Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
курсова мвзл.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
02.09.2019
Размер:
77.34 Кб
Скачать

5. Читання давньоіндійського міфу про створення людей

Коли у матері богів Адіті народився восьмий син, вона назвала його Вівасват. Він не був схожий на інших богів, адже в нього не було ні рук, ні ніг, він був гладким з усіх боків, а його зріст дорівнював його товщині. Старші брати вирішили переробити його, відсікли все зайве, і так виник прабатько людей. Він став богом сонця, і як бог сонця він зветься Сурья. Старші діти Вівасвата народилися смертними. Його син Яма був першою людиною на землі, що померла. Він відкрив смертним шлях у потойбічний світ. Милістю батька, бога Сурьї та інших богів він став володарем царства мертвих і царем справедливості. В його царство тропою, прокладеною ним самим, уходять із землі душі тих, хто помирає.

Ману ж, брат Ями, єдиний із смертних, урятувався під час Великого потопу — від нього і пішли усі люди.

6. Бесіда

 Як виник прабатько всіх людей? Як його звали? (Вівасват)

 Хто в індійській міфології був володарем царства мертвих і царем справедливості? (Яма)

 Від кого пішли всі люди після потопу? (Від Ману)

IV. Підсумки уроку

  1. Поясніть, як пов’язаний вислів О. де Бальзака «Пустеля — це Бог без людей» з давньоіндійським міфом про створення світу.

  2. Порівняйте давньоєгипетський, давньоіндійський та давньокитай-

ський міфи між собою. Що ви бачите в них спільного та відмінного? Які міфи більше схожі між собою?

V. Домашнє завдання

Намалювати ілюстрації до міфів, які сподобалися найбільше.

Додаток 2.

План конспект уроку зі світової літератури для 7 класу

Тема: Давній героїчний епос «Рамаяна»- перлина індійської культури

Мета:

Обладання: заставка матеріалів про Індію, видання «Рамаяни» в російському та українському перекладах.

Додаток 3

Урок зі світової літератури у 8 класі

Т ема. Місце національних літератур у всесвітньому літературному процесі, їх взаємодія і взаємовпливи. Веди як пам’ятка світової літератури

Мета: - ознайомити з поняттями «всесвітня література», «всесвітній літературний процес»; повідомити про Веди як найдавнішу книгу людства, прочитати гімни з «Рігведи»;

  • розвивати уміння навчаючи інших, навчатися самому;

  • виховувати шанобливе ставлення до давніх культур.

Обладнання: тексти гімнів з «Рігведи», лінія часу, картки, схема.

Где вы, о древние народы!

Ваш мир был храмом всех богов,

Вы книгу Матери-природы

Читали ясно без очков!

Ф. Тютчев

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

— Український письменник Іван Франко вважав: «Кожен чільний сучасний письменник — чи він слов’янин, чи німець, чи француз, чи скандинавець — являється неначе дерево, що своїм корінням впивається якомога глибше і міцніше у свій рідний національний ґрунт, намагається ввібрати в себе і переварити в собі якнайбільше його живих соків, а своїм пнем і короною поринає в інтернаціональній атмосфері ідейних інтересів, наукових, суспільних, естетичних і моральних змагань».

 Як ви розумієте вислів І. Франка?

 Який образ використав письменник, щоб донести свою думку до читача?

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]