Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практические.doc
Скачиваний:
150
Добавлен:
21.04.2015
Размер:
167.94 Кб
Скачать

7.Складіть план-конспект колективної праці у природі для дітей 6 року життя.

«Висаджування розсади квітів на квітнику»

Мета: уточнити знання дітей про способи вирощування рослин, познайомити з прийомами висадки рослин, активізувати та збагатити словниковий запас за рахунок вживання нових слів, розвивати моторику рук, формувати навики співдружності, доброзичливості, виховувати відповідальність, бажання доглядати за рослинами, позитивне відношення до праці.

Попередня робота: читання художньої літератури, проведення дидактичної гри «Квітнуть квіти», розгляд ілюстрацій про квіти, їх висадку, догляд за ними.

Матеріал: розсада квітів, палички, граблі, лопатки, поливалки.

Хід заняття.

Вихователь: Діти, я дуже задоволена, що в цей сонячний чудовий день ми зібралися з вами на ділянці нашого садочка. Сьогодні ми продовживо розмову про рослини. Скажіть мені, будь-ласка, з чого можна виростити квіткову розсаду?

Діти: з насіння

Вихователь. Насінина – це те з чого починається рослина і чим закінчується. Що потрібно рослині для гарного росту?

Діти: рослині потрібно тепло, світло і вода.

Вихователь: що являється для рослини в природі теплом і світлом?

Діти. Звісно, сонце.

Вихователь: А водою?

Діти: дощ або сама людина поливає з лійки.

Вихователь: що потрібно зробити, щоб насіння дали початок новим рослинам?

Діти: посадити в землю, полити, щоб світило сонце і було тепло.

Вихователь: рослини вирощують із насіння, але деякі із них потребують багато тепла і світла, тому спочатку в теплій кімнаті із насіння вирощують розсаду, а потім, як потепліє на подвір'ї, вже висаджують її, в народі говорять, в відкритий грунт, на клумби, квітники і городи.

Діти, а хіба так все швидко відбувається: посадили, полили і милуємося красотою розкритої квітки?

Діти: Звісно, ні.

Дидактична гра «Що спочатку, а що потім»

Завдання: розповісти, що відбувається з насіниною, коли її висадили в грунт.

Насінина – росток із насінини - з'являються листочки - з'являється бутон - з'являється квітка – квітка зів'яла – утворилася насінина.

Сьогодні, я хочу познайомити вас з прийомами висадки розсади.

Показ та пояснення вихователя

Перш ніж посадити в землю розсаду – адже вона жива, потрібно сказати їй: «Рости на радість людям, а я буду доглядати за тобою, поливати, підгодовувати, підпушувати землю, тоді твоє ліжечко буде м'яке та пухнасте»

Для початку нам потрібно викопати ямку, зробити її поглибше, щоб добре опустилося коріння, взяти рослину в ліву руку і опустити в ямку, правою рукою розправити коріння, присипати їх землею до кореневої так званої шийки, обов'язково перевірити, чи міцно рослина покрита землею. Потім поливаємо рослину. Це потрібно робити обережно, росточки ніжні і можуть поламатися під сильним напором води. Ось і все.

Ми зараз з вами будемо висаджувати самостійно розсаду квітів на нашу клумбу.

Розподілимо завдання: одні діти копають ямки, інші висаджують рослини в грунт, решта поливає.

Перед тим як почати трудитися, згадаємо правила техніки безпеки.

  • Бути обережними з гострими предметами.

  • При отриманні травми зараз же звернутися до вихователя.

  • Після роботи помити руки з милом.

Після цього дітям роздається інвентар, діти самостійно висаджують розсаду квітів в квітник.

Вихователь: Діти, ми з вами добре попрацювали, давайте відпочинемо.

Фізкультхвилинка.

Молодці! А зараз будьте уважні! У мене для вас загадки не лише про рослини, а й про комах, які допомагають дружно квітнути квітам і дарувати радість все літо красотою та пишністю:

Висновок. Сьогодні ми з вами висадили розсаду квітів. З цього дня ми будемо доглядати за ними в порядку черги: поливати, підпушувати і підгодовувати добривами. Все це ми з вами робимо для того, щоб рослини виросли здоровими та пишними.