Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ТЕМА № 1 УКР.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
11.11.2019
Размер:
266.24 Кб
Скачать

План-конспект проведення занять з студентами мдау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»

Тема № 1. «Категорійно-понятійний апарат з без-пеки життєдіяльності. Ризик, як кількісна оцінка небезпек»

Навчальна мета: ознайомити студентів з моделью життєдіяльності лю-дини головними визначеннями – безпека, загроза, небезпека, надзвичайна си-туація, ризик; системним підхідом у безпеці життєдіяльності; критеріми переходу небезпечної події у надзвичайну ситуацію, одиницями виміру по-казників класифікаційної ознаки надзвичайної ситуації та їх порогових зна-чень у природному середовищі, виробничій сфері життєдіяльності людини.

Час: 2 години.

Місце проведення: аудиторія.

Навчально-матеріальне забезпечення: плакати, стенди, наочні приладдя.

Література: 1. Безпека життєдіяльності (забезпечення соціальної, тех-ногенної та природної безпеки: Навч. посібник/ В.В. Бєгун, І.М. Науменко - К.: , 2004. – 328с. 2. Березуцький В.В., Васьковець Л.А., Вершиніна Н.П. та ін. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник / За ред.. проф. В.В. Бере-зуцького. – Х.: Факт, 2005. – 348 с. 3. Желібо Є. П., Заверуха Н. М., Зацарний В. В. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів освіти України I-IV рівнів акредитації/ за ред. /Є. П. Желібо, і В.М. Пічі. – Львів: Піча Ю.В., К.: "Каравела", Львів: “Новий Світ., 2002. – 328 с. 4. Касьянов М.А., Ревенко Ю.П., Медяник В.О., Арнаут І.М., Друзь О.М., Тищенко Ю.А. Без-пека життєдіяльності: Навчальний посібник. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2006. – 284 с. 4. Концепція освіти з напряму "Безпека життя і діяльності людини" / В.О. Кузнецов, В.В. Мухін, О.Ю. Буров та ін. // Інформаційний вісник. Вища освіта. – К.: Вид-во наук.-метод. центру вищої освіти МОНУ, 2001. – № 6. – С. 6–17. 5. Ліпкан В.А. Безпекознавство: Навч. посіб. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2003. – 208 с.

Порядок проведення занять.

  1. Організаційний момент – 3 хв.

  • перевіряю присутніх;

  • оголошую тему та мету заняття, питання, яки мають вивчатися.

2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.

Питання, які вивчатимуться:

  1. 1. Безпека життєдіяльності як категорія.

  2. 2. Системний аналіз у безпеці життєдіяльності.

  3. 3. Ризик як оцінка небезпеки.

3. Підведення підсумків – 5 хв.

  • оголошую оцінки; відповідаю на запитання;

  • указую на питання, які вимагають підвищеної уваги на самопідготовці.

Завдання на самопідготовку:

    1. Основні завдання науки про безпеку людини, історія ії розвитку.

    2. Концепція безпеки життєдіяльності.

    3. Сукупність законів, правил, принципів сучасної безпеки життєдіяльності як науки.

    4. Концепції абсолютної безпеки життєдіяльності.

    5. Концепція допустимого ризику життєдіяльності.

    6. Теорія ризик (Ризик. Індивідуальний та соціальний ризик. Концепція ризику. Оцінка рівня ризику. Визначення та вимірювання ризику. Методи визначення ризику. Прийнятий ризик та безпека.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]