Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практические.doc
Скачиваний:
150
Добавлен:
21.04.2015
Размер:
167.94 Кб
Скачать

29.План-конспект заняття з декоративної аплікації

середньої групи

Тема «Тарілочка».

Завдання: вчити викладати і наклеювати візерунок на формі круга за мотивами української кераміки; розташовувати елементи візерунка симетрично в певній послідовності: квітку з пелюстками посередині, листочки по каймі. Розвивати окомір, чуття ритму і симетрії. Виховувати інтерес до української кераміки. Закріпити вміння користуватись клеєм, серветкою.

Матеріал: керамічні тарілки, зразок, аркуші круглої форми з коричневим тлом; готові вирізані пелюстки квіток червоного кольору, листочки зеленого кольору, кружечки, клей, пензлі, серветки, підставки.

Попередня робота: розгляд керамічних виробів, візерунків на них, заняття з ліплення «Тарілочка».

Хід заняття

Вихователь. Подивіться, діти, які гарні тарілочки принесла нам Оленчина мама. Ці тарілочки зробили наші ужгородські майстри кераміки. Називаються вони декоративними, бо прикрашені гарними візерунками. Використовують їх для прикрашання приміщення. Які гарні, яскраві квіти, листочки, крапки, лінії – це елементи візерунка. Щоб візерунок був красивішим, елементи мають бути різними. Розглянемо ось цю керамічну тарілочку. Запитання до дітей:

– Де розташований візерунок?

– З яких елементів він складається?

– Якого кольору пелюстки квітки, листя?

Вихователь. Подобаються вам тарілочки? А ви хотіли б мати такі тарілочки?

Добре, тоді ви теж будете маленькими умільцями і прикрасите візерунком кожний свою тарілочку. Ось як прикрасила свою тарілочку я. Посередині восьмипелюсткова квітка, а по краю тарілочки листочки. Пелюстки у квітки червоного кольору, симетрично розміщені.

Викладіть свої візерунки на тарілках. Спочатку шукаємо середину і ставимо кружечок – це середина квітки. Потім розміщуємо пелюстки: спочатку зверху, знизу, зліва, справа, а інші між ними. Листочки викладаємо по каймі навпроти кожної пелюстки. Виклали? А тепер можете наклеювати. Старайтесь працювати акуратно, щоб вийшло як у справжніх майстрів. Найгарніші тарілочки подаруємо лялькам, щоб вони змогли прикрасити ними свої кімнати.

Аналіз дитячих робіт.

Підсумок заняття.

30. План-конспект заняття з колективного ліплення.

страша група

Мета: зацікавити спостереженням за акваріумними рибками, розширити й поглибити знання дітей про риб; учити дбайливому до них ставленню; закріплювати поняття «морські» і «прісноводні» риби; знайомити з класифікацією тварин, із панорамним зображенням, учити засвоювати різні способи ліплення (рельєфне і скульптурне): створювати пласкі і об’ємні фігурки рибок та водоростей і з’єднувати їх з основою, розвивати в дітей здатність керувати своїми діями та вчинками, потребу в колективній праці; виховувати товариське ставлення одне до одного.

Обладнання: картинки із зображеннями морських і прісноводних тварин, технологічна карта виготовлення риб і рослин набір пластиліну, набори стек, зубочистки, сухі травинки, черепашки, камінчики, дощечка, вологі серветки.

Попередня робота. Спостерігання за живими рибками в акваріумі. Розглядання зображень морських і прісноводних риб в атласах, на листівках, в енциклопедії. Складання риб із різних геометричних фігур.

Хід заняття

Тематична ігротека

Творча гра «Рибне царство»

Вихователь розміщує дітей колом і дає кожному назву рибки ( за бажанням діти самі обирають собі назву ). Далі він стає в центрі кола, бере скакалку й каже: «Сьогодні в рибному царстві стало менше на…» У той час як дорослий обертає скакалку , діти підстрибують, намагаючись не наступити на неї. Той малюк, який наступив на скакалку, спійманий. Як тільки дитина наступила на скакалку, педагог говорить: «…стало менше на одну камбалу (восьминога, карася, щуку…)»

Дидактична гра «Морська – прісноводна»

Діти поділяються на дві команди. Дорослий вимовляє назву риби, а гравці команди по черзі говорять про місце її проживання (морська – прісноводна). Команда, чий гравець не відповів на запитання дорослого, поступається ходом суперникам. Дорослий може влаштувати гравцям пастки, називаючи замість риби птаха, ссавця чи іншу тварину. Такий елемент гри змушує дітей бути уважними. Наприклад, Карась – прісноводна, акула – морська, щука – прісноводна, скумбрія – морська, пінгвін – птах, короп – прісноводна, крокодил – плазун і т.д.

Вихователь пропонує дітям послухати вірш вказуючи на картинки із зображеннями різних морських мешканців.

Мотивація

Дітки з далекої африканської країни ніколи не бачили моря. Виліпімо для них маленький фрагмент морського життя. Нехай вони теж побачать, якою розмаїтою може бути природа на нашій планеті.

Розминка для рук «Морське дно»

Практична робота

Морське дно

1. Затягніть синім пластиліном поверхню картону або коробки.

2. Розкачавши джгутики й ковбаски, виліпіть водорості, розплющіть їх й прикріпіть до стінок.

3. Зробіть дно наліпивши жовтий і помаранчевий пластилін, прикрасьте його камінчиками , черепашками і сухими травинками.

Рибки

1. Зліпіть овал зі шматка жовтого чи рожевого пластиліну (за вибором дітей), розплющте його – вийшло тіло рибки.

2. Відщипніть від пластиліну три горошини й розкачайте їх у джгутики.

3. Розплющте джгутики й прикріпіть їх на овал так, щоб вийшов потрійний хвіст.

4. Плавці зробіть із двох великих і маленьких плескачів, пластин, «морквин» завитків тощо.

5. Рот зробіть із двох вигнутих ковбасок, загострених на кінцях, чи з маленьких кульок, крапельок.

6. Скачайте з кульок очі, розплющених у плескачики.

7. Луску зробіть стекою способом прорізування.

Восьминіг

1. Виліпіть овальний тулуб.

2. Розкачайте з «морквин» ноги-щупальця.

3. Виготовте тонкі плескачі та приліпіть їх до щупалець у вигляді присосок. Усередині зубочисткою зробіть дірочку в кожній присосці.

4. Зробіть очі з кульок

Крабик

1. Зліпіть кульку і сплющте її на дошці долонькою – це тулуб-голова краника

2. Для ніжок та клешнів розкачайте по 2 ковбаски і по 2 кульки, з’єднайте їх між собою. Сплющте кульки і за допомогою стеків проріжте їх – вийшли клешні.

3. Для оченят скачайте2 маленькі кульки, приліпіть на голівці

4. Рот проріжте стекою

Виставка

Діти поміщають фігурки виліплених тварин у «акваріум». Частина фігурок прикріпляється до стінок а інші вільно розташовуються по «акваріумі», нанизані на зубочистки, закріплені на дні.

Підсумок заняття.