Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ігри на знайомство.doc
Скачиваний:
100
Добавлен:
14.02.2016
Размер:
455.68 Кб
Скачать

Виховні заходи

Виховний захід: Дружба та її значення цу житті людини

Мета: формувати в учнів кращі моральні та духовні цінності , розвивати вміння спілкуватися, виховувати почуття дружби, вияснити значення понять «друг», «дружба», «товариш», «приятель», «ровесник»; виховувати почуття колективізму.

Зміст заняття.

Епіграф: “Хто не шукає дружби з ближнім, той сам собі заклятий ворог”

Шота Руставелі

1. Слово вчителя.

Ви всі добре зрозуміли, що темою сьогоднішньої години спілкування є дружба. Це дуже багатогранна і цікава тема. Ми з вами спробуємо розглянути її з усіх сторін. Погляньте на свої парти. На них лежать гілочки. Як ви гадаєте, для чого вони сьогодні вам потрібні? А хто пам’ятає казку “Батьківський заповіт”? Про що ця казка? Учні розповідають казку. Ось і ми з вами зберемо наші гілочки у пучечок і перев’яжемо стрічкою. Цей пучечок стане немов би символом єдності нашого класу, символом дружби.

Сьогодні ми з вами поговоримо про дружбу і будемо обговорювати декілька дуже серйозних питань.

- Як ви розумієте слово «дружба»?

- Хто такий друг?

- Хто може стати другом?

- У кого є справжні друзі?

- Що означає «дружити»?

1. Читання та коментування висловів про дружбу великих людей.

2. Конкурс на кращого знавця прислів’їв та приказок про дружбу.

Прислів’я та приказки про дружбу

1. Дерево міцне корінням, а людина друзями.

2. Один в полі не воїн.

3. Дружні сороки орла заклюють.

4. Де дружно, там і хлібно.

5. Дружний табун і вовків не боїться.

6. Дружба - велика сила.

7. Друга шукай, а знайдеш – тримай.

8. З добром дружись, а лихого стережись.

9. У лиху годину пізнаєш вірну людину.

10. Міцну дружбу і вогонь не спалить.

11. Хто в біду допоміг, той два рази поміг.

12. Справжній друг пізнається в біді.

13. Не зв’язуйся з лихим перше, не пошкодуєш потім.

14. Добрий друг підніме людину, а поганий погубить.

15. Людина з друзями – степ із квітами, а людина без друзів – жменя попелу.

16. Сила птаха в крилах, а людини – в дружбі.

17. Людина без друзів, мов дерево без птаха.

18. Без вірного друга – велика туга.

19. Вірного друга народ прославить, бо він товариша в біді не оставить.

20. Яку дружбу зведеш, так і життя проведеш.

21. Нових друзів май, а старих не забувай.

22. Справжнього друга за гроші не купиш.

23. Матимеш щирого друга, то матимеш ще одну голову.

24. Біда друзів випробовує.

25. Друг не той, хто медом маже, а хто правду каже.

Так дійсно, їх є дуже багато. То що є дружба? Зараз наш інформаційний центр розкриє нам це поняття, користуючись тлумачним словником.

Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, прихильності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей. Це активна зацікавленість один в одному.

3. Музична розминка. Пісня «Дружба крепкая».

4. Словникова робота: друг, товариш, приятель, ровесник.

5. Читання та обговорення вірша А. Барто «Требуется друг».

6. Складання власного закону «Справжній друг».

7. Тест «Чи добрий у вас характер?»

1. Чи вважаєте ви, що у ваших знайомих поганий характер?

2. Чи дратують вас щоденні дрібні обов’язки?

3. Чи вірите ви, що ваші друзі вам вірні?

4. Чи приємно вам, коли незнайомий ровесник каже вам: «Ей, ходи сюди!»?

5. Можете ви вдарити кішку або собаку?

6. Чи часто ви хворієте?

7. Чи часто вам хочкться поміняти парту, за якою ви сидите?

8. Відстоюєте свою думку навіть тоді, коли розумієте, що це помилка?

9. Чи важкі для вас суспільні обов’язки?

10. Часто думаєте про своє невезіння?

11. Чи зберегли ви свої дитячі іграшки?

12. Можете з усмішкою сприймати жарти над собою друзів?

13. Подобається вам бути в колі своєї сім’ї?

14. Ви злопам’ятні?

15. Здається вам, що весь час стоїть погода, яка не відповідає даному сезону?

16. Можете ви проявляти нетерпіння, коли 5 хвилин чекаєте товариша, що запізнюється?

17. Доводилось вам зраку бути у поганому настрої?

18. Дратує вас класична музика?

19. Дратує вас присутність у вашому домі чужих людей, які знаходяться у вас більше години?

Поставте по 1 балу за кожну позитивну відповідь на запитання 3.9.10.13.14.19. та по 1 балу за негативну відповідь на запитання 1,2,4,5,6,8,11,12,15,16,17,18.

Більше 15 – у вас покладистий характер і ви доброзичливі до людей.

8 – 15 – ви не лишени недоліків, але з вами можна ладити.

Менше 8 – вашим друзям можна поспівчувати.

Заключне слово вчителя.

В Україні існує традиція на Вербну неділю освячувати вербові гілочки. Кажуть, якщо цю гілочку посадити в цей день, то вона обов’язково прийметься і з неї виросте гарна верба. І якщо ми теж освятимо наші гілочки дружбою, то виростемо чудовими і гарними людьми.

Тому давайте згадаємо слова Кота Леопольда “Друзі, давайте жити дружно!”. На цьому наша година спілкування завершується. До побачення.

Звучить фонограма пісні про дружбу.

Виховний захід: Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?

Тема заходу: «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»

Вид уроку: рольова гра.

Технологія: ігрова технологія.

Мета заходу: спонукати учнів поглянути на глобальну комп'ютерну мережу Internet з різних сторін.

Дійові особи: Суддя, Прокурор та Адвокат. ІНТЕРНЕТ, свідки захисту, свідки звинувачення, секретар.

Вчитель виконує роль судді в диспуті сторін, який незалежно і аргументовано буде приймати, або відкидати доводи, що приводяться, і стежити за тим, щоб одні і ті ж аргументи не повторювалися в різному формулюванні, і за тим, щоб дискусія була в цивілізованих рамках.

План уроку

1. Вступне слово судді.

2. Слово Прокурора.

3. Виступи свідків звинувачення.

4. Слово адвоката.

5. Виступи свідків захисту.

6. Виступ звинувачуваного.

5. Завершальне слово судді.

Хід уроку

(приклади виступів, послідовність дії)

Секретар суду: Встати, суд йде!

Суддя: Прошу сідати!

Світ змінився з приходом глобальної комп'ютерної мережі Internet. У людства з'явилися фантастичні можливості в області комунікацій. Сьогодні не виходячи з будинку можна познайомитися і поспілкуватися з людьми, що знаходяться далеко за межами Вашої країни, а може бути і взагалі на іншому континенті, придбати різні товари і послуги і багато що інше.

Проте, далеко не все так просто і радісно, як може показатися на перший погляд. Глобальне розповсюдження комп'ютерних мереж несе в собі ряд проблем, про яких ми мало замислюємося, про яких слід знати.

Звинувачення підтримує прокурор _______, захист здійснює адвокат ________.

Давайте спробуємо виявити сильні і слабкі сторони, достоїнства і недоліки глобального розповсюдження комп'ютерної мережі.

Слухання оголошується відкритим.

Слово надається прокурору. ______, прошу вас.

Прокурор: Ваша честь, поважана публіка!

Всім відомий крилатий вираз: “Благими намірами вистилає дорога в пекло”. І, на наш погляд, воно застосовне і до розвитку глобальної комп'ютерної мережі Internet. Розповсюдження і розвиток комп'ютерних мереж породило цілий комплекс злочинів нового вигляду.

Internet обвинувачується в розповсюдженні вірусів і шкідливих програм, а також в пропаганді насильства і жорстокості, ще в розповсюдженні спама, порушенні авторських і суміжних прав і спричиненню шкоди етичному і фізичному здоров'ю людини. З боку звинувачення були запрошені свідки, які можуть підтвердити перераховані факти.

Але на початку у мене питання: Людство жило багато років без Internet. Як, коли і навіщо він з'явився на світ?

Адвокат: Ваша честь, дозвольте викликати наших свідків — істориків.

Суддя: Дозволяю викликати для надання свідчень свідків — істориків. Суд нагадує про відповідальність за дачу помилкових свідчень. Відповідайте на питання прокурора. Як, коли і навіщо Internet з'явився на світ?

Виступ свідків захисту: Присягаємося говорити правду і лише правду. (Виступ про історію створення, слайд-шоу з фотографіями «батьків» Internet)

Секретар: В зал суду запрошується свідок, який розповість про комп’ютерні мережеві віруси.

Свідок 2: Присягаюся говорити правду і лише правду. Віруси можуть бути різні (розповідь про види шкідливих програм, які на даний час найбільш розповсюджені в мережі). Вони розповсюджуються по мережі Internet щодня, і доводиться обновляти свої антивірусні бази по кілька разів на день, щоб відчувати себе в безпеці. Але все таки розробка вірусів небезпечна на рівні безпеки країни, а не тільки окремого користувача.

Секретар: В зал суду запрошується свідок член комісії по інформаційній політиці.

Свідок 3: Присягаюся говорити правду і лише правду. Internet обвинувачується в розповсюдженні спама. За останні півтора роки експерти вивчили всі існуючі види і категорії спама і дійшли висновку, що при віднесенні до спаму будь-якого небажаного або рекламного листу, виникає велика небезпека втратити ділову пошту. Але, проте, спам доставляє користувачам багато незручності.

У переважній більшості спам використовується для реклами, іноді для накручування лічильників на сайті, збору інформації, рідше для засилання вірусів. Але є загальна мета – довести свою інформацію до максимально можливого числа адресатів при мінімальних витратах. Причому “авторів” не хвилює склад аудиторії, головне – кількість.

Секретар: В зал суду запрошується свідок, який розповість про піратство в мережі.

Свідок 4 виступає із звинуваченням Internet в порушенні авторських і суміжних прав.

Секретар: В зал суду запрошується свідок представник органів правопорядку.

Свідок 5 виступав із звинуваченням Internet в пропаганді насильства і жорстокості.

Прокурор: Ваша честь! За допомогою Internet орудують багато шахраїв! Прошу вислухати ще свідків звинувачення.

Секретар: В зал суду запрошується свідок.

Свідок 6: Присягаюся говорити правду і лише правду. Однієї з популярних сфер активності Internet - шахраїв стали аукціони, де під «доброчесним» дахом виявилося дуже зручно займатися нелегальною торгівлею — наприклад, збутом викраденого, спекуляцією дефіцитними квитками і т.п.

Крім цього, одержали воістину нечувані раніше можливості (з виникненням Internet), так це торговці «липовими» дипломами. Вихід на міжнародні простори додав цьому злочинному бізнесу так масові масштаби, що під загрозою повної компрометації виявилася вся система «дистанційного» навчання.

Секретар: В зал суду запрошується психолог.

Психолог: У даний час Internet представляє величезну загрозу для психічного і фізичного здоров'я людей. Найпоширенішою формою Internet – залежності є геймерство. Переважання цієї форми обумовлено відсутністю необхідності в яких-небудь навиках роботи з персональним комп'ютером.

Ще одна форма Internet – залежності – хакерство. Людину привертає те, що він може когось перехитрити, відчути себе краще, розумніше, сильніше за інших. Діяльність хакерів в основному не носить комерційного характеру, але в той же час завдає величезного збитку інтелектуальної власності і може використовуватися в злочинних цілях.

Ще одна форма Internet – залежності – це спілкування по Internet. Це небезпечно тим, що людина поступово розучується спілкуватися в реальному житті, полюс комунікативної активності переноситься з реальних умов соціуму в мережу.

Секретар: В зал суду запрошується свідок, інтернет-залежний користувач.

Інтернет-залежний користувач: Присягаюся говорити правду і лише правду. Я усвідомлюю, що хворий. Я приходжу додому з школи – і відразу включаю комп'ютер і заходжу в Internet. Мені фізично погано, якщо немає доступу до мережі… Я провожу там весь свій час, я не ходжу на вулицю, не спілкуюся з друзями... Я не сплю ночами, не роблю уроки… І у всьому цьому винуватий Internet! Я практично втрачений для суспільства, але нічого не можу з цим поробити! Мої типи мережевих захоплень:

- Нав'язливий серфінг – пошук інформації, подорожі по мережі;

- Віртуальне спілкування – переписка, участь в чатах, форумах, поява багатьох віртуальних знайомих;

- Віртуальний шопінг – мережеві азартні ігри, аукціони, непотрібні покупки в Інтернеті;

- Ігрова залежність – комп'ютерні і мережеві ігри;

- Кіберсексуальна залежність – нав'язливе відвідування порносайтів і сайтів кіберсексу.

Суддя: Слово для захисту надається адвокату. ______, будь ласка.

Адвокат: Слід пам'ятати, що основне призначення Internet – це отримання необхідної інформації в максимальному об'ємі за мінімальну кількість часу. Будь-яка протидія використовуванню Internet сучасним людством є кроком назад в історичному розвитку. Internet дає людям свободу. Він повинен існувати і не бути чиєюсь власністю.

З свого боку ми теж запросили свідків, яким є що сказати про плюси Internet.

Секретар: В зал суду запрошується свідок, якій розповість про безкоштовне програмне забезпечення.

Свідок 7: Присягаюся говорити правду і лише правду. Internet сприяє розвитку вільного Internet ПО. До того ж такі сервіси Internet, як ICQ і багато інших, сприяють спілкуванню людей, які в реальному житті взагалі могли б ніколи не зустрітися. Значить, Internet сприяє новим знайомствам і не дає загаснути старим.

Секретар: В зал суду запрошується свідок бізнесмен.

Бізнесмен: Присягаюся говорити правду і лише правду. Internet - це вікно в діловий світ. В ньому всі рівно. Це єдине місце, де мале підприємство може скласти гідну конкуренцію монстрам великого бізнесу. (розповідь про можливості бізнесу в Internet)

Прокурор: А всі ці іноземні слова: провайдери, браузери, домени, модеми... Поясніть, що це значить?!

Суддя: Обвинувачений! Відповідайте на питання прокурора.

Інтернет дає визначення основним термінам.

Прокурор: А яка користь від INTERNET освіті?

Адвокат: За допомогою INTERNET можна дістати доступ до навчальних програм, до системи дистанційної освіти, особливо цікаво вивчати мистецтво, використовуючи сайти різних музеїв. Ви зможете подорожувати по залах Ермітажу, не виходячи з будинку і не штовхаючись в натовпі туристів. Ви зможете потрапити в Білий дім у Вашингтоні, познайомитися з сім'єю американського президента. Правда, для цього потрібно ще знати англійську мову.

Багато вчителів в школах практикують використовування комп'ютерів для навчання. Це і презентації на уроках, і відеоуроки по провидінню хімічних реакцій і фізичних експериментів, і використання комп'ютерів для математичного моделювання і т.д. Але наука не стоїть на місці – і те, що використовувалося сьогодні, вже може бути неактуальне завтра. І, здається, це головна мета використовування Internet в школі – отримання свіжої інформації і оновлення програмних продуктів для нашого подальшого навчання.

Є і інші плюси інтернетизациї – участь в Internet-конференциях, форумах і т.п., де кожний, будь то учень або вчитель, може взнати щось нове, познайомитися з людьми, які зацікавлені в предметі так само, як і ти сам.

Прокурор: Для підключення до INTERNET потрібен купа грошей: потрібен комп'ютер, модем, потрібно сплатити послуги провайдера! Як же зможе школяр працювати в INTERNET, якщо у нього цього немає?

Адвокат: Але ж якраз для цього і створені Internet-клуби, які мають ліцензію на освітню діяльність і надають всім охочим послугу Internet.

Секретар: В зал суду запрошується свідки користувачі – школярі для надання свідчень.

Свідки: Розповідь про можливості, які надає Internet та безпечне користування інтернетом (послуги)

Суддя: Обвинувачений, ваше останнє слово!

ІНТЕРНЕТ: Я не визнаю свою провину. Я – лише ресурс, який надає певні можливості. А як мене використовуватимуть – для користі або в шкоду – залежить від конкретних людей. Отже судити треба не мене, а користувачів, які використовують мої ресурси для протизаконних дій! Але я хочу привести деякі статистичні данні.

За даними дослідницького центру GfK Ukraine, кількість користувачів Інтернету в Україні за рік з 4 кварталу 2008 року до 4 кварталу 2009 року збільшилася на 37%. При цьому кількість сімей, у яких є комп’ютер, за той же період часу збільшилася лише на 29%. Найшвидше кількість регулярних користувачів Інтернету збільшувалася серед вікових груп 30-39 та 40-49 років, де вона зросла на 62 і 63%, відповідно. У четвертому кварталі 2009 року 57% населення віком 16-19 років користувались Інтернетом принаймні раз на чотири тижні, тоді як серед громадян, старших від 50 років, лише менше 5% регулярно користуються Інтернетом.

Електронна пошта не тільки залишається найпопулярнішим сервісом Інтернету, у четвертому кварталі 2009 року кількість користувачів цього сервісу зросла до 52% від тих, хто має доступ до Інтернету. Найбільш розвинутим способом виходу в Інтернет став мобільний доступ. За рік кількість користувачів тут збільшилася з 9% до 16%. Лідером за кількістю нових користувачів стали соціальні мережі. Тепер 31% користувачів Інтернету в Україні відвідують ці ресурси. Також підвищеною популярністю користуються новинні сайти (число відвідувачів у віковій групі від 30 до 49 років зросла тут з 24% до 29%) і сайти з мультимедійним контентом (з 26% до 32% збільшилася кількість користувачів, які завантажували музику і фільми, і з 9 % до 14% підвищилась кількість тих, хто переглядає онлайн-відео або слухає онлайн-радіостанції).

Суддя: Суд, розглянувши всі обставини справи і вислухавши всіх свідків, вирішив:

Internet – двозначна річ. З одного боку, це простір свободи, з іншою – прозорості і контролю. Internet увібрав в себе не тільки достоїнства глобальності, але і глобальні вади. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від людини…

Вирок остаточний і не оскаржує! Судове засідання оголошується закритим!

Секретар: Встати! Суд йде!

Завершальне слово Вчителя:

(Підведення підсумків заняття).

Протягом заняття нам вдалося поглянути на глобальну комп'ютерну мережу Internet з різних сторін. Виявлені як позитивні, так і негативні її якості.

Узагальнюючи все вищесказане можна зробити висновок, що Internet є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і відноситься до неї з часткою розумного скептицизму.

На дошці з’являються у вигляді таблиці, позитивні та негативні сторони використання Internet.

Позитивні Негативні

Спілкування без меж в реальному масштабі часу.

Оперативний глобальний пошук інформації.

Передача файлової інформації без використовування зовнішніх носіїв.

Інтернет-торгівля і банківські операції.

Можливість дистанційної освіти.

Додаткові робочі місця.

Системи оперативного опитування соціологічного або іншого.

Розподілені розрахунки.

Розваги.

Підміна реального спілкування віртуальним.

Погіршення креативної здатності.

Шкода здоров'ю.

Розповсюдження комп'ютерних вірусів.

Розповсюдження нелегальної інформації.

Можливість невірогідності інформації.

Порушення авторських прав.

Відносна незахищеність електронних грошей.

Електронний спам.

Вторгнення в особисте життя.

Висока вартість послуг провайдерів.

ЗАГІН

ПРОПАГАНДА”

Девіз :

Пропаганда ми звемось –

До усіх висот рвемось.

Речівка :

У морі хвиль ми почуємо знов –

Віримо в щастя, надію, любов !

Пісня :

У табір ми приїхали разом відпочить.

Разом веселитись, та завжди дружить.

Зараз ми покажем самий вищий клас

Давайте веселіше, підтримайте нас.

Це є пропаганда ! ( 2 рази ).

Команда пропаганда найкраща із усіх

В ній завжди панує тільки дзвінкий сміх !

Це є пропаганда ! ( 2 рази ).

П – популярні

Р – розумні

О – обдаровані

П – прогресивні

А – артистичні

Г – говорючі

А – активні

Н – набридливі

Д – дотепні

А – азартні

ЗАГІН

БАРВІНЧАТА”

Девіз :

Стелися барвінку будем поливати,

Шануй батька й неньку –

Горя не будеш знати.

Речівка :

Раз, два, три, чотири,

Три, чотири, раз, два, три,

Хто крокує дружно в ряд ?

Загін юних барвінчат !

Веселі, сміливі,

Розумні, кмітливі,

Тільки тих , хто любить труд

Барвінчатами зовуть !

Пісня :

Від барвінку стане всім світліш

І великим і усім маленьким діткам

Подаруй барвінок ти скоріш,

І усім нам стане веселіше.

Приспів :

З голубого потічка

Починається ріка,

А природа починається з барвінку.

ЗАГІН

ПАТРІОТИ”

Девіз :

Як будеш сміливим

І вправним усюди –

Тебе шануватимуть,

Знатимуть люди.

Речівка :

Раз, два, три, чотири.

Хто крокує ? Ми крокуєм.

Ми сміливі, ми веселі.

Батьківщину любим всі.

Пісня :

Над рідним краєм веселка грає,

Смерічки в горах танок ведуть.

Всіх вірних друзів, всіх щирих друзів

„Світанок” кличе, Карпати ждуть.

Приспів :

Ой дана, дана, ой дана, дана,

„Світанок” кличе Карпати ждуть.

Пісні народу , як нагороду,

Як пам’ять в серці всіх збережуть.

Піснями цими, Вас, побратими

„Світанок” кличе, Карпати ждуть.

Приспів.

ЗАГІН

«Невгамовні»

Девіз: «Невгамовні ми малята,

Ми всі дружні і завзяті!»

Речівка: – Раз, два, три, чотири в ногу!

- «Невгамовним» дай дорогу!

- Хто іде?

- Ми йдемо!

- Весело ми живемо!

- Сумувати ніколи,

Бо їдуть канікули!

ЗАГІН

«Дивосвіт»

Девіз: «Дивосвіт, Дивосвіт,

Ми шлемо усім привіт,

Всі рівняйтеся на нас,

Бо світ навколо – просто клас!»

Речівка: – Бум, Бум, Бум –

- Проженемо ми весь сум!

- Бам, Бам, Бам –

- Буде весело всім нам!

- Хай дивосвіт пізнає кожен,

Сміх і радість переможуть!

«Капітошки»

Девіз: «Ми маленькі капітошки,

Ми – одна сім’я.

Дуже дружні і веселі,

Радо носим це ім’я!»

Речівка: – Будь веселий!

- Завжди так!

- Будь бадьорий!

- Тільки так!

- Настрій – во!

- Погода – клас!

- Приєднайтеся до нас!»

Загін “Барвистий квітник”

Закличка:

“Всі ми гарні, як квітник,

Виховник наш – садівник.

Наші мрії-пагінці

Гріють сонця промінці”.

Загін “Тиха година”.

Закличка:

“Там, де ми, - там гамір й сміх,

Звеселяємо усіх.

Не змовкаємо й на мить,

Назву з гумором сприйміть”.

Загін “Герої казок”

Закличка:

“Казку творимо самі,

В ній герої головні

Не сім гномів й Алладін,

А лиш дружний наш загін”.

Загін “Чомучки”

Закличка:

“До відбою від світання

Виникають в нас питання,

Пізнаємо білий світ,

Літу теплому – привіт”.

Загін “Капітошки”

Закличка:

“Не сумуємо ні трошки,

Ми – веселі капітошки”.

Кричалки

1.Вихователь(В):”Здрастуйте, діти!” Діти (Д):„Здрась!”(привітання повторюється 3 рази)

В:” Настрій як?” Д: „Ось так!”( кисть в кулак,великий палець вгору)

В: ”Чи насправді так?” Д: „Так!”

Усі: „ Ура! Ура! Ура!” ( на цих словах можна підстрибувати)

В: „ Щоб усе було в порядку” Д: „Ми виходим на зарядку”

В: „ Настрій як?” Д: „Ось так!” ( кисть в кулак,великий палець вгору)

В:” Чи усі гадають так?” Д: ”Так, так, так!”

В:” Молодці!” Д: ”От так ми!”

В:” Розумахи!” Д: ”Так це ми!”(гладячи себе по голові)

В:” Чудово!” Д: ”Фантастично!”

В:” Прекрасно!” Д: ”Екзотично!”(потираючи долоню об долоню)

В:” Будьмо!” Д: ”Гей!”

В:” Будьмо!” Д: ”Гей!”

В:” Будьмо!” Д: ”Гей, гей, гей!”( підстрибуючи)

Усі разом плескають в долоні, стрибають, тупають ногами, повторюючи:” Все ОК, все ОК, все чудово! Повторімо знову й знов, обов’язково!”

Повторювати три рази, прискорюючи темп.

2.

В:” Ви нічого дітваки!” Д:”Та ми справжні козаки!”

В:” Та ви, хлопці, хвалькуваті!” Д:”Хвалькуваті ви, вожаті!”

В:” Будемо відпочивати?” Д:”Будем голосно кричати!”

В:” Ну, дівчатка, голосніш!” Д:”А-а-а-а!”

В:” Нумо, хлопчики, сильніш!” Д:”А-а-а-а!”

В:” Нумо, разом, усі разом, разом буде веселіш!”

Усі кричать „А-а-а-„, тупають ногами, підстрибують і кричать:” Ура-а-а!”

Для старшого віку

1.

Хтось:” Унко, ун хондо, хое вое?” Усі:”Ахое!”

Хтось:” Ун паті пакти ное?” Усі:”Ахое!”

Хтось:” Ун паті пакти ное?” Усі:”Ахое! Ахое! Ахое!”

Хтось:” Ама?” Усі:”Ча!”

Хтось:” Ама, ама, ама?” Усі:”Ча!Ча! Ча!”

Хтось:” І ма?” Усі:”Хей!”

Хтось:” І ма?” Усі:”Хей!”

Хтось:” І ма?” Усі:”Хей! Хей! Хей!”

2.

В:” Т-с-с-с! О пері тікі тамбо?” Усі:”О пері тікі тамбо!”

В:” О мусо, мусо, мусо?” Усі:”О мусо, мусо, мусо!”

В:” Лео – ле?” Усі:”Лео – ле!”

В:” Отікі ляо, бебі?” Усі:”Отікі ляо, бебі!”

В:” Лео – ле?” Усі:”Лео – ле!”

В:” Бамба оле?” Усі:”Бамба оле!”

В:” А ман діп –у?” Усі:”А ман діп – у!”

В:” А ман діп – і?” Усі:”А ман діп -і!”

В:” А ман діп – ага?” Усі:”А ман діп – ага!”

В:” Будьмо!” Усі:”Гей!”

В:” Будьмо!” Усі:”Гей!”

В:” Все у нас тепер...” Усі:”ОКей!”

3. Ходив я на пасіку вчора,

Всі: гей-гоп!

там більше не було нікого,

Всі: гей-гоп!

одні тільки мертвії бджоли,

Всі: гей-гоп!

ой, хто ж це вчинив такий злочин?

Всі: гей-гоп!

мабуть, то якийсь вурдалака!

Всі: гей-гоп!

Ой, ви бджоли,

Всі: гей-гоп!

Ой, ви бджоли,

Всі: гей-гоп!

Ой, ви бджоли-бджоли-бджоли, вулики мої!

Всі: гей-гей-гей!

England is a highly developed industrial country. The city of London is one of the World's three leading financial centres along with New York and by far the biggest in Europe The Bank of England is the commercial pulse of the city of London while Greater London is important for products of all kings in cluding food, instrument engineering, electrical and electronic engineering, clothing, furniture and printing. It has some heavy engineering plants and several leading research establishments65. London is a great port with many docks.

North-west of London, in the midland counties (the Midlands) is a very important industrial district which is known as the "Black country". In Birmingham, the centre of this area, and in the manufacturing towns nearby, various goods are produced: machine tools, tubes, domestic metalware, rubber products, etc. The largest coal and iron fields in Britain are located in the Midlands. Further north is Manchester, one of the main centres for electrical and heavy engineering and for me production of a wide range of goods including computers, electronic equipment, petrochemicals, dye-stuffs and pharmaceuticals. The Manchester Ship Canal links Manchester with Liverpool, one of Britain's leading seaports.

East of Manchester is the city of Sheffield, well-known for its manufacture of high quality steels, tools and cutlery. A short railway journey to the north-east will take you from Manchester to Bradford, the commercial centre of the wool trade.

Further north is Newcastle situated on the North Sea coast, a city famous for its shipbuilding yards and its export of coal.

What is remarkable about the second half of the 20th century is the accelerating pace of change.

The Scottish economy has moved away from the traditional industries of coal, steel and shipbuilding. North-east Scotland is now the centre of offshore oil and gas industries. There has been a significant development in high-technology industries, such as chemicals, electronic engineering and information technology. In Scotland, the richest part is that of the Lowlands. Here there are coal and iron fields. Glasgow is the largest city, seaport and trading centre of Scotland.

Recent decades have seen fundamental changes in the Welsh economy. Wales is an important centre for consumer electronics, information technology, chemicals, and food and drink.

Although Britain is a densely populated, industrialized country, agriculture is still one of its most important industries. Dairying is most common in the west of England, where the wetter climate encourages the growth of good grass. Sheep and cattle are reared in the hilly and moorland areas of northern and south-western England. Its best farmland lies in the south-eastern plains.

The south of England is rural, with many fertile valleys, well-cultivated fields and pastures.

The south-eastern coast is well-known for its picturesque scenery and mild climate and a number of popular resorts. On the southern coast of England there are many large ports, among them: Southampton, Portsmouth, Plymouth.