Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
я у світі. Україна - незалежна держава.docx
Скачиваний:
1045
Добавлен:
13.03.2015
Размер:
9.32 Mб
Скачать

Міністерство освіти і науки України

ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище ім. А.С.Макаренка»

Урок з предмету

«Я у світі» на тему:

Підготувала:

студентка 143 групи

Молошна Юлія

Лебедин 2014

Тема. Україна – незалежна держава.

Мета:сформувати уявлення про державний устрій України, основні права та обов’язки людини; поглибити та розширити знання учнів про Україну; розвивати спостережливість, пам'ять, логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини, бажання зробити її кращою.

Тип уроку: комбінований.

Методи і методичні прийоми: бесіда, робота над акровіршем, загадкою, інтерактивні вправи «Асоціативний кущ», «Доповни вірш», «Мікрофон», «Привітання», розповідь, робота з підручником, словникова робота, робота в зошиті з друкованою основою.

Обладнання: мультимедійна презентація, табличка «Мої права», завдання для роботи в парах.

Література:

  1. Державний стандарт початкової освіти.

  2. Навчальна програма для загальноосвітніх навч.закл. із навчанням українською мовою, 1-4 класи.-К.:Видавничий дім «Освіта», 2013.-204с.

  3. Я у світі.3 клас: підруч. Для загальноосв.навч.закл./ О. В. Тагліна, Г. Ж. Іванова.-Х.: Вид-во «Ранок», 2013.-144с.

  4. Україна – наш спільний дім:[http://shkola-8.net.ua/ukrayna-nash-spilnij-dim.html].

Хід уроку

І.Організаційна частина.

1. Вправа «Привітання».

  • Зараз я буду говорити привітання,а ті учасники, яких, на їхню думку, це стосується, повинні говорити хором «добрий день». (сл.2)

1) «Добрий день, діти, у кого в цей момент гарний настрій»;

2) « Добрий день тим, хто добрий і справедливий»;

3) « Добрий день тим, хто хоче дізнатися щось нове та цікаве»;

4) « Добрий день, активним та старанним»;

ІІ. Оголошення теми й мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, а хто знає, що таке акровірш?( Це вірш, в якому перші літери кожного рядка, прочитувані згори вниз, утворюють слово або речення)

  • Тож зараз ваше завдання: прослухати акровірш і відгадати слово, яке утворилося.

1. Читання акровірша і загадки. (сл.3)

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині край.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

М. Чернявський

  • Тож, яке слово утворилося? (Україна)

  • Відгадайте загадку:

У світі одна – всім потрібна вона. (Батьківщина)

  • Чим ви найбільше пишаєтесь у своїй Вітчизні?

  • Як ви вже здогадались, тема сьогоднішнього уроку: (сл.4) «Україна – незалежна держава». Сьогодні ми з вами поговоримо про нашу рідну землю, на якій ми з вами народилися і живемо; дізнаємося більше про становлення незалежності та устрою нашої славетної Батьківщини.

2. Слухання вірша в.Симоненка. (сл.5)

  • Прослухайте вірш Василя Симоненка. Як ви розумієте ці слова?

Можна вибрать друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати.

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

ІII. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Інтерактивна гра «Мікрофон».

  • Зараз ми з вами пограємо в гру «Мікрофон». Я задаю запитання, а ви, передаючи один одному мікрофон, відповідаєте на них. Говоріть швидко й ла­конічно. (сл.6)

  • Що таке суспільство? (Група людей, об’єднаних спільною історією, культурою, законами, виробництвом.)

  • Без кого не існує суспільство? (Без людини)

  • Що слід робити, щоб у суспільстві був лад?

  • «Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини»,— сказав один учений. Поясніть, як ви розумієте ці слова.

  • Що таке толерантність?

  • Які ви знаєте правила толерантної поведінки?

  1. Гра «Обери роль до душі». (сл.7)

  • -У кожного з нас у житті є багато ролей. Оберіть, яка вам найбільше до душі, а яка дається важко. Поясніть свій вибір.

1. Я – учень.

2. Я- сусід.

3. Я – син (дочка)

4. Я- товариш.

5. Я – пішохід.

6. Я – пасажир.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання вірша.

  • Прослухайте вірш «Україна» і скажіть, За що автор любить Батьківщину? (За те, що тут живуть друзі та рідні, за рідну мову солов’їну, за квіти, які ростуть по селах) (сл.8)

Україна

На білому світі є різні країни,

А в них – і ліси, і лани…

Та тільки одна на землі Україна,

А ми – її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть…

Та тільки одну Батьківщину я маю,

Її Україною зовуть.

Моя Україно, тебе я кохаю –

Тут дім мій, тут друзі живуть.

Тут мовою рідною піснею лунає

І мальви по селах цвітуть.

Валентина Новомирова

    • Діти, а що для вас Україна? (це рідний край, де я народився, живу, де живуть і працюють мої батьки; це земля,  на якій народився видатний український поет і художник Т.Г.Шевченко; це ліси та парки, гори, ріки і степи; це вулиця, на якій я живу, школа, мої друзі; це моя родина: тато, мама, сестричка, бабуся, дідусь, рідна домівка)