Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Дайте відповіді на запитання:

  • Як називається богатирське число? (три)

  • Сума яких чисел, розташованих поруч, дорівнює 9? (4 і 5)

  • Скільки часу вміщується у добу? (24 години)

  • Студент ліг спати о 9 годині, а будильник поставив на 10. Скільки часу проспав студент? (1 годину)

  • Якщо до полудня залишилося 5 годин, то котра зараз година? (7 година ранку)

  • Яка цифра на циферблаті розташована навпроти 2? (7)

  1. Повторення правил ТБ

  2. Аналіз контрольної роботи

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Мотивація навчальної діяльності

  2. Оголошення теми і мети уроку

  3. Ознайомлення з новим матеріалом

Розповідь про можливості і галузі використання комп’ютерної графіки. Повторення можливостей графічного редактора Paint, його інтерфейсу.

Розповідь учителя поєднується з роботою із зошитом: завантаження графічного редактора та завдання 1 (відповіді: виділення довільної області, гумка, вибір кольору, олівець, розпилювач, лінія, прямокутник, еліпс, вилічення прямокутної області, заливка, масштаб, пензель, уведення тексту, крива лінія, многокутник, округлений прямокутник)

  1. Фізкультхвилинка

Вітер віє-повіває,

Орач сіє-посіває.

Рости, рости, жито,

Силою налите.

Рости, рости, пшениця,

Сонечка сестричка.

Як посіємо зерно,

Знов за парти сядемо.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 2.

Відповіді: 2, 5, 1, 3, 6, 4

Завдання 3.

Відповіді: відміна дії; повернення дії, що відмінили

  1. Робота з комп’ютером

Учнів класу поділити на групи. Кожна група отримує своє завдання: намалювати дерево і квітку. Для виконання цього завдання учні можуть використовувати будь-які інструменти.

Учитель збирає створені малюнки і на одному комп’ютері об’єднує дерева і квітки в картину «Сад». Обговорює з дітьми цю можливість комп’ютерної графіки.

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок №29

Тема: Копіювання і перенесення фрагментів малюнка. Виконання повороту різних частин малюнка. Практична робота № 26. «Рахівниця». Копіювання та перенесення фрагментів малюнка.

Мета:

  • навчити учнів прийомам «копіювання» і «переміщення» фрагментів малюнка;

  • розвивати алгоритмічне мислення;

  • виховувати зацікавленість до предмета.

Обладнання та програмне забезпечення: програма Paint

Вимоги до учнів: знати основні інструменти графічного редактора Paint, прийоми копіювання і переміщення фрагментів малюнка.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Дайте відповіді на запитання:

  • Якби не було його, то не сказав би нічого. Що це? (язик)

  • Хто напарник ікса в математичних рівняннях? (ігрек)

  • Півтора карася коштують півтори гривні. Скільки коштують 15 карасів? (15 гривнів)

  • Сто сантиметрів – це скільки метрів? (1)

  • Його не буває без вогню. Що це? (дим)

  • Як називають кухаря на судні та півня англійською мовою? (кок)

  1. Перевірка домашнього завдання

Відповідь: лінія, товщина лінії, еліпс, заливка, крива лінія, гумка, розмір гумки.

  1. Повторення правил ТБ

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Мотивація навчальної діяльності

Учитель демонструє учням малюнки із використанням копіювання та переміщення фрагментів. Питання до класу: Як можна створити такі зображення?

  1. Оголошення теми і мети уроку

  2. Ознайомлення з новим матеріалом

  • Фрагмент малюнка

  • Інструмент Виділення

  • Копіювання фрагмента

  • Переміщення фрагмента

  • Відмінність копіювання від переміщення

  • Приклад використання копіювання та переміщення фрагмента малюнка на прикладі завдання 1 (зош.стр.53)

  1. Фізкультхвилинка

Ми писали в читали,

Малювали, рахували.

От втомились так втомились.

Аж голівоньки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науку вчити.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Самостійне ознайомлення учнями з вивченим матеріалом (зош.стр.53)

  1. Робота з комп’ютером

Учні виконують завдання 2 на комп’ютерах

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку