- •План – конспект
- •Рекомендована література
- •I. Організаційна частина
- •II. Мотивація та стимулювання навчально-пізнавальної діяльності студентів
- •III. Обговорення навчальних питань семінару
- •8. Визначте рід іншомовних іменників:
- •9. Переробіть речення, вживши активні конструкції.
- •10. Виявіть відхилення від норм.
- •11. Відредагуйте висловлювання, поясніть їх.
- •IV. Підбиття підсумків заняття
- •V. Повідомлення завдань на наступне заняття
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Філологічний факультет
Кафедра українського прикладного мовознавства
Кафедра загальної та соціальної педагогіки
План – конспект
Практично-семінарського заняття з курсу «Української мови професійного спілкування» на тему: «Основні аспекти у системі морфологічних норм», проведеного в групі МВЕ - 21 11-го квітня 2012 року
Склала:
студентка групи ФЛУ-51м
Якимович Оксана
Перевірили:
Мацюк З. О.
Василько З. С.
П’ятакова Г. П.
Львів-2012
Дисципліна: Українська мова професійного спілкування
Тип заняття: комбіноване практичне заняття
Навчальна мета: повторити, закріпити та узагальнити знання студентів з морфології ( норми іменників).
Виховна мета: сприяти вихованню наукового світогляду, моральних та естетичних рис особистості студентів, виховувати любов до рідного слова.
Розвиваюча мета: розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення студентів, пам'ять, увагу та підвищувати мовну та мовленнєву компетентність.
Методи,прийоми та засоби:
Бесіда
Розповідь студента
Виконання індивідуальних письмових завдань
узагальнення
Навчально-методичне забезпечення заняття:
Наочність: записи на дошці, схеми, таблиці.
Роздатковий матеріал: тестові завдання, довідкова література
Міжпредметні зв'язки: мовознавство, українська література
Рекомендована література
Основна:
Антоненко – Давидович Б. Д. Як ми говоримо. – К. 1991.
Бугай Л. В. Український етикет. – К., 2000.
Волкотрубов Г. Й. Практична стилістика сучасної української мови: Використання морфологічних засобів мови. – К., 1998.
Гринчишин Д. Г., Капелюшний А. О., Сербенська О. А., Терлак З. М. Словник-довідник з культури української мови. – К., 1996.
Зоряна Мацюк, Ніна Станкевич Українська мова професійного спілкування: Навч. посібн. 4-те вид. – К.: Каравела, 2011. – 352 с.
Капелюшний А. О. Стилістика й редагування: Практичний словник-довідник журналіста. – Львів, 2002.
Короткий український дипломатичний словник / Упорядник Я. Серкіз. За заг. ред. М. Мальського. – Львів, 2002.
Лобода В. В. Скуратівський Л. В. Українська мова в таблицях: Довідник. – К., 1993.
Пономарів О. Культура слова: Мовностилістичні поради. – К., 1999.
Сербенська О. Культура усного мовлення. Практикум: Навчальний посібник. – Львів, 2003.
Додаткова:
1. Соколовська Ж. П., Власенко В. В., Щербачу Л. Ф. У ділове спілкування – державну мову. – К., 2004.
2. Українська мова. Українська література – К.: ТОВ “ КАЗКА ”, 2009. – 864 с. ( Серія: “ Новий довідник ” )
3. Український правопис. – К., 1993.
4. Універсальний довідник-практикум з ділових паперів / Бибик С. П., Михно І. Л., Пустовіт Л. О., Сюта Г. М. – К., 1998.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Організаційна частина
- привітання зі студентами;
- перевірка присутності;
- перевірка готовності групи до заняття.
II. Мотивація та стимулювання навчально-пізнавальної діяльності студентів
- Повідомлення теми, мети та завдань заняття.
- Повідомлення плану заняття.