kdyn = 1,4:
g1 = kdyn·G1/HВ = 1,4·33,75/4,5 = 10,5 кН/м;
g2 = kdyn·G2/HН = 1,4·83,24/9,1 = 12,81кН/м;
Згинальні моменти:
– в перерізі 2-2 на рівні верха підкранової консолі:
M2 = g1·HВ2/2=10,5·4,52/2 = 106,3 кН·м;
– максимальний момент в підкрановій частині колони в перерізі при наявності одностороннього опорного моменту на відстані x = 0,425·l = 0,425·9,1 = 3,86 м;
4.4. Площа арматури в перерізі 2-2
1. Навколо граней, перпендикулярних площині колони
v = 0,972
Приймаємо 316А400С AS=6,03 см2;
2. Навколо граней, паралельних площині колони
v= 0,970
Приймаємо 316А400С AS=6,03 см2;
4.5. Площа арматури в перерізі 4-4
1. У гранях, паралельних площині колони
v= 0,972
Приймаємо 418А400С AS=10,18 см2;
2. У гранях, перпендикулярних площині колони
зусилля у гілках колони
N в=М 5/c=84,37/1,05=80,35 кН
У цьому випадку підкранова частина працює як без розкісна ферма
Приймаємо 418А400С +216А400С AS = 14,2 см2;
Розрахунок фундамента з підвищеною стаканною частиною під колону середнього ряду.
Вихідні данні:
Бетон класу — В15 (Rb = 8,5 МПа, Rbt = 0,75 МПа);
Арматура класу — А400с (RS = 365 МПа);
Опір ґрунту — R0 = 0,17 МПа;
Розміри поперечного перерізу колони — bc = 500 мм. hc = 1300 мм.;
Глибина залягання підошви фундаменту — Н1= 1,95 м.;
Вага одиниці об’єму бетону фундаменту та ґрунту на його обрізах — γm = 20 кН/м3;
Під фундамент передбачена бетонна підготовка товщиною 10см. з бетону В3.
Визначення зусиль які діють на основу
Рівень верху фундаменту знаходиться нижче відмітки підлоги на 0,15 м., відповідно, висота фундаменту:
Hf = H1 – 0,15 = 1,95 – 0,15 = 1,8 м.
Визначення навантажень від ваги стінового огородження.
Таблиця 13.
Елемент стінового огородження |
Характеристичне навантаження, кН |
Коефіцієнти надійності за навантаженням |
Розрахункове навантаження, кН |
Фундаментна балка Стінова панель Заповнення віконних пройомів 3,6*12*0,4 |
29 56
17,28 |
1,1 1,2 1,1 |
31,9 67,2 19 |
Всього: |
Gnw = 102,28 |
|
Gw = 118,1 |
Навантаження від ваги стінового огородження прикладена до фундаменту з ексцентриситетом по відношенню до його вісі яка співпадає з його віссю:
ew = -0,5·(hc+ bw) = -0,5·(1,3 + 0,3) = -0,75 м.;
Зусилля яке діє відносно вісі симетрії фундаменту в рівні підошви:
Minf = M + Q·H + Gw·ew; Ninf = N + Gw;
Розрахункові зусилля M, N, Q які передаються колоною на фундамент в рівні його обрізу, приймаємо від двох розрахункових комбінацій. Нормативні значення зусиль визначають діленням розрахункових зусиль на зосереджений коефіцієнт надійності за навантаженням
γf = 1,15.
Mn = M/γf; Nn = N/γf; Qn = Q/γf;
ОбчисленнязусильMinf ,Ninf
приведено у таблиці .
Зусилля на рівні підошви фундаменту.
Таблиця 14.
Зусилля |
Комбінація зусиль |
Зусилля на фундамент від колони |
Зусилля на фундамент від стіни |
Зусилля на рівні підошви фундаменту з врахуванням коефіцієнта надійності за навантаженням | |||||||
M, кН·м |
N, кН |
Q, кН |
Q·Hf, кН·м |
Gw, кН |
Gw·ew, кН |
Minf = =(M+Q·H+Gw·ew)· γn, кН·м |
Ninf = (N + Gw) · γn, кН
| ||||
Розрахункові |
1
2 |
725
-450 |
1439,4
2085,6 |
105,2
-56,9 |
189,36
-102,42 |
118,1
|
-88,58 |
803,49
-608,95 |
1479,6
2093,5 | ||
Характеристичне |
1
2 |
647,8
-391,3 |
1251,65
1813,57 |
91,48
-49,48 |
164,66
-89,06 |
102,28 |
-76,71 |
698,92
-529,2 |
1286,2
1820,1 |