Розв’язок задачі 2:
1. Визначаємо машинно-ручний час для ламаної лінії:
2. Час на перехвати:
3. Час на повороти =2,1 сек*2=4,2 сек.
4. Час на допоміжні прийоми = 22 сек.
5. Час на перевірку якості = 2,5 сек.
6. Оперативний час = 18,19+5,4+4,2+22+2,5= 52,29 сек.
7. Час на підготовчо-заключну роботу і обслуговування робочого місця на зміну = - від часу оперативного =
8. Час на відпочинок та власні потреби на зміну = - від часу оперативного =
9. Норма часу=52,29+3+2,72= 58,01 сек.
10. Норма часу з врахуванням коефіцієнту трудомісткості обробки групи тканин:
Nчас 1=58,01*1,0=58,01 сек.
11. На скільки % збільшиться норма виробітку і розцінка, якщо норма часу зменшиться на 11%?
А). Приріст норми виробітку:
∆НВ=х; 1100+11х=100х, 1100=100х-11х, 1100=89х, х=1100/89=12,36%, отже ∆НВ = 12,36%.
Nчас2=58,01- 50,84сек.
Б). Розцінка:
Задача 3
Визначити норму часу і норму виробітку на операціях з використанням аналітично-розрахункового методу нормування праці.
Показник |
Одиниці виміру |
Значення |
Вид операції |
- |
Обкидати петлі (СМ) |
Загальна довжина строчки |
см |
2,4 |
Частота строчки (нормативна m=5) |
ст |
10 |
Частота обертання головного валу на холостому ході (нормативна – 4000 хв-1) |
хв-1 |
750 |
Коефіцієнт використання частоти обертання головного валу |
- |
0,95 |
Кількість петель |
од. |
4 |
Кількість деталей |
од. |
1 |
Час на перевірку якості |
сек |
0,5 на одну петлю |
Час на допоміжні прийоми |
сек |
23,9 |
Час на підготовчо-заключну роботу і обслуговування робочого місця: - на зміну |
сек |
2 068 |
Час на відпочинок і власні потреби: - на зміну |
сек |
1 500 |
На скільки відсотків збільшиться (зменшиться) норма виробітку і розцінка, якщо норма часу зменшиться на : |
% |
6 |
Розв’язок задачі 3:
1. Визначаємо машинно-ручний час для машин циклічної дії:
2. Час на допоміжні прийоми = 23,9 сек.
3. Час на перевірку якості = 0,5*4*1дет. = 2 сек.
4. Оперативний час = 4,57+23,9+2= 30,47 сек.
5. Час на підготовчо-заключну роботу і обслуговування робочого місця на зміну = - від часу оперативного =
6. Час на відпочинок та власні потреби на зміну = - від часу оперативного =
7. Норма часу = 30,47+2,19+1,58=34,24 сек.
Nчас 1=34,24 сек.
8. На скільки % збільшиться норма виробітку і розцінка, якщо норма часу зменшиться на 6%?
А). Приріст норми виробітку:
∆НВ=х; 600+6х=100х, 600=100х-6х, 600=94х, х=600/94=6,38%, отже ∆НВ = 6,38%.
Nчас2=34,24- 32,06сек.
Б). Розцінка: